•  

  Jakby się nad tym zastanowić to katolickie boge jest najbardziej przeciwskuteczną i komplikująca sprawy istotą ever.

  Katolickie boge kocha ludzi i chce ich zbawienia, dlatego jak wiemy zbawi wszystkich. A nie, takiego wała! Nasz geniusz tworzy system w którym część pójdzie do diabołów. No, dobra, szanuje wolna wole, gimboateis zaroany. Ale to dopiero początek.

  Od czego katolickie boge uzależnia zbawienie? Od wiary w katolicyzm i uczestnictwa w sakramentach. Co robi katolickie boge żeby ludzie wierzyli i brali udział w sakramentach? Objawia się ludziom i informuje ich o zasadach gry? A skąd.

  Nasz geniusz posłał się 2k lat temu na prowincjonalne zadupie świata zwane Palestyną i tam wszystko objawia. Oczywiście w swoim geniuszu nie wpadł na to, żeby swoje objawienie spisać. Spisali je więc anonimowi autorzy, dekady po tym jak wrócił na chmurki. I to spisali tak, że są różnice, a same teksty można interpretować na milion sposobów.

  Efekt? Tysiące denominacji, miliony interpretacji, setki religii, wojny, przemoc, prześladowania.

  To może chociaż objawienie jest do ogarnięcia i zrozumienia? Zapomnij - jakieś Trójce, święci co to się niby do nich nie modlisz, ale jednak modlisz, obrazy i posągi których nie wolno czcić, ale w sumie to się czci, wafelki co to są ciałem, ale tak inaczej, dziewice zachodzące w ciąże i tak dalej i tak po kolei.

  Pytam się ja @Bog_Wszechmogacy, dumny ty jestes z siebie, masz ty rozum i godność boge?

  #bekazkatoli #religia #ateizm #gimboateizm #pasta (?)

  •  

   @niedoszly_andrzej: co więcej możesz pójść do piekła jeśli nikomu obiektywnie nie szkodzisz i np. wcinasz mięcho w piątek, nie trzymasz rączek na kołderce albo kochasz się i mieszkasz ze swoją partnerką przed oficjalnym zatwierdzeniem tego związku przez Kościół.

  •  

   @niedoszly_andrzej: to samo z diablem.Niby sie zbuntował przeciwko boge i za to zostal wyslany do piekła gdzie męczy ludzi ktorzy nie sluchają boge.Skoro diabel nie lubi boge to czy nie powinien w piekle urzadzac imprezy dla zlych ludzi zamiast ich meczyc?Przeciez tym sposobem robilby bogu konkurencje i dawal pstryczka w nos.No albo opętania jakby sie tak zastanowic.Wedlug katoli boge dopuszcza istanienie i dzialalnosc diabla po to aby ludzie mieli wybor.Wiadomo wolna wola i te sprawy.Tylko skoro diabel jest w stanie opetac czlowieka i odebrac mu kontrole nad soba to odbiera mu mozliwosc wyboru.Czemu boge na to pozwala skoro jest od diabla silniejszy?Czy to nie jest niesprawiedliwe w stosunku do "opętanych"?Jakby tak zaczac wszystkie aspekty chrzescijanstwa rozbierac i analizowac to wyszloby ze tam sie nic kupy nie trzyma.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @niedoszly_andrzej: Panbuk podobno jest jeden, ale jest go trzy. Około dwa tysiące lat temu posłał swojego syna, czyli samego siebie, żeby nauczał ludzi, czego ów panbuk oczekuje i wymaga od ludzi. Jest miłosierny, a jednak swojemu synowi, czyli samemu sobie, kazał cierpieć jako biczowanemu i krzyżowanemu, bo musiał umrzeć i zmartwychwstać za cudze grzechy, choć podobno sam żadnego grzechu nie popełnił.

   @Simeonbarnaciakov: Z tego co wiem, to Watykan oficjalnie nie stwierdził, że potępionych przez Boga zmarłych męczy w piekle ten sam szatan - lub jego słudzy - który zbuntował się przeciw boge i skusił ludzi. Ani nie wypowiedział się oficjalnie na temat męki ognia. Zdaje się, że taki obraz przedstawili dopiero malarze malujący religijne sceny związane z sądem ostatecznym i tego typu rzeczami. A Stolica Apostolska dla własnej wygody nie protestowała przeciwko takim właśnie obrazom, przez co wielu katolików dosłownie rozumiało piekło jako miejsce ognistych mąk. A inspiracja łącząca piekielne męki z ogniem wzięła się z wyobrażeń Gehenny jako doliny będącej miejscem spopielania zwłok przestępców i tych, którym odmówiono "normalnego" pogrzebu. I słowo gehenna zwykle jest tłumaczone jako piekło.

