Wpis z mikrobloga

822 + 1 = 823

Tytuł: Ogrody Księżyca
Autor: Steven Erikson
Gatunek: fantasy
Ocena: ★★★★★★★

Mam problem z tą książką, a szczególnie z jej oceną. Natłok bohaterów, bogów, od początku ciężko się połapać w akcji, zapamiętać bohaterów, kto jest z kim itd. Po prostu totalny chaos w głowie. Na szczęście mniej więcej od połowy sytuacja w miarę się klaruje i można to sobie poukładać.
Niejedną książkę rzuciłbym w kąt, gdybym miał do czynienia z takim początkiem, bo szkoda by mi było czasu i nerwów na coś takiego. Jednak tutaj dobrnąłem do końca, bo cały czas liczyłem, że to wszystko się jakoś poukłada. Chociaż pewnie gdybym nie przeczytał takich opinii, a raczej rad, żeby się nie poddawać, to rzuciłbym to w cholerę.
Póki co oceniłem książkę na 7, ale nie wykluczam, że ocena będzie wyższą gdy złapię bardziej głębię tego świata, mam nadzieję, że już w trakcie czytania drugiego tomu, bo na pewno po niego sięgnę.


Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki
panpikuss - 822 + 1 = 823

Tytuł: Ogrody Księżyca
Autor: Steven Erikson
Gatunek: ...

źródło: comment_1619895793KdpcColuGI7RaoJyPzIWse.jpg

Pobierz
  • 3
@panpikuss: Gwoli ścisłości odnośnie poprzedniego komentarza a propos "załapania" sam podczas czytania całej serii czasem miałem wrażenie, że czy dalej w las tym mniej rozumiem, ogólnie jedna z bardziej wymagających fantasy, ale moim zdaniem naprawdę warto, więc nie zniechęcaj się :)