Wpis z mikrobloga

Czesc mirki z tagu #bushcraft

Zastanawiam się nad zakupem śpiworu na wycieczki do lasu na hamaki.

Znalazłem taki:
Rozmiar: 220cm długość
Rozmiar opakowania 46x28cm
Waga: 2,8kg
Temperatura komfort -8
Limit -18
Syntetyk

Martwi mnie to ze opakowanie jest naprawdę duże, to normalne? Jaki duży plecak trzeba mieć żeby to spakować ze sobą? Waga tez chyba spora. Co uważacie o takich parametrach?

#survival #pytaniedoeksperta #spiwor #namiot #hamaki #camping #las #wycieczki
  • 16
@lioness: Mieszkam w Norwegii a tutaj jest duża wilgotność, wydaje mi się ze puch nie zda swojej roli. Po prostu mam obawy co do wielkości tego spiworu i jak go spakować, plecak nie pomieści takiego klocka..
@naqu: Jak jeżdżę w lato na stopa to mam malutkiego syntetyka na wierzchu (15 stopni komfortu - na prawdę malutki) i wygląda to zgrabnie. W sumie to co tu ma wyglądać komicznie, jeśli działa i jest praktyczne to nie ma co się przejmować estetyką
@lioness: No tak, tylko tutaj chodzi o klocka 46x28cm. Wychodzi na to ze w parze idzie zakup większego plecaka. No chyba ze ktoś inny jeszcze Doda swoją opinie i zmienię zdanie.
@naqu: Szczególna podatność puchu na wilgoć to mit lansowany przez producentów ocieplin syntetycznych i "komandosów", którzy uzasadniają w ten sposób niechęć do wydania większej kasy na puch.
Puch nie ma żadnej magicznej właściwości chłonięcia wody z otoczenia, wszyscy zaawansowani turyści i podróżnicy używają puchowych kurtek i śpiworów. Nawet jeśli w powietrzu jest duża wilgotność, to zdecydowana jej większość zatrzymuje się na zewnętrznym materiale śpiwora, a reszta i tak jest suszona przez
Afrati - @naqu: Szczególna podatność puchu na wilgoć to mit lansowany przez producent...

źródło: comment_16190797986bTCQzqBzKrpxuY5L7RXcn.jpg

Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Afrati: ja się na czeskiego warmpeace przerzuciłem, bo jest w miarę budżetowy. Faktycznie różnica wagi i komfortu użytkowania to jest jakiś kosmos w stosunku do syntetyka.