Wpis z mikrobloga

@tomy86 są zestawy na Ali do otwierania telefonów z przyssawką i plastikowymi narzędziami. Do tego warto sobie pomóc suszarką lub ostrożnie opalarką. Nie zapomnij też o wymianie kleju, bo ten oryginalny już nie złapie jak trzeba. Można kupić taśmę od razu w kształcie urządzenia i ją przykleić.
Wszystko z czuciem i powoli. Jak dobrze kojarzę to ekran jest wzmacniany, także jak się nie będzie metalowymi wkrętakami go podważać to nic mu nie
@magiczny_orangutan: Tak, tak. Mam dwie uszczelki/klej jedną na zapas jakby za pierwszym razem nie pyklo.
Oglądałem ze podgrzewają wlasnie suszarką.
Nie mam specjalnych plastikowych łopatek ale mysle ze kostka od gitary się nada.

Kwestia tylko wykrętaków. Ale tam są chyba typowe krzyżaki tylko malutkie.
@tomy86: Najważniejsze to nie pomylić śrubek, bo można wkręcić dłuższa w miejsce krótszej i jak będziesz uchylać ekran do góry, to nie można za daleko go odgiąć, bo się urwą paski (chyba ten od TouchID). Najlepiej by było użyć przyssawek z iFixit tą taką rączkę. Ona ma maksymalny zakres wychylenia który nie zrywa paska.
@tomy86: modele 7 i 8 maja dotykowe przyciski z kontrolą nacisku a uczucie kliku realizowane jest przez wibracje, po wymianie przycisk nie będzie reagował. Rozwiązaniem są chińskie wynalazki które łączą się przez BT ale jest to mega problemowe
@tomy86: z tego co się zorientowałem to chinczyki już opatentowały taką wymianę i klik będzie działać ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co do Twojego pytania - trudne to nie jest ale trzeba bardzo uważać żeby nie pomylić śrubek oraz nie uszkodzić taśm, najlepiej dokupić jeszcze uszczelkę (albo 3 jak nie umiesz zakładać jak ja xD) żeby syf do środka telefonu nie leciał ( ͡° ͜ʖ
@Bombowy_Zasilacz: Zamówiłem wlasnie zestaw wykretaków, zobaczymy. Na jednorazową akcje powinny wystarczyć.
Swoją drogą części plus niezbędne narzędzia chyba wyszły tyle samo co oddanie telefonu do serwisu :/
Ile u Ciebie kosztuje taka wymiana? Tak z ciekawości.

Aha, 86% kondycji baterii to powód do wymiany? Myśle skoro będzie już rozbebeszony.