Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zrobię jak uważam ale jestem ciekaw waszych opinii.
Otóż można powiedzieć że jestem tzw. 'bananowym Oskarkiem' - 30lvl, dostałem na start mieszkanie w Wawie od rodziców ok. 10 lat temu, mam dobrze płatną pracę, ok. 150k inwestycji w krypto, giełdę i złoto, brak kredytów, brak założonej rodziny. Obecny stan rzeczy planuję jeszcze utrzymać przez 3-5 lat, potem chcę przejść na 4/5 etatu, być może zmienić pracę, założyć rodzinę, osiedlić się gdzieś na stałe i żyć bardziej na luzie. Nie wiem jeszcze czy chcę wiązać się z tym miastem, szczerze to męczy mnie choć odkąd mam samochód jest w sumie znośne.
Patrząc na obecną sytuację rynkową - z jednej strony rekordowe ceny na rynku mieszkaniowym z drugiej niskie ceny najmu w centrum, mój plan to sprzedać te mieszkanie (wartość ok. 550k) i zainwestować te środki na giełdzie i w krypto. Przez ten czas wynajmowałbym mieszkanie jak najbliżej pracy, nie kupował nowego samochodu (obecny to złom) i dokładał możliwe jak najwięcej kapitału w inwestycje.
Co sądzicie? Plan dobry czy może zbyt odważny?

#inwestycje #gielda #kryptowaluty #finanse #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #608df5805a0849000ad36532
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Zrobię jak uważam ale jestem ciekaw...
źródło: comment_1619945070zQk3r9TGxl5JyALrx7bTMO.jpg
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: W normalnych okolicznościach byłaby to racjonalna decyzja, ale musisz wziąć pod uwagę, że okoliczności temu nie sprzyjają gdyż system praktycznie wygłosił już niewypłacalność, więc wiązałoby się z tym dość spore niebezpieczeństwo. Pozwól, że posłużę się cytatem z "Principles" Raya Dalio:

As previously mentioned, during the civil war/revolution stage of the cycle the governments in power almost always had an acute shortage of money, credit, and buying power. That shortage created
@AnonimoweMirkoWyznania: sam sprzedałem 4 miesiące temu mieszkanie za 750, ale cześć poszła w spłatę tamtego kredytu, innych zobowiązań i wykończenie oraz spłacenie części obecnego. - zostało 350k do spłaty.

Tez mam powyrzucane ok. 150k w inwestycje, ale w krypto mam 30k i planuję dobić do 50 max. To ma zbyt duże wachania, żeby ładować się większą kasą.

Nieruchomości jeszcze będą szły do góry, bo popyt nie maleje, a dla zachodu ciagle
OP: @JakTamCoTam: finanse to dla niektórych drażliwy temat. Osobiście nie uważam że mieszkanie na start to jakiś mega game changer ale inni dostają o to butthurt bólu dupy, 'oficjalne' konto mam do śmiesznych obrazków i gównowpisów

@anasiks: jeszcze nie dostałem od rynków 'po dupie' ale krążą legendy że każdego to prędzej czy później czeka, póki co zwrot z moich inwestycji to w sumie ok. 77%+ przez 1.5 roku, ale
@AnonimoweMirkoWyznania co do giełdy to się nie wypowiem, a jeśli chodzi o krypto to btc i eth beda w zupełności wystarczające. Przeanalizuj, kiedy chciałbyś wchodzić z dodatkowym sianem (uśredniać cenę od teraz? kupić dopiero w bessie?), bo teraz jesteśmy w połowie hossy, a do dołka bessy mamy jakieś ~2 lata. Historycznie btc lecialo wtedy w dół 80%, a alty jeszcze więcej.