Wpis z mikrobloga

@sing: Tu nawet Tczew nie jest zaznaczony, a mają rowery miejskie lub mieli. W Gdańsku lub ogólnie w Trójmieście też coś mieli, ale wiem też, że jakaś firma wzięła dotację, postawiła rowery, a potem się zwinęła chyba po roku.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mevo

29 października 2019 z powodu niewypłacalności NB Tricity, Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot wypowiedział operatorowi umowę na eksploatację systemu roweru metropolitalnego[27]. W rezultacie jeszcze tego samego dnia system przestał działać, a 30 października 2019 spółka wystąpiła do sądu z wnioskiem o upadłość[28]. W związku z problemami związanymi z MEVO umowa o dofinansowanie została rozwiązana, a środki przekazane na projekty realizowane przez OMGGS związane z rozwojem węzłów integracyjnych. Pozwoliło to uchronić dotację unijną przed
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sing: mevo w 3 city polasilo sie na dodatkowa kase za procent elektrycznych rowerow i zamiast dac np 10% elektrycznych i 90% zwyklych #!$%@? 100% elektrycznych. Wszyscy nagle rzucili sie na usluge czego efektem bylo ze nie dali rady ogarniac ladowania na biezaco takiej ilosci rowerow. Za malo ludzi do obslugi za duzo roboty. Wiekszosc sprzetu bylo po prostu nieustannie niedostepne. No i bankrut. Ktos moze zrobil na tym jakies lody.
@sing: @nophp: żeby po roku, rowery miejskie były ledwie kilka miesięcy xd i były tylko elektryki, pamietam ze „polowałam” na te rowery ale stale było pusto na stanowiskach albo rozładowane już o 10 rano xD udało mi się raz dorwać sprawny rower, ale musiałam po niego iść 2,5 km xD ogólnie dramat w tym temacie, jeszcze pełno ludzi kupiło roczny karnet za 100 zł i do dziś nie dostali kasy