Wpis z mikrobloga

Prócz zwykłych instalacji elektrycznych to jeszcze jestem autoryzowanym czy tam jakim serwisantem dla Solar Edge. W tym przypadku również wysyłają mnie na instalacje, których nie da się naprawić i je zwyczajnie naprawiam.

86 paneli, 86 modułów, jeden z nich zgłasza usterkę. Moduł wymieniony i nadal zgłasza usterkę. Dopiero przy 84 panelu znalazłem co się zepsuło.

Także dzisiaj rozpoczynam weekend.

#detektywzarzutka #fotowoltaika
Zarzutkkake - Prócz zwykłych instalacji elektrycznych to jeszcze jestem autoryzowanym...

źródło: comment_1619085587QXX3cvbyU7AltKBKvKhsBB.jpg

Pobierz
  • 30
@Zarzutkkake: Piszesz że jeden zgłaszał usterkę, a przecież w SE widzisz każdym moduł lub parę modułów (w zależności od użytego opty), to po co sprawdzałeś wszystkie moduły skoro w aplikacji wskaże Ci dokładnie który ma wadę? Chyba że jakiś cep źle zmapował i wrzucał opty jak popadnie do site mappera, to wtedy rozumiem że trzeba szukać. :)
@stormkiss @mmichal @eternit_nie_wybacza
Prawdopodobnie kuna bo gówno pod panelami na to wskazywało.
@Sahkez pizgało mocno i pewnie temu tak
@czarny_i_zly po prostu wskazywało 86 opty, 85 ok.

@barto125 tutaj przy dużym nasłonecznieniu go wyłączało bo z 4mm2 było jakieś 3 żyłki.

@kalmaris no tak, nie napisałem. Ekipa montująca nie zrobiła mapy i dlatego było szukania. Mapa już zrobiona na następny raz.
@czarny_i_zly nie, nie raz dotykałem jakiegoś bieguna, gdzie było w łańcuchu
@Zarzutkkake: Teraz jestem pewien, że twój nick to jednak wszystko co sobą reprezentujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szybko poszło.

ode mnie żaden klient nie dostał mapy. Trzeba dawać? Wszystkie mapy mam w dokumentach klientów jak i obecną. Na fakturze pozycja za całość bez optymalizatorów. Nie wiem, może źle robię.

( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