Wpis z mikrobloga

#komputery #laptopy #footballmanager

Przeglądam sobie laptopy (nie gaming'owe) w sklepach z elektroniką w internecie, już w zasadzie sobie upatrzyłem jaki kupię, ale wchodzę w dane techniczne - napęd i tam : brak. I tak w zasadzie w każdym przypadku.
To jeżeli kupię sobie grę FM w sklepie to jak ją odpalę na laptopie? Jak mam więc grać w tę grę na laptopie?
  • 22
@krulowa_jednorozcuf: przecież to jest jakiś dramat. Kto projektuje laptopy pod tym kątem aby były 1 cm węższe, ale aby nie miały napędu CD?! I zamiast tego zewnętrzny napęd zajmujący jeszcze więcej miejsca? (_ )


@awitampanstwa: 1cm mniej to jest bardzo dużo i wyrzucenie napędu jest jak najbardziej tego warte XD

Dosłownie nikt tego już nie używa, a jak używa to albo bez problemu przestanie, albo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@awitampanstwa: pamiętam lament mojej siostry jak narzekała że nie ma napędu na płyty. To było w 2015 roku i dopiero chyba w 2019 kupiła przenośny napęd za 40zł bo musiała jakąś płytę ze szkoły uruchomić
Ja np miałem w domu bardzo wolny internet i specjalnie kupiłem zewnętrzny napęd CD za 4 dyszki żeby grę zainstalować z płyty, a nie czekać tydzień na pobranie. Takich sytuacji było może z 3 w ciągu 5 lat, więc jak najbardziej rozumiem usunięcie go w zamian za 1cm mniej. Za to napęd się przydał mojej mamie, laiczce komputerowej, która kończyła studia i dużo materiałów dostawali (tudzież wymieniali się) właśnie na płytach
@awitampanstwa: Jak masz drugi komputer albo znajomego który ma to robisz sobie obraz płyty na nim albo udostępniasz napęd przez sieć. Ale jak wyżej pisali teraz to na płycie dadzą co najwyżej instalator steama, uplaya czy epica który i tak ściąga najnowszą wersje platformy z internetu.
Nawet jak masz starsze gry na CD to jest duża szansa że nie pójdą na windowsie 10 przez to że nowsze windowsy przez zabezpieczenia przeciw