Wpis z mikrobloga

Zaraz mnie jakiś szlag trafi. Ale po kolei.
O tym jak moja babcia została oszukana przez firmę pokazową.
Nawiązanie do tego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/56853787/moja-babcia-to-idealny-klient-dla-naciagaczy-xdd-p/
Dwa tygodnie temu dziadek pojechał na zabieg. Babcia została sama. Akurat się trafiło, że dostała zaproszenie na pokaz, gdzie mieli dawać za darmo pulsoksymetry. Wróciłam z pracy, a tu multicooker na stole i generator azotu. Na początku babcia nie chciała powiedzieć nikomu ile za to dała. Potem z dziadkiem oglądali sprzęt, ja trafiłam na umowę. W zasadzie to były dwie. Jedna była na kwotę 6 000 zł z datą podpisania umowy i była skreślona z napisem "anulowano", a druga była na kwotę 5 500 zł z datą miesiąc wcześniej niż odbył się zakup (pic rel w komentarzach). Po sprawdzeniu sprzętu w internecie stwierdziłam, że nie jest on wart takiej ceny i kazałam babci odesłać, obrażała się, dąsała, jej pieniądze bla bla, dziadek też jej tłukł do głowy, że została oszukana. Nawet jej pokazaliśmy lidlomiksa i powiedzieliśmy, że jej taki kupimy (bo powiedziała, że jej się tak bardzo ten garnek do gotowania podoba).
No i w końcu dziś po 13 dniach od zakupu dzwoni firma pytać, czy babcia jest zadowolona ze sprzętu, a ta, że dzieci przejrzały w internecie i ten sprzęt jest wart ponad połowę mniej niż jest na umowie. Ktoś do Pani w tej sprawie zadzwoni. Nikt nie dzwoni, to my dzwonimy z mojego telefonu do gościa, z którym babcia podpisywała umowę. Nie odbiera. Potem infolinia, wszystko opowiedziane, zgłoszenie przyjęte. Potem nie było mnie w domu, gość, który wcześniej nie odbierał, a z którym babcia podpisywała umowę, oddzwonił. To mówię w czym rzecz, a on dosłownie jednym tchem "z pani babcią jest już wszystko załatwione. Wszstkiego dobrego życzę, do wiedzeni" i się rozłączył. No to xD
Jadę do domu, pytam babci co z tym, a ona mówi, że dzwonił do niej ten pan i powiedział, że spuści z ceny do 3 000 zł xD Musi tylko jutro jechać do banku, zapłacić i umowa będzie anulowana.
No to cała rodzina za mną murem, że nikt tak o po prostu nie spuszcza tak dużej sumy od ręki i że ma nic nie płacić, bo na umowie jest kwota 5 500 zł, on przez telefon powiedział jej 3 000 zł, ona teraz zapłaci 3 000 zł, a potem będą ją ścigać komornicy co z resztą kasy z umowy.
No cóż. Ale babcia mądrzejsza niż cały świat, uparła się i #!$%@?, ona to kupuje. Weźcie mnie trzymajcie, bo mnie zaraz rozsadzi.
Swoją drogą, jak się wpisze w internet nazwę tej firmy to się pokazują artykuły z historiami oszustw.
W umowie jest zapis, że można odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od jej podpisania. Jutro jest ostatni dzień. Jakieś pomysły jak babcię przekonać do zwrotu? Nie chcę dać satysfakcji tym oszustom. I pilnujcie swoich dziadków z czym przychodzą z pokazów i w ogóle najlepiej, żeby na nie nie chodzili.
Babcia emerytka, najniższa emerytura i oni jej wcisnęli sprzęt do spłacania na 5 lat xD
Najlepsze jest to, że ten sprzęt jest wystawiany przez allegro przez prywatne osoby. Pewnie też kupili na pokazach i okazuje się, że gówno.
Proszę was o plusy mireczki, żeby nagłośnić sprawę i uchronić innych przed oszustami. A jakby ktoś chciał numer do przedstawiciela, to mogę dać na pw.
#oszustwo #scam #naciagacze #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #koronawirus #covid19 #oszukujo #afera #zlodzieje #pieniadze #kradziez #truestory #gotujzwykopem #wykopefekt #prawo
Amestris - Zaraz mnie jakiś szlag trafi. Ale po kolei.
O tym jak moja babcia została...

źródło: comment_1619543520vpm3zpzTVW1HaMR5yCTYN2.jpg

Pobierz
  • 90
@Amestris: Mirek na wstepie chcialbym prosic zebys nie zrozumial mnie zle. Nie atakuje, nie oceniam-pisze jak ja to widze.

Plusy Ci nie pomoga-a tymbardziej Twojej babci. "Mlodsi" wiedza na czym te walki polegaja a starsi ktorzy daja sie na te walki naciagac nie czytaja internetu- tymbardziej wypoku-wiec do nich nie dotrze.

Edukacja-tylko tyle i az tyle. Uczulanie.

Moja s.p. babcia raz mnie rozwalila tekstem. "Wiesz pare dni temu odebralam telefon:
-dzien
@Dutch: Nope. Akurat tak sie sklada ze nie potrzebowalem pomocy finansowej i zarowno matka jak i babcia o tym wiedzialy. Forma wypowiedzi to byla "wisienka na torcie". "Lampka sie zaswiecila"-i o to chodzi.
Tym razem lampke zaswiecila forma wypowiedzi. Poprzez "edukacje" i "uczulanie" mozna sprawic ze ta lampka sie zaswieci wtedy kiedy ma.
Dokładnie. Jeśli babcia wyżej ceni opinię sprzedawcy niż zdanie własnej wnuczki to chyba nie ma co tłumaczyć. Jej kasa, jej problem. Ludzie naiwni zawsze tacy będą, jeśli nawet uda się to odkręcić to na bank zrobi coś podobnego za jakiś czas, bo jej numer będzie już krążył po tych firmach.


@WhyCry: I co do meritum to sie zgadzam z ta wypowiedzia. Podpisales to plac. Obojetnie czy Cie naciagneli na garnki czy
@Amestris: Chyba ostatnie co możesz zrobić przed jutrem, to poczytać jej te artykuły o oszustwach (nie dawaj do czytania, bo może ściemniać! Czytaj TY, na głos!), a potem puścić jej na jutubie najfajniejsze filmiki z lidlomiksem... Babcia lubi bigos? To znajdź filmik z przepisem na bigos. Gulasz? Pokaż jak gotują gulasz w 10min. Udowodnij jej, że lidlomiks jest kozacki i lepszy od tego co kupiła. :) Powodzenia!