•  

Mirki z #inwestycje i #kryptowaluty znają może taką instytucje jak Blockchain?
    Miałem wczoraj w pracy telefon, podobno z tej instytucji, od Pani, która nie potrafiła poprawnie zdeklinować mojego imienia (prqwdopodobnie wschodniego pochodzenia) w sprawie mojego 0,14 #bitcoin który w przeliczeniu daje 30 tyś polskich złotych.( ͡€ ͜ʖ ͡€) Jako że inwestor ze mnie słaby, to nie przejąłem się zbynio, kiedy Pani zapytała na jaki numer konta to przesłać, tylko powiedziałem, że jestem w pracy i kazałem zadzwonić w godzinach porannych, bo nie mam czasu.
    Dziś rano, oczywiście nikt się nie odezwał, co przewidzieliśmy z bratem wczoraj, bo miałem czas na sprawdzenie tego, więc oszuści odpuścili. Jakież było moje zdziwienie, gdy dziś, znów w podobnych godzinach popołudniowych, Pani znowu zadzwoniła, przepraszając za rano i pytała kiedy będzie dla mnie wygodnie porozmawiać, żebym miał dostęp do komputera.
    Umówiłem się z nią na poniedziałek rano po czym zadzwoniłem na #bagiety, ale tak szczerzę, Pan dzielnicowy, do którego dostałem telefon po zadzwonieniu na #policja, nie był zbytnio rozmowy. Powiedział, że jak mam przypuszczenie, że ktoś chce wyłudzić ode mnie dane lub pieniądze, mogę się jutro zgłosić na komendę na rozmowę z Panem #kryminalne no i w sumie tyle.
    Czy mieliście może podobne telefony? Może mam nagrać rozmowę, czy jakoś inaczej mogę pomóc Panom policjantom, bo raczej nie dam rady urwać sie z pracy na pogadankę z kryminalnym. Co zrobić, jak żyć?

Gorące dyskusje ostatnie 12h