Wpis z mikrobloga

@icanthelpthat: ok, to miało być moje drugie pytanie o pomoc w dobraniu materiału ;)
Osobiście nie wiem. Plexi, PVC, PE?

Musi być wytrzymałe na słabe roztwory wodorotlenku sodu (zasada), kwasu siarkowego, kwasu octowego.
Więc wydaje mi się, że najlepszy będzie polietylen. Ale czy są takie płyty z polietylenu?
@dechireur007: Nie wiem, ale do takich rzeczy potrzebne są specjalne sondy, nie każdy takie ma. Ułatwiają robotę, ale i tak czas to zajmuje, a czas pracy maszyny i operatora to są pieniądze.
Dlaczego sądzisz, że druk 3D byłby droższy? On idealnie do takich rzeczy, by się nadawał. O ile znajdziesz odpowiedni materiał do druku.
@dechireur007: Spirala dochodziłaby do samej podstawy, wycięte byłyby tylko "fasolki". Przy takiej robocie nie potrzeba by było frezarki. Wystarczyłby tylko ploter do cięcia wodą.
Wykonawca musiałby tylko zamówić płat jakiegoś polietylenu, i mógłby od razu wyciąć przynajmniej z 12 sztuk . Jak dobrze zrozumiem, to w tym materiale chcesz mieć te podstawki?
@lukmajster: a do jakiej głębokości może ciąć laser? Bo jeżeli 2 cm to dla niego nie problem, to powinno zadziałać zrobić wszystko z jednej części.

(Kurczę, nie wiem czy z tego mojego rysunku dokładnie widać o co mi chodzi)