   A to, że chrześcijaństwo nie trzyma się kupy, to swoją drogą.

  •  

   @niedoszly_andrzej: są liczne cuda a ludzie i tak nie wierzą, bo nie chcą, mają wolną wolę, pretensje do ludzi, że są głupi i uparci

  •  

   @niedoszly_andrzej: Ehh, ale nuda pod tym wpisem. Kiedyś Brzytwa napisałby elaborat, jaki to katolicyzm jest racjonalny, a Pyroxar dodałby coś o zbawiennym wpływie inkwizycji, która broniła prawdziwej wolności.

  •  

   @bartolomis: te inne wersje i religie też mają liczne cuda i dalej nie wiadomo która jest prawdziwa. No i mi się żaden cud nie zdażył, czemu innym się zdarza dzięki czemu mogą wierzyć mocno, a mi nie? W czym jestem gorszy od Konstantyna czy Szawla że mi boge nie chce dać żadnej wizji czy cudu? Mniej mnie kocha czy jak?

   @BRTM: i tępiła złe obyczaje. Patologiczny judaizm i hinduizm, pamiętamy [*].

  •  

   @niedoszly_andrzej: jak uznasz argument cudów to będziemy dyskutować o prawdziwości konkretnej religii

  •  

   @bartolomis: jak podasz przykład zweryfikowanego naukowo cudu, nie z przed 200 lat, to sam chętnie dołącze do dyskusji. Bo jak to sam się nazwałeś w poprzedniej dyskusji - zaginaczu ateistów, do tej pory mnie nie zagiąłeś, tylko waliłes jakieś teksty o złej interpretacji tekstów, których się nie da inaczej interpretować xD

   źródło: IMG_20210413_152815_621.jpg

  •  

   @basi46: a ten fragment to a pro po czego? xD

  •  

   @bartolomis: a pro po ostatniej dyskusji, bo może nie pamiętasz :) to jak z tymi cudami?

  •  

   jak uznasz argument cudów to będziemy dyskutować o prawdziwości konkretnej religii

   @bartolomis: no nawet jak uznam to i tak nic nie zmieni, bo przecież inne wyznania i religie też mają cuda.

   Po drugie - to nadal nie zmienia tego, że katolickie boge bawi się w jakieś szarady zamiast po prostu normalnie ludziom powiedzieć co i jak. I dlatego jest przeciwskuteczne i niepotrzebnie komplikuje sprawy.

  •  

   @basi46: aaa tej co poddałeś walkowerem? Jasne, że pamiętam (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
   @niedoszly_andrzej: kapłani faraona też potrafili "wyczarować plagi", ale nie wszystkie i ostatecznie bogowie Egiptu przegrali z Bogiem Jedynym

  •  

   @bartolomis: HeHeHe...A więc Jahve wygrał po prostu w konkursie plag? Najzajebistrzy wśród bogów?

   Kim jesteś? Jesteś zwycięzcą!

   IKS k...a DE

  •  

   @robson7: fajne masz myślenie autystyczne

  •  

   @bartolomis: Wyzywanie mnie od autystów, ani na jotę nie zmieni niezaprzeczalnego, bez wątpliwości wynikającego z Twych wpisów faktu, że to, w co jak sądzisz, wierzysz, jest przerażająco naiwne, płytkie choć pokrętne i zwyczajnie głupie. Niestety łudzisz się tylko, że jesteś na najprostszej drodze do prawdy czy innej formy zbawienie, tudzież oświecenia - tymczasem, swymi publicznymi wpisami ukazujesz tylko pustkę i bezssens, oraz zadziwiającą skuteczność tego, czym nas od wieków próbuje się zniewolić, omamić i ograniczyć.
   Na szczęście nie wszyscy ludzie są upośledzeni, ograniczeni i podatni na prostacką manipulację - nie wszyscy są Twego pokroju. Coraz więcej jest tych, którzy potrafią czytać, rozumować, wyciągać wnioski, obserwować rzeczywistość i siebie samych w stopniu wystarczającym, by nie dać nabrać się na sztuczki i słowa, kierowane do prostaczków.
   Paradoksalnie, to właśnie Ty, poprzez swój jakże widoczny brak inteligencji, swoimi tekstami doskonale przyczyniasz się do tego, by ludzi świadomych, o których piszę, było z dnia na dzień więcej i więcej.
   Chwała Ci za to.