Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GdzieJestBanan: jak symbol paczkomatu jest dobry to powinno być git. Nawet jakby miał to być inny paczkomat to będziesz w aplikacji widział bo to powiązane z numerem telefonu
@Rst00 Teraz widzę, że po prostu nie ma do wyboru "mojego" paczkomatu tylko inny po przeciwnej stronie, mój błąd.
Czyli wszystko będzie w porządku? Teraz adres się zgadza, tylko w kolumnie adresu dostawy nie ma żadnej informacji, że to paczkomat - po prostu ulica na której ten paczkomat stoi. Znacznik na mapie się zgadza.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GdzieJestBanan: spokojnie, najważniejsze żeby numer telefonu był poprawny bo to na niego jest później rejestrowana paczka. Też raz zamawiałem do paczkomatu na Ali i było tak jak piszesz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GdzieJestBanan: jakieś 3 tyg. ale to było 1.5 roku temu więc mało miarodajne info :D wtedy to chyba dopiero wchodziły te paczkomaty na Ali i stwierdziłem że zaryzykuję, doszło ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GdzieJestBanan: moja siostra raz zamawiała, wszystko było git, numer paczkomatu prawidłowy itd. i tak sobie czekała i czekała, aż dostała info, że paczka dostarczona, no i cześć, zamówienie zamknięte. Oczywiście nic nie dostała. Ali się wypięło i co tu robić. Paczkomat stoi u jakiegoś gościa na podwórku, więc poszła go spytać czy może nie dostał paczki - pomyślała, że może jakimś cudem trafiło bezpośrednio na adres paczkomatu (czyli do gościa, który
@poprostuzyj Nie no, jakoś nie chce mi się wierzyć, że skoro Inpost ma jakąś umowę z Aliexpress to paczki by dostarczała poczta. Przecież mają jakiś swój system, inny niż poczta. Nie wiem jak to wygląda, ale pracownik poczty by zamówienia chyba nie zakończył?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GdzieJestBanan: no wierzyć nie musisz jak nie chcesz, opisuje tylko jak było. Paczki zamawiane niby do paczkomatu dostarczała poczta na jego adres. A że stoi u gościa na podwórku pod płotem to próbowali doręczać do tego gościa. Kto, jak, dlaczego, w którym momencie dał dupy i jak to w ogóle możliwe? ¯\_(ツ)_/¯
@poprostuzyj: @GdzieJestBanan: dupy daje po części integracja paczkomatów z ali i sami chińczycy. Oni dostają info że ktoś zamówił na taki i taki adres (jest to adres paczkomatu). I mają dwie opcje do wyboru: kliknąć wygeneruj etykietę, która trafi do właściwych pośredników i przez ich operatorów logistycznych wszystko kończy się szczęśliwie w paczkomacie lub samodzielnie nadać przesyłkę listową za pomocą innych firm bo tak mają taniej. No i nadają takie
@GdzieJestBanan: nie, po prostu zeskanowali ją na sortowni w Chinach i wskoczył ten numer do systemu inpostu. Jeszcze jest w Chinach. Potem będzie przekazano do linii lotniczych, odprawa celna w Europie i któregoś dnia niespodziewanie dostaniesz powiadomienie z appki InPost ze przesyłka nadana. Te powiadomienie oznacza że oni już ta paczkę mają i będzie jutro