Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nophp: Lajtowo. Nawet nie trzeba się jakoś bardzo starać. Ale to nie będzie szybka jazda. 120 na autostradzie i żaden problem.

1.3 najmniej spalił mi 4.3l 2.0 spalił 4.9l
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nophp: mniejszy silnik nie oznacza mniejszego spalania. Taki 1.5 bardziej się męczy niz 2.0 i może spalić nawet więcej. Moje dawne 335d po rozpędzeniu już w trasie paliło średnio 6,7l przy 160kmh a 320d przy takiej prędkości już się lekko męczy i podbija do 7l mimo, że 335d miało 2x tyle mocy.

Tak czy siak, każde auto ma swoje ekonomiczne prędkości i nie zawsze są takie same jak w innych. Obecnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kunowitz: to z m3 i priusem? Oglądałem, ale to podstawowa wiedza każdego, kto się interesuje motoryzacja bardziej niż znanie kilku marek i modeli. Tak jak napisałem, każde auto i każdy silnik ma swoje ekonomiczne prędkości, obroty oraz atmosferę w której mu się najlepiej pracuje. Diesle na trasy bo jak się rozpędzą to mało palą. W mieście zezre sporo. Benzyny w większości do miasta lub na krótkie odcinki bo szybko się dogrzewają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nophp: czemu nie? Jadąc spokojnie trasę 5-6 idzie zrobić takim silnikiem to co ambitniejsi zejdą pewnie poniżej 5, stare 1.9TDI którym się teraz toczę tyle spali, to co dopiero 2.0d z common railem w konfiguracji gdzie masz dosyć długie przełożenia i pyrkasz sobie stabilnie na 2,5krpm.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nophp: Przy emeryckiej jeździe na trasie, komputer pokazuje mi ś rednie 3-3.5l/100km, BMW e46 2.0d. To, że pewnie zaniża to jedno ale kierując się jego wskazaniami, w ogłoszeniu tyle musiałbym wpisać.
@nophp: no wlasnie zawsze mnie #!$%@? to przechwalanie sie ile to komus auto nie pali. zawsze na jakims rodzinnym obiedzie czy cos to bylo "a no mi pali 12 a co ty #!$%@? jak mi 10 pali w miescie"