Wpis z mikrobloga

Około 70 urządzeń już dodanych, zostało to co na stole plus to co idzie a potem klikanie i ustawianie zależności. Początki były ciężkie ale na szczęście końca nie widać.

#ha #homeassistant #smarthome #remontujzwykopem

Więcej mi zajmuje czytanie jak co dodać niż samo parowanie z Homeasisstant XD. Nie sądziłem też że AGD i Rtv będzie współgrać a także #router i #nas
Pobierz kodijak - Około 70 urządzeń już dodanych, zostało to co na stole plus to co idzie a p...
źródło: comment_1619036534yOo4rt30eieA2KT8lbQuk1.jpg
  • 8
@Drmscape2: na zigbee tylko kilka gniazdek, czujników dymu, otwarcia okien/drzwi, temperatury. Reszta BLE, Wifi, LAN.

@Artur-: HA w nasie, dwie bramki Xiaomi w tym jedna jako koordynator, (mam też nówkę C2351 ale nie widzę potrzeby używać). Chcę jeszcze po tablecie na piętro na ścianie plus pilot RF do rolet z shelly 2.5 oraz sterowanie głosowe. Ogólnie nic ciekawego, takie simple dla użytkownika plus zaawansowane w statystykach.
@kodijak: Też mam kilka tych "automatów" Po dłuższym czasie ustabilizowałem się na:
- temperatura w bojlerze grzanym słońcem - na ekranie komputera przy kt. spędzam dużo czasu - ThingSpeak
- podstawowe dane pogodowe (t, p, h) przez ThingSpeak
- włącznik oświetlenia biurka przycisk sonoff (ZigBee) pod ręką
- włącznik oświetlenia pomieszczenia (ikea) (ZigBee) jaśniej/ciemniej
- włączniki urządzeń el. na wtyczce (kaloryfer, bojler) tylko funkcja wyłączania - żeby nie zapomnieć (druga taryfa)