Wpis z mikrobloga

@waro: ja tam nie widzę tu nic ciężkiego do przełknięcia, wiem, że mają. tak samo wiem, że jestem zbyt egoistyczny aby zrezygnować z mięsa ¯\_(ツ)_/¯

@theodolit: bo chcą takimi być? dziwne pytanie. pytasz dlaczego ktoś chce powodować jak najmniej cierpienia.
niektórzy są bardziej empatyczni/wrażliwi niż inni i myślą o czymś więcej niż własna wygoda.

równie dobrze mógłbyś się dziwić dlaczego ktoś jest gotowy pomagać innym jak dla niego to jest
Bo ani inteligencja, ani przynależność gatunkowa, nie są żadnymi argumentami do znęcania się nad innymi zwierzętami


@waro: Dlatego powinno się promować kupowanie mięsa ze sprawdzonych źródeł, krówki wypasane radośnie na pastwiskach, kurki z wolnego wybiegu.

Podobnie też żadnym argumentem nie jest to, jak działa natura


Ale natura działa tak, że są zwierzęta mięsożerne, wszystkożerne i roślinożerne, człowiek to te drugie. Rośliny nie dostarczą ci wszystkich potrzebnych składników odżywczych (tutaj bardziej mi
@waro: Właśnie dlatego, że weganie mają moralną rację tak wiele osób reaguje agresywnie na samą wzmiankę o niejedzeniu mięsa. Dysonans poznawczy: ktoś dokonuje bardziej etycznego wyboru niż ja -> czy to znaczy, że jestem gorszym człowiekiem, skoro nie potrafię dla własnej wygody się na to zdobyć? -> Nie, to na pewno oni są pieprznięci, muszę przepychać tę wersję gdzie tylko się da, żeby nie dopuścić do siebie zwątpienia. Całkiem szeroko opisany
Dlatego powinno się promować kupowanie mięsa ze sprawdzonych źródeł, krówki wypasane radośnie na pastwiskach, kurki z wolnego wybiegu.


@pannakota: nie wiem jak bardzo radosne musiałyby być te krówki na wybiegu, żeby same z siebie zaczęły dawać mleko ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i zdaje się, że chyba nie wiesz co się dzieje z cielakami płci męskiej?

Ale natura działa tak, że są zwierzęta mięsożerne, wszystkożerne i roślinożerne,
Ale kolektyw wege to najpierw powinien się zająć edukacją na temat swojej diety i przedstawieniem jej minusów i jak sobie nimi radzić; bo jak ktoś najbardziej #!$%@? do mnie trafia to albo po nieumiejętnym keto albo po nieumiejętnym wege.


@Kasahara: ale to nie moja wina jak ktoś nie umie sobie poprawnie dobrać diety ¯\_(ツ)_/¯

A jeśli ktoś jest totalną pierdołą to niech faktycznie pozostanie przy mięsku...