Wpis z mikrobloga

Po zaszczepieniu trzeba czekać na miejscu kilkanaście minut tak jak w przypadku szczepienia w normalnym punkcie? Co jeśli w trakcie jazdy źle się poczujesz? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@michal42: pare minut czekaliśmy do szczepienia, potem całe 20 minut siedzieliśmy zanim ruszyłem do domu
@michal42: chodzi o potencjalną nagłą reakcje anafilaktyczna. Generalnie pacjenci z ryzykiem wystąpienia nie są kwalifikowani do szczepienia w punktach mobilnych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@siona: Hej, robię sobie tabelkę i mam już ponad 300 przypadków, które przeżyły. Mogę Ci zadać kilka pytań, co do twoich zmarłych? Bo moje dane różnią się dosyć znacznie od oficjalnych i nie wiem, gdzie wkradł się błąd.
@acidd: U mnie było tak, że ojciec stracił węch i smak (z węchem do tej pory ma problem a minęło 5 miesięcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i go kaszel męczył, mame rozłożyło i leżała w domu z gorączką a ja z bratem w sumie przez dwa dni mieliśmy tylko lekko podwyższoną temp, ból głowy i uczucie nieco cięższego oddechu.

Jedynie siostra #!$%@? się nie zaraziła mimo,
@acidd: Wiesz, że to nie jest tak, że nie zachorujesz? Możesz zachorować, tylko powikłania po chorobie będą lżejsze. Tak samo działa szczepionka na grype. Powinno się to nazywać "szczepionka przeciwko ciężkim powikłaniom po..." XD
@siona: Na wolontariat? Raczysz sobie kpić. Byle dzban w fartuchu otrzymuje 200% uposażenia, a ja mam #!$%@?ć za darmo? I nie, nie ma żadnej pandemii.
Wiesz, że to nie jest tak, że nie zachorujesz? Możesz zachorować, tylko powikłania po chorobie będą lżejsze. Tak samo działa szczepionka na grype. Powinno się to nazywać "szczepionka przeciwko ciężkim powikłaniom po..." XD


@Malorie: tak wiedziałem o tym, taki skrót myślowy
chodzi o potencjalną nagłą reakcje anafilaktyczna. Generalnie pacjenci z ryzykiem wystąpienia nie są kwalifikowani do szczepienia w punktach mobilnych.


@siona: A to nie wiedziałem. Ciekawe którzy to pacjenci z ryzykiem? Jak mam alergię na pełno syfu i podejrzewam u siebie astmę (muszę w końcu się wybrać do lekarza) to lepiej zrobić najpierw przed szczepieniem wszystkie badania?
@michal42: głównym przeciwskaaniem jest wystąpienie wcześniej reakcji ale oprócz tego uczylenie na peg i incydenty anafilaksji po ukoszeniach blaszkowatych. wtedy jest wskazanie do szczepienia w "pełnych" punktach - czyli takiech z lekarzem i pełnym zabezpieczeniem przeciwstrząsowym.
@acidd: Uff, całe szczęście, że Ci się udało i jesteś już bezpieczny, nikogo nie zarazisz i nigdy nie zachorujesz na śmiertelną chorobę. Masz już termin trzeciej dawki? Słyszałem, że jak się nie zgłosisz na następne szczepienie, to wyłączają automatycznie netflixa i są jakieś powikłania, że rodzi się rak, ale to pewnie podszepty szurów antyszczepionkowców. Cieszę się jednak, że dzięki takim osobom jak Ty nie mamy tu drugiej Italii, gdzie trupy po