Wpis z mikrobloga

Dobra minęło ponad pół roku odkąd mam #ps4 i #oculus #xboxone i #pcmasterrace czas na małe podsumowanie + i -.
#pc:
+torrenty i darmowe gry legalnie
+ wielozadaniowość i możliwośc podpięcia czego się chce
+darmowy multiplayer
- nie sprzedaż gry po przejściu
- cheaterzy
- obecnie o wiele droższy od konsoli, docelowo 1000zł/2000zł droższy od Ps 5/Xbox Series X
PC bez GPU 2000zł a za tysiaka kupimy używaną 2060 jak krypto jebnie xd lub za 2000zł 3070


#xboxone
+ tania opcja ot tak sobie pograć
+ gamepas oraz kupowanie gier przez VPNa
+lepsze ułożenie gałek, zmienne baterie
- brak exclusivów, po co komu xbox jak można odpalić gry na kompie?
- płacenie za granie online xD
- 0 modów w gierkach


#ps4
+ exclusivy, jedyny powód dla którego kupiłem tą konsole God of War 3 i "4" po prostu był wart tych 800zł
+ można łatwo kupić i sprzedać gierki na OLXie Czasem nawet się na tym zarobi
+ dodatkowe funkcje w padzie jak głośniczek, panel dotykowy czy zmieniająca kolor lampka
- .. i te funkcje mało gdzie są fajnie zaimplementowane
- płatny online i gamepasa
- ładowanie pada i gorsze ułożenie gałek


#oculusquest2
+ najwieksze wrażenia z grania i immersja
+Mobilny i chudniesz jak grasz
+Nie płacisz by grać przez neta i działają piraty
- mega drogie gry i czesto słabe
- mało tyułów AAA
- musisz zalogowac się przez facebooka, słabo z prywatnością.


#xbox360
+ taniutki
+ kinect!
+ Xbox RGH
- nie ma już na niego gierek
- grafika
- 3 kóleczka śmierci

A jakie są waszym zdaniem największe plusy i minusy ?
Pobierz Niebadzlosiem - Dobra minęło ponad pół roku odkąd mam #ps4 i #oculus #xboxone i #pcma...
źródło: comment_1619510230kL0slfli1Gr5uqSEJ4E9sj.jpg
  • 55
Jeśli ktoś piraci i chce mieć coś uniwesalnego wyjdzie taniej w dłuższym rozrachunku, no i też można podpiąc pod telewizor.


@Niebadzlosiem: i jak to bedzie w salonie wygladac xD chyba, ze ogarniesz jakiegos super microitx miniatx z nzxt, ale wtedy wyjdzie koszt zlozenia drugie tyle
@Shashek: Przecież są ładne komputerowe obudowy do PC, zawsze można puścić sam hdmi z pokoju obok a klawiature i myszkę mieć dodatkowe bezprzewodowe :) Wtedy to dopier minimalizm :D
https://www.rockpapershotgun.com/we-built-our-own-xbox-series-x-pc jak już byś chciał konsole pc:P
Jak podepnisz PC to nie dość że pójda gry to jeszcze filmy z torrentów bo nie wszystko się ma na blurayu czy netflixie, można łatwo pokazać zdjęcia z wakacji. Już nie mówiąc o emulacji Ps1/2/3,
@jak5z: a to czemu ? każdy ma swoje wymagania dotyczące sprzętu. Jak gra jest dobra to warto ją kupić... po czasie.
Np doom z 2016 cena starowa chyba 250zł a sam go kupiłem na steamia za 16zł.
Wiesiek 3 GOTy nawet nie wiem ile kosztował Ja wyrwałem za 35zł.
Jak gra jest dobra to się obroni i ktoś kupi do kolekcji a jak słaba to i tak by jej się nie
@Just_Doesnt_Know: Komp 2000zł + graficzna wypas 2000zł (jak krypto jebnie) + darmowe gry lub torrenty 0zł bo za granie przez neta się nie płaci razem 4000zł
tymczasem konsola 2500 zł
Demons SOuls 339,00 zl
Ghost of Tsushima 289
Last of Us 2 289,00 zl
Marvel's Spider-Man: Miles Morales 250zł
Assasyn Valhalla 289,00 z
Cyberpunk 2077 150zł
Dodatkowo:
Sony ogłosiło bowiem, że szykowane na PS5 gry z własnej (i pokrewnych) stajni będą
@jak5z: Gdyby nie kradzież cs 1.6 to nie byłby tak popularny i nie powstałby cs go
Gdyby nie piractwo to gra o tron nie odniosłaby takiego sukcesu. Część osób spiraci, zrobi mema i ktoś kupi subskrybjce.
Tak samo z gierkami ktoś zrobi fajnego mema, opowie, podzieli się wrażeniami i ktoś inny kupi.
Moim zdaniem piractwo jest spoko, jest darmową opcją reklamy a dobre tytuły się obronią i sam mam wiele takich
@DESiGNER86: Nie tyle z salonu co z książek. Mam kindla + pakiet z chomiku ;) spodobała mi się seria Pratcheta Świat Dysku i jak znowu będzie wydanie całościowe to kupuje :)
Także no przy samochodzi masz jazdę testową przy gierkach ostatnio nie bardzo.
Dodatkowo przy grach masz 3 opcje.
Kupić na start za drogo i ograć.
Spiracić na start i kupić potem na promce jeśli warto.
Nie kupić, nie spiracić bo
Dodatkowo przy grach masz 3 opcje.

Kupić na start za drogo i ograć.

Spiracić na start i kupić potem na promce jeśli warto.

Nie kupić, nie spiracić bo za drogo i obejść się smakiem.


@Niebadzlosiem: Czwarta opcja jest jednak zdecydowanie najpopularniejsza:
Spiracić na start i nigdy nie zapłacić bo po co jak już się ma