Wpis z mikrobloga

W końcu poprosiłem o tag autorski.

Tło zrobione byle jak, ale to tak jak cały mój tag. Opis też.

Od początku nigdy nie sądziłem, że uda mi się dobić tylu obserwujących, nie sądziłem, że ktoś będzie w ogóle zainteresowany tym co piszę, myślę i czuję. Jednak przez ostatni czas trochę tego przybyło i zauważyłem, że sprawia mi to frajdę. Nawet jeśli pod moim tagiem nie ma żadnego odzewu, albo kilka plusów, to jednak bawię się dobrze. Oczywiście atencja się zgadza, gdy mam więcej komentarzy pod wpisem i ludzie chcą mnie czytać, dlatego będę dalej kontynuował moje hobby i jeszcze wiele rzeczy dodam.

Myślę o założeniu bloga, myślę o napisaniu książki, myślę o zarabianiu pieniędzy na tym. I wiem, że brzmi to infantylnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale wszystko zaczyna się od pomysłu. Nie wiem zbytnio co zrobić w tym temacie, więc zrobię to co uważam mi najlepiej wychodzi. Czyli będę pisał dalej. Plany na najbliższe wpisy?

Uzależnienia to skutek, a nie przyczyna problemów.

Jak łatwo i opłacalnie jest gnębić ludzi na przykładzie Prison Architect

Małe coś w mózgu, czyli dlaczego to co chce ciało, a co chce umysł to takie dwie sprzeczności i musimy niemal walczyć z mózgiem i instynktami.

Narazie tyle, ale w trakcie pisania zawsze wyskakuje mi jakiś inny temat, który muszę potem zapisać. Chętnie bym posłuchał o czym byście chcieli żebym napisał w następnym wpisie, albo może ciekawi was jakiś fragment mojej historii?

Post jest czysto informacyjny, gdyby ktoś się zastanawiał co to w ogóle jest i jeszcze udostępniam co ciekawsze wpisy i bardziej posegregowane. Wszystkie epizody są chronologicznie dodawane na tagu #smiecizglowy jedynym wyjątkiem jest wpis o jakimś pracowniku Ikei, który cytował biblię. Ktoś go usunął, a ja za późno się zorientowałem.

O co chodzi w tym tagu? ???
Wpis z największą ilością plusów na moment 30.04.2021 Opowieść o uzależnieniu i w sumie dlaczego tibia jest taka dobra Życie w tibii nie rozpieszcza
Lubię bluźnić To jest dramat k....!
Moja chora głowa, pozbawiona wszystkiego i jak sobie radziła xd ale chociaż dobrze rzucasz do kosza?
Ckliwa historia o płatkach (,) :(((
Jedna z historii mojego życia Cudownych rodziców mam
Idź na terapię xd Terapia psychoanalityczna
Dlaczego robisz to co robisz? Precz z schematami
Odstępstwo od normy xD chciałem napisać coś śmiesznego i mi chyba nie wyszło Lenistwo to cnota
Głupszym się ustępuje Kolejna #!$%@? historia
Trylogia odnośnie bicia dzieci
Wstęp
Rozwinięcie
Zakończenie

Każdy kto zaplusuje ten wpis, będzie wołany permanentnie do każdego nowego wpisu, który dodam.

Dziękuję wszystkim za wsparcie, komentarze i rozmowy na priv. Dzięki wam mi się chce i wiem, że może być tylko lepiej, a co będzie to już czas pokaże.

#smiecizglowy
Garztam - W końcu poprosiłem o tag autorski.

 Tło zrobione byle jak, ale to tak ja...

źródło: comment_1619777442MUfgjrKoCyytw2MS4rD51l.jpg

Pobierz
  • 8
Uzależnienia to skutek, a nie przyczyna problemów.


@Garztam: Tu masz rację. Uzależnienie może być problemem "pierwotnym" ale dużo rzadziej się to zdarza. Zazwyczaj jest konsekwencją.

Małe coś w mózgu, czyli dlaczego to co chce ciało, a co chce umysł to takie dwie sprzeczności i musimy niemal walczyć z mózgiem i instynktami.


@Garztam: Nie tylko co chce ciało a co chce umysł. Warto brać pod uwagę, że to co "chce i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lostinwonderland: nie musiałem nic pisać, a i tak mi przyznajesz rację ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Drugi temat jest bardziej złożony i bym musiał napisać dłuższy wpis żeby tylko wytłumaczyć o co mi chodzi.
Bardziej mi chodzi o to, że jesteśmy pilotami na statku. Mózg wszystko kontroluje i działa na autopilocie. Wymusza na
A może my jesteśmy bardziej zakładnikami swojego mózgu?


@Garztam: na to trzeba by spojrzeć jak na 3 oddzielne byty (nie są stricte oddzielne: bardzo mocno wpływają na siebie): Ciało+Mózg+Świadomość (samoświadomość, umiejętność wglądu, refleksji, krytyczne myślenie).
Na pewno łatwo zostać zakładnikiem swojego mózgu. Już kiedyś pisaliśmy o schematach i błędach poznawczych. Dodatkowo zaburzenia psychiczne bardzo często mają w swoich mechanizmach jakieś elementy, które mocno sprzyjają byciu zakładnikiem mózgu. Np ruminacje w depresji,
@Garztam: zacząłem czytać wpis o tibii i zapomniałem że mi się kawa robi w kafeterce, prawie się zjarala xD

mi się zajebiscie czyta Twoje wpisy, często się utożsamiam z tym co piszesz.

A z ciekawości, o co chodzi z wołaniem i zepsutymi tagami? Bo ja obserwuję tag i dostaje powiadomienia i jest git a jak wchodzę we wpis to pierwsze kilka komentarzy to wolanie ludzi co lekko utrudnia czytanie komentarzy
@roadie:

zacząłem czytać wpis o tibii i zapomniałem że mi się kawa robi w kafeterce, prawie się zjarala xD


Dzięki za komplement ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli chodzi o tagi, to sam nie rozumiem dokładnie. Jeśli zaś chodzi o powiadomienia to często zdarzało się, jeszcze wcześniej, że mając 60 obserwujących nikt pod wpisem nic nie dodał, albo miałem mało plusów xd powiadomienia nie są aż tak widoczne,