Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 227
@Lynxu: Gdyby postrzelił w nogę to mógłby nie trafić + dziewczyna mogłaby zostać kaleką + mogłaby się wykrwawic gdyby strzelił w udo i przestrzelił tętnice udową i wiele innych czynników.

Strzela się w największą powierzchnię (klatka piersiowa), jak napastnik chce kogoś zabić lub jest uzbrojony i agresywny to strzela się tak, by zneutralizować zagrożenie.

I powiem słynny cytat z Polski. Policja na reakcje ma milisekundy, by kogoś uratować, prokurator i widzowie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@tindeRoman: Myślę że tu chodzi o to że mógł ją np postrzelić w nogę zamiast oddawać 4 strzały ostrzegawcze w plecy. Inna sprawa że wiadomo że w takiej sytuacji może być różnie, adrenalina, ułamki sekund, etc. Z drugiej gliniarz teoretycznie powinien być szkolony do twoich sytuacji. Imo postępowanie powinno wyjaśnić czy nie użyto excessive force


@Lynxu: ty w ogóle miałeś kiedyś broń w ręce? Weź idź na strzelnicę, niech ci
@Young_Gr0baZ: Pewnie, ale 'przeciętny' strzał w nogę (szczególnie z małego kalibru) jest mniej szkodliwy niż 'przeciętny' strzał w plecy. Oczywiście że może nic komuś nie być od strzału w plecy, albo można umrzeć od strzału w nogę ale prawdopodobieństwo mniejsze.
@JudzinStouner: No z takim argumentem ciężko dyskutować
@DarkenSound: A masz coś na poparcie tego? Wg mnie chyba teraz powinno mieć miejsce postępowanie które ustali dokładnie to?
@tindeRoman: Patrz,
@szasznik: Nie jestem gliniarzem, umiejętność strzelania mi nie jest do niczego potrzebna. Co to ma do rzeczy?
Zresztą jak patrzę na te nagrania z bodycamów to tam raczej było ze 3 metry niż 15
@Lynxu: Po prostu piszesz o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia. Strzał nogę to zajebiście duża szansa na przebicie tętnicy udowej - smierć w kilkadziesiąt sekund. Już nie wspominając o tym, że trzeba by mieć zajebiście dużego farta, albo zwyczajnie występować w filmie, żeby trafić w wierzgającą nogę.
Facet uratował kogoś przed zadziobaniem nożem, a osoba która (szczególnie w obecności uzbrojonego policjanta) #!$%@? na kogoś nożem, powinna zdawać sobie sprawę,