Wpis z mikrobloga

@7050: Kominy to jedne z tych budowli na które nie lubię się wdrapywać, rdza pomalowana farbą nie wzbudza zaufania
@Pryksryk: dobre pytanie, na moim przykładzie to był przypadek albo przymus finansowy. Ale nie planuje długo w tak pracować. Odnośnie samego strachu to są dni kiedy wyjście powyżej 40m już mnie niepokoi i każdy stopień na zewnętrznej drabinie pokonuje ostrożnie a innym razem w ogóle o tym nie myślę i bez
@ARfan: Miras za 3 tygodnie mam kurs Irata. Czy ciężko znaleźć pracę w sektorze wiatrowym jako gnój bez doświadczenia na wysokościówce z samą Iratą? Myślałem też o GWO blade repair, ale wydawac teraz dodatkowo 10k do iraty z niepewnością znalezienia pracy to tak kiepsko. Na codzień mieszkam w niemczech i też się zastanawiam czy łatwiej będzie zjechać do PL zrobić doświadczenie i wtedy wyjechać, czy szukać tutaj odrazu. Z góry dzięki
dokladnie, ja często większy niepokój odczuwam na małej stalowej wieży 50m niż ponad 300m maszcie xD


Powyżej pewnej wysokości nie czuć żadnego bólu ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Abovd
@ARfan Trzy pytania: -Czy łatwo znaleźć pracę bez doświadczenia?
-Jakie są mniej więcej zarobki?
-Jak zostać takim np. instalatorem przy turbinach wiatrowych?

Za półtorej tygodnia matura, a zaraz po niej egzamin SEP 1kV, a w sumie to nie mam pomysłu na życie. Pomoglibyście? ()
@ARfan zazdro bo na stare lata (po 30) coś mi się w głowie porobiło, że mam pietra na takich sztucznych konstrukcjach. W terenie eksponowanym w górach problemu nie mam, ale sztuczne konstrukcje powoduja we mnie lęk.
@costelo: Łańcuch od wciągnika serwisowego (transport części i narzędzi)
@Allan_Karlsson: te sepy to i tak by Ci pracodawca zrobił (jeśli mówimy o jakiś poważniejszych firmach)
Jeśli miałbyś wykształcenie to byłoby łatwiej, tak to chyba po znajomosci najwyżej. Na instalacje akurat nie wymagają aż takiej wiedzy, bo tam głównie praca fizyczna, znajomy po jakiś bezpieczeństwie narodowym się dostał, wiec jest opcja.
@Allan_Karlsson: W moim przypadku musisz mieć wyższe wykształcenie, wymogi centrum akredytacyjnego, praca raczej lekka oprócz samego wychodzenia na wysokości obsługujesz miernik, aparat i duuużo jazdy autem.