Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki specjaliści od nieruchomości, pojawił się nowy materiał od Warszawski Inwestor na temat cen mieszkań, rynku najmu itd

Co sądzicie? Dobrze gada czy naganianie?
Wogole co sądzicie o tym kanale YouTube?

#nieruchomosci
#mieszkanie
#warszawa
#rynekwtorny
#rynekpierwotny

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #608a5b185a0849000ad36135
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki specjaliści od nieruchomości,...
  • 9
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@MaddoxX1911: mieszkania wzrosna ku niebu.

@AnonimoweMirkoWyznania: mnie w calej argumentacji przeraza odniesienie do dwoch sytuacji:

1) co gdy popyt inwestycyjny na skutek ucieczki od niskich stop doprowadzi do tego, ze podaz przewyzszy popyt (tak jest na przyklad obecnie);

2) co gdy podniosa stopy i wszyscy zaczna realizowac zyski wynikajace z ochrony przed inflacja.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@augusto-mises: A to wystarczy, ze zyski zacznie realizowac czesc. Raz, odetnie to nowych kupujacych, skoro trend sie odmieni. Dwa, wystarczy, zeby chcec realizacji zyskow zachwiala proporcja popyt>podaz i przekrzywila ja w drugim kierunku. To jednak wymagaloby z jednej strony rzetelnej wyceny ile mieszkan faktycznie jest inwestycyjnych i ile moze taka fale wywolac, z drugiej - jakiegos wydarzenia kreujacego (podwyzka stop, utrzymujacy sie spadek rentownosci, panika).

Nie twierdze, ze wszyscy co do
@wojteksrz: To jest celna uwaga. Mocno zastanawiam się, czy gdybym miała stogi siana, to bym miała jaja trzymać 10+ mieszkań pod wynajem...

Utrzymanie 2-3 mieszkań to według mnie żaden problem. Nawet w najgorszym scenariuszu, czyli jak będą stały puste, to czynsz za 2-3 mieszkania jest do ogarnięcia. Ale jak ktoś ma kilkadziesiąt mieszkań? Sam czynsz to problem, no i wydaje mi się, że ciężej jest sprzedać (albo wyremontować pod inny typ