Wpis z mikrobloga

A oto mój drugi gunpla: RX-0 Unicorn Gundam (RG).

Bardzo udana figurka, moim zdaniem. Transformacja nie jest frustrująca, poziom detali w plastiku na dobrym poziomie.
Panel lining, malowanie rogów i tym razem trochę naklejek. TE NAKLEJKI TO ZUO! Nigdy więcej. Oczy i tak sam maluję. Ładne, klej średni i kurła, jakie one są malutkie...

Trzy zastrzeżenia:
- bardzo ciasno siedzące stawy ramion w gotowych elementach - rozwiązanie to olejek dla niemowląt lub olejek do zmiękczania skórek przy robieniu paznokci (akurat to miałem pod ręką)
- w trybie unicorna stopa nie do końca się cała wyrównuje, co bez podstawki powoduje lekką niestabilność
- przednie i boczne elementy pancerza biodrowego czasem lubią zeskoczyć ze stawu kulkowego.

Po tej figurce przekonałem się w pełni do linii Real Grade. W planach mam zakup MS-06F Zaku II (RG) i XXXG-00W0 Wing Gundam Zero EW (RG), i oczywiście podstawki - AB4 (skłaniam się ku wersji clear, ale ostatecznie nie wiem czy byłby to dobry wybór). Z barbatosem poczekam jeszcze, aż wydadzą kiedyś w linii RG. Może jeszcze kupię MBF-P02 Gundam Astray Red Frame (RG), jak gdzieś znajdę i będzie w dobrej cenie. Ale z zakupami poczekam na jakieś sensowne promocje.

Udało się mje też pomalować pilotów, nawet tego w skali 1/144. Zamiast pędzlem się męczyć, użyłem igły. Dużo precyzyjniejsza.

Dopiero zaczynam przygodę z malowaniem, więc jest nie najlepiej, ale jako tako

#gunpla #gundam #januszegunpli #modelarstwo
LGBTQXYZ - A oto mój drugi gunpla: RX-0 Unicorn Gundam (RG).

Bardzo udana figurka,...

źródło: comment_1618849290xlJJ2vsgttRYoqsBU2246W.jpg

Pobierz
  • 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak coś, to ta figurka na zdjęciu z pilotami (z lewej strony zdjęcia) jest tylko dla skali. Titan master Blowpipe z Transformers Titans Return, też trochę mazniety.