Wpis z mikrobloga

Macie swojego RPO. Problemy osób, które mają problmy natury psychicznej i seksualnej, to ważne sprawy.
RPO napisał właśnie w sprawie #spispowszechny bo trans nie może wybrać w formularzu swojej wyimaginowanej płci.

o problemach w nieadekwatności odpowiedzi dla osób transpłciowych i małżeństw jednopłciowych oraz braku zagranicznych znaków w ankiecie poinformował Rzecznik Praw Obywatelskich w piśmie do prezesa GUS.


#bekazlewactwa #4konserwy #bekaztwitterowychjulek #bekaztransa #bekazpodludzi
  • 67
@uesugi2:

nie ma nic o przywileju udawania innej plci niz biologiczna


Częściowo jest, bo istnieje formalna procedura zmiany płci. Polskie prawo nie milczy na temat transpłciowości

zawierania malzenstw miedzy osobami tej samej plci


Nie ma, ale może badania statystyczne powinny uwzględniać zebranie informacji o takich osobach? Po to jest RPO, żeby upomnieć się także o takiego obywatela

czy o piktogramach


Nie ma, ale może powinno być? Ustawa o statystyce publicznej nie
nie tylko białych prawaków katolików.

@ZaplutyKarzelReakcji nikt nie mówi, że ma tak być, ale sprawami osób chorych psychicznie powinien zając się psycholog, a nie RPO.

Ja wymyśliłem sobie, że będę dziś drzewem liściastym, a jutro czarną trans płciową lesbijką. Czy mam pisać do RPO, aby dla mnie umieszczono w ankiecie te dwie, wyimaginowane przeze mnie płcie?
Nalezy w zwiazku z tym zmienic prawo i podporzadkowac ogromna wiekszosc spoleczenstwa pod problemy psychiczne garstki osob.


@Flaklypa: podporządkować? O jakim podporządkowaniu ty mówisz? To, że pojawi się jedna rubryka więcej w formularzu na dziesięć stron to będzie podporządkowanie?

tak, jest to cale 0,2% spoleczenstwa


Otwieram sobie ustawę o RPO i czytam, że to Rzecznik Praw Obywatelskich. Nigdzie nie widzę informacji, że to rzecznik praw grup osób przekraczających 0,2% społeczeństwa. Pomożesz
dlaczego RPO miałby się nie zajmować prawem nawet jednego obywatela?


@ZaplutyKarzelReakcji: poniewaz jak sama nazwa wskazuje jego zadaniem jest reprezentowac prawa obywateli a nie grup spolecznych.

To, że pojawi się jedna rubryka więcej w formularzu na dziesięć stron to będzie podporządkowanie?


@ZaplutyKarzelReakcji: tak. Czy na tym formularzu bedzie tez rubryka dla osob identyfikujacych sie jako futrzaki?
Ankieta w żaden sposób nie dyskryminuje osób, które zmieniły płeć. Płci są dwie. A to, że ktoś zmienia płeć ze względu na fazę księżyca? Cóż... ¯_(ツ)_/¯


@HansVonGrooBer: Ale nie zauważa osób, które procedury nie zakończyły. Spierać się można czy to dyskryminuje czy nie, ale nie można kwestionować tego czy RPO może/powinien się tym zajmować.