•  

806 + 1 = 807

Tytuł: Dylemat
    Autor: B. A. Paris
    Gatunek: Thriller psychologiczny
    Ocena: ★☆☆☆☆☆☆☆☆☆

Powieść autorki jednego z głośniejszych bestsellerów ostatnich lat 'Za zamkniętymi drzwiami'. Nie było mi dane przeczytać tego thrillera, i niestety, po zawodzie spowodowanym 'Dylematem', raczej już po niego nie sięgnę.
    'Dylemat' został sklasyfikowany jako thriller psychologiczny, ale w mojej opinii to za dużo powiedziane. Książka trzyma w napięciu ze względu na tytułowy dylemat głównego bohatera, ale to wspomniane napięcie raczej wynika z frustracji czytelnika i zażenowania, niż z nieprzewidywanej, skomplikowanej czy mrożącej krew w żyłach akcji. Czytając tę powieść, po prostu czekałam, aż wreszcie się skończy. Owy dylemat bowiem, jest tak nieprawdopodobny i żałosny, że w normalnym świecie nigdy w życiu by do niego nie doszło. Główny bohater nie chcąc psuć wymarzonego dnia swojej żonie, nie wspomina jej o tragedii, która być może spotkała bliską im osobę. Czasem ludzie podejmują dziwne decyzje, zachowują się nieracjonalnie, trzymają w sobie lęki i obawy, ale to co dzieje się w 'Dylemacie' jest zwyczajnie niedorzeczne. Ta opowieść po prostu nie powinna powstać, a jeśli już, to nie powinna zostać wydana. Nie trudno nie zgadnąć - nie polecam.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #bookmeter #czytajzwykopem #ksiazki

źródło: dylemat-b-iext66881809.jpg

+: SecretOfTheSteel, BrakPomysluNaNick +8 innych

Gorące dyskusje ostatnie 12h