Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Krabowski: tl;dw:
- jak zdechnie bateria CMOS w PS3, 4 i 5 to nie da się odpalić gier cyfrowych, a na 4 i 5 też fizycznych
- CMOS można wymienić ale nie jest to takie łatwe jak w PC
- jak ją wymienimy to konsola sobie zsynchronizuje czas z serwera Sony i będzie dalej śmigać
- problem będzie kiedy Sony odetnie serwery do synchronizacji czasu, albo kiedy nie będziemy mieć dostępu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Krabowski: nie chce mi się wierzyć że nie powstanie jakiś prywarny serwer czasu, z którym można będzie zsynchronizować zegar w konsoli po ustawieniu odpowiedniego DNS. Przecież nawet na PS3 ludzie dalej grają online w Warhawka czy Demon’s Souls, dla których oficjalnie serwery wyłączyli dawno temu
@carving85: Sony przynajmniej się ogarnęło nieco i kupują serwery od MS, ale nadal nie przykładają się do tego należycie - powinni więcej hajsu sypać na wewnętrzne oprogramowanie konsoli jak i infrastrukturę. Nie jest to biedna firma, więc byłoby miło. Nie spodziewam się wydatków na miarę Microsoftu, ale szanujmy się.
@Just_Doesnt_Know: Sony ma w dupie retro, przecież Jim Ryan dawno dał o tym znać na zasadzie 'nie wiem kto by w to gral'. Na ps4 i 5 nie można nawet kupić / odpalić gier z ps1/2, mimo, że jak najbardziej byłoby to do wykonania przy pewnym zaangażowaniu, ale nieeee.
@rowerek404: no niestety. Ale sony ze wszystkim tak robi. Nie chce wchodzic w wojenki bo nie w tym rzecz. Ale kurcze kazdy produkt sony ma cos co jest mocno antykonsumenckie. Na przyklad sluchawki mx3, ktore mam sa super ale nie mozna polaczyc ich z dwoma urządzeniami. MX4 juz mozna ale cos tam zrobili, ze dzwiek jest gorszy itd. itp.
Playstation tez...super sprzet. Bardzo lubie. Ale gowniane plastki, piszczacy zasilacz itd. I
@Krabowski: coś w tym jest, w telewizorach oprogramowanie ma denerwujące bugi, dbają o to by jakość obrazu i processing był top, ale potem okazuje się że telewizor sam się włącza lub wyłącza, dźwięk przerywa albo zamienia miejscami kanały i takie różne. Inne firmy też mają bugi które potem łatają aktualizacjami wprowadzając nowe, ale te inne firmy przynajmniej są tańsze. Czyli sprzedają sprzęt premium który ma niedoróbki na poziomie tańszych, a nie
@Krabowski: ej nie mów mi że xm4 są gorsze, bo to miały być moje kolejne słuchawki, a ślepo zakładałem, że wyższa cyferka = lepiej, zwłaszcza, że do tej pory w tej linii im się wpadki nie zdarzały chyba :/
Sony faktycznie coś ze sprzętem nie za mocno, chociaż chyba aparaty nadal dobrze im idą. PS to ich najmocniejsza dywizja, więc może stwierdzili, że nie ma po co się starać, skoro rynek
@ZmutowanaFrytkownica: co zadziala? Jak nie bedziesz mial serwera do synchronizacji to co ci da telefon? Tylko piracki serwer pozostanie. Zreszta co nie przesadzajmy? Wydajesz przez lata zarobione pieniadze i bum, tracisz wszystko bo sony wymaga szczytania daty z serwerow inaczej tracisz zakupione gry? No niezbyt to prokonsumenckie.