Wpis z mikrobloga

Siema
Planuję zrobić pierwsze 150 km na rowerze. Zastanawiam się w jakim czasie powinienem robić 50 - 80 km i jak się przygotować do takiej jazdy. Najczęściej robie trasy takie jak wyżej. Pół miasto pół szosa - prędkość średnia 25-26 km/h.

Czy powinienem teraz jakoś w weekend spróbować zrobić setkę? Rok temu robiłem 2-3 razy i było spoko.
#szosa #wykoptribanclub
  • 10
Zastanawiam się w jakim czasie powinienem robić 50 - 80 km


@dianabol: W jakim tam chcesz. IMO nie ma to zbytnio znaczenia. 150 km to jest dystans do zrobienia od rana do wieczora nawet gdybyś kulał się tempem emeryckim. Gdzieś tam w środku trasy wskocz na ciepły obiad (makaron, mc donalds, etc.) Jedz i pij podczas jazdy a będzie git.
Ja bym zrobił stówkę w weekend, a za tydzień atakował 150.
@radkie: @Wycu91:
Dzięki za odpowiedzi. Tak myślałem, że to nie jest, aż taki problem. Dam znać 8 maja czy wszystko poszło zgodnie z planem :)
@radkie Ta średnia jest z tych tras 50-80 km. Mam nadzieje, że tutaj nie spadnie poniżej 22 km/h.
@dianabol: Jeśli pierwszy raz dystans powyżej 100km to licz jakieś ~6h jazdy samej o ile nie bijesz się totalnie ze średnią tylko chcesz fajnie i miło to przejechać
@dianabol: grunt żeby nie spalić się na początku. Jedź wolniej niż czujesz, że możesz. Przynajmniej przez pierwszą połowę trasy.

Jeśli pocisniesz na początku to ostatnie 20 km, będziesz umierał ;)