Wpis z mikrobloga

Już dwa miesiące minęły od mojego ostatniego wpisu na temat rozpoczętej 1 października 2020 głodówki. Wobec tego wpis dla ciekawych i dla tych co trzymają kciuki za mój efekt jojo.

Dla przypomnienia pierwotny plan wyglądał tak: "1.Głodówka 21 dni - ZREALIZOWANY
2. 14 dni wychodzenia (2-3 na sokach, reszta sałatki, jajka i sery + zupy - brak smażenia i pieczenia), 2 posiłki dziennie w trybie if 19/5. - ZMIENIONY NA WYJŚCIE NA ZUPACH
3. Głodówka 10 dni - NIEZREALIZOWANY
4. Wychodzenie z głodówki na stałe początkowo ponownie sok i warzywa, później soki, zupy, sałatki i jajka, aż do stopniowego przechodzenia na coraz więcej tłuszczów - NIEZREALIZOWANY W ZWIAZKU Z REZYGNACJĄ Z DRUGIEJ GŁODÓWKI
5. Pełne przejście na diete Low Carb z dużą podażą tłuszczów, raczej nie czyste keto ale na pewno z wykluczeniem typowych węgli bo tak czuje się najlepiej, wszystko w trybie if 18/6 - CHWILOWO ZAWIESZONY
6. Po zejściu do 80 kg budowa masy mięśniowej, niestety bardzo szybko mnie zalewa więc wcześniej jedynie lekkie treningi fbw - W OCZEKIWANIU"

PODSUMOWUJĄC:
- UTRATA WAGI O 11 KG PODCZAS GŁODÓWKI (14 PIERWSZEGO DNIA, ALE 3 WRÓCIŁY PO ROZPOCZĘCIU ODŻYWIANIA)
- WAGA MAKSYMALNA: 142 KG, WAGA STARTOWA:125 KG, WAGA OBECNA: 93.3 KG
-UTRATA WAGI: 31.7 KG OD MOMENTU GŁODÓWKI, 48.7 KG OGÓLNIE. 5.7 kg od ostatniego pomiaru.
- CZAS TRWANIA: 6 MIESIĘCY
- SAMOPOCZUCIE Nadal bardzo dobrze się czuje. Wyrzuciłem już większą część ubrań ponieważ po prostu ze mnie spadały. W lustrze widać gigantyczna różnice więc psychicznie zyskałem bardzo dużo jeśli chodzi o pewność siebie. Wystarczy mi obecnie 6 godzin snu
- NAWYKI ŻYWIENIOWE: Po początkowych spektakularnych efektach na diecie wysokotluszczowej w postaci dwóch posiłków dziennie w formie IF 19/5 przyszła pewna stagnacja czego się spodziewałem. Wobec tego postanowiłem zastosować 6 tygodniowa odskoczenie dietetyczną w postaci IF w formie OMAD co drugi dzień. Póki co kończę drugi tydzień i waga znowu zaczęła spadać. Dzięki długiemu trwaniu na keto i przyzwyczajeniu w postaci poprzedniej formuły IF praktycznie nie czuje żadnego głodu w dni bez posiłku. Nie mam również występującego wcześniej problemu myślenia o jedzeniu. Kiedyś mózg sygnalizował brak czegoś do czego się przyzwyczaił. Teraz brak jedzenia jest dla niego normalna sytuacja co mnie bardzo cieszy w kontekście trwałej zmiany nawyków.
- PROBLEM WISZACEJ SKÓRY: BRAK
DALSZE PLANY: zostaje na obecnym reżimie jeszcze 4 tygodnie a następnie wracam na standardowe Keto jednak tym razem w formule OMAD każdego dnia. Nie zamierzam się katować i jeśli będę czuł głód to wrócę do okienka 19/5 ale póki co się na to nie zanosi. Dodatkowo uważam że nie ma sensu udręczenie się i odmawianie przyjemnosci ponieważ moja dieta nie ma być kara i jeśli trafi się okazja do jakiegoś spontanicznego wypicia wódeczki ze 2 razy w miesiącu to oczywiście korzystam, dodatkowo jedząc przynajmniej dwa posiłki na podkład. Te dni po prostu omijam w diecie bo nawet jeśli osiągnięcie celu potrwa przez to tydzień dłużej to i tak ma to być zmiana na całe życie więc nie zamierzam się katować. Moim celem jest waga 80 kg i liczę że uda się to osiągnąć do końca sierpnia 2021. Nie zamierzam się nigdzie spieszyć. Najważniejsze z mojej perspektywy okazało się znalezienie jadłospisu pasującego moim upodobaniom oraz rozłożenie redukcji na kilka mniejszych kroków. Ciężko jeszcze mówić o trwałej zmianie nawykow ale sam fakt że poprzednie redukcje nie trwały u mnie dłużej niż 2 miesiące potrojenie tego czasu uważam za duży sukces, szczególnie że nie ma żadnych oznak żeby coś miało się mi odmienić.
Pozdrawiam wszystkich, którzy jak ja nie chcą żeby gapiono im się na bebech
PS. Różnica 0.3 kg na focie to kwestia telefonu w ręku

#glodnyulaniec #glodowka #dieta #zdrowie #odchudzanie #chudnijzwykopem #zagrubo2021
Pobierz obiecalasrolki - Już dwa miesiące minęły od mojego ostatniego wpisu na temat rozpoczę...
źródło: comment_1618744884CE6Mk64ze5iX5js7N0wAaz.jpg
  • 13
@obiecalasrolki: nieźle, ale już przygotuję ci listę od malkontentów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- a po co to robisz?
- wiesz, że głodówka jest szkodliwa?
- nie straciłeś tłuszczu tylko wodę i cukier z mięśni dlatego ci się wydaje, że schudłeś
- spoko, spoko, za tydzień ci waga wróci do normy
- słyszałeś o czymś takim jak efekt jojo?
- lepiej jest jeść mniej niż nie jeść
@obiecalasrolki: Kompletnie nie wiem co mam o tym myśleć xD Jesteś całkowitym antagonistą mojego podejścia do tematu odchudzania. Swojego zdania nie zmienię, natomiast jestem pełna podziwu dla Twojej siły woli i tutaj naprawdę biję ukłon :).
Tak czy inaczej, efekt, jaki osiągamy jest taki sam - chudniemy. Trzymam mocno kciuki, żeby udało Ci się zrealizować swój cel, robimy to innymi ścieżkami, ale każdy ma prawo decydować o sobie i na pewno
@Hejtel: Część, zerkam czasem na twój tag i gratuluję postępów. Jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie to mam 180 cm. Brak wiszącej skóry może wynikać po części z tego że pierwsze 20 kg było zrzucone kilka miesięcy wcześniej a później nastąpiło trzymanie wagi i dopiero dalszy spadek który opisuje już pod tagiem. Dlatego skóra miala chwilę żeby się lekko ściągnąć. Po drugie jestem jeszcze dość młody bo mam 28 lat więc
@obiecalasrolki: ja mam też 180 i 28 lat :D A powiem Ci, że już widzę że chyba będzie problem z tą skórą.. #!$%@? mnie to. Podejrzewam ze mamy podobnie, bo ja też nie zrobi latawca, ale widać że skóra na brzuchu jest wiotka i tworzy taki "daszek"...
ps. tak z ciekawości, wysłałbyś mi na PW zdjęcie samego brzucha?