Wpis z mikrobloga

Powiem wam tak, praktycznie teraz decyduje się, czy szczepienia za rok będą obowiązkowe czy nie.
Bo jeżeli wprowadza się wymóg posiadania jego przy podróżowaniu, a władze UE mówią jasno, że instytucje i firmy też moga się powoływać na takie potwierdzenia szczepień przy korzystaniu z ich usług. Dla mnie "dobrowolność" szczepień, gdzie będzie wymagana przy lotach, wielu zawodach, usługach itd. to żadna dobrowolność.
Myślicie, że za rok nie będzie trzeba się już szczepić?
Wg mnie, logika władz będzie taka:
- oho, covid praktycznie zlikwidowany, a więc szczepienia działają, trzeba zrobić więc obowiązkowe,
- oho, rosnie liczba zarażań, a wiec wiadomo, szczepimy.
Absolutnie nie jestem foliarzem, co łatwo sprawdzić. I mam pytanie w zasadzie nie do foliarzy, bo ich zdanie jest wiadome.
Mam pytanie do tych, co są OBECNIE za szczepieniami i będą się szczepić.
Czy jesteście za tym, by one były obowiązkowe co roku?
A jeśli nie, czy nie boicie się, że tak to się skończy? Zresztą jest ankieta.

#koronawirus #coivid19 #wakacje #podroze #samoloty #zdrowie
źródło: comment_1620041084sPN9HT4tz410NNkt3gPzl5.jpg

Czy jesteś za:

  • Jestem za szczepieniami co roku 17.0% (19)
  • Jestem za szczepieniami tylko w tym roku 21.4% (24)
  • Nie zamierzam się szczepić wcale 61.6% (69)

Oddanych głosów: 112

  • 14
@text: obowiązkowe na pewno nie, niech się głupi ludzie zarażają i umierają, dla mnie wręcz powinna być symboliczna opłata 100zł żeby jak najwięcej miernoty wymarło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@slepauliczka:
Tzn. może mega obowiązkowego nie, ale sam wymóg, by się co roku szczepić by latać, dla mnie jednak jest jakas formą obowiązku.
Do tego jestem pewien, że w wielu zawodach to moze być obowiązek (nauczyciele, lekarze itp).
Zresztą powiedz sam, jeżeli UE mówi dziś, że paszport ma mieć ważność na 1 rok, to myślisz, że potem powiedzą "aaa dobra, jeb.ał to pies, już nie ma potrzeby".
@text myślę, że nie będzie żadnych paszportów ani wymogów. Obowiązek i wymóg to jest prawie to samo.

Wyobrażasz sobie, że ciężko chorzy potrzebujący operacji za granicą nie mogą na nią polecieć, bo nie mogą się zaszczepić? XD

Kwestia policzenia, czy to się wgl opłaca, szczepionka kosztuje, takie paszporty równiez. Ktoś musiałby to dodatkowo sprawdzać, więcej ludzi by potrzebowali pewnie. Okropne co napisze, ale myślę, ze koszt tego wszystkiego przekracza wartość ew śmierci
Ale oczywiście jak służba zdrowia w Europie dalej nie będzie sobie radzić, bo nagle wszyscy uznają, że nie będą się szczepić no to będzie się wprowadzenie czegoś takiego już opłacało xD
@text: no to i ja się dopiszę( ͡° ͜ʖ ͡°)
Według mojej oceny nie ma szans na wprowadzenie obowiązku, nie ma ku temu podstaw prawnych, jak i moralnych, pisząc to mam na myśli polskie warunki, natomiast nie wiem jak sytuacja w kontekście prawnym/konstytucyjnym ma się w innych krajach, gdzie już próbuje przemycić się podobne rozwiązania, np. taka WB lub Niemcy - nie mam pojęcia jak tam wygląda
@LibertadParaTodos:
Podstawy się znajdą, widziałeś ile jest obowiązkowych szczepień dla dzieci? Wystarczy że postawia alternatywę albo zamykanie gospodarek na rok, albo szczepienia obowiązkowe. Rzecz jasna, to pytanie postawia sobie a nie ludziom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@text: Ale przecież nie ma obowiązku latania samolotem na wakacje. Ludzie mogą sobie jechać do Ciechocinka, albo Kołobrzegu na wakacje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli paszport ma mi dawać jakieś benefity przed ludźmi, którzy mają watę zamiast mózgu, to ja jestem całkowicie za.

Nie jestem za blokowaniem całego kraju, bo raz zrobi się 40 tysięcy testów, a raz 120 tysięcy testów i nagle wychodzi, że jest 3x