Wpis z mikrobloga

Nadszedł czas na zmiany.

Zasugerowano mi ostatnio abym zamiast stojących aukcji zapisywał ceny z sztuk które się sprzedały (patrzył na zakończone aukcje i uwzględniał tylko te gdzie są zakończone zakupem). Porównałem to do ostatniego pomiaru i różnice są spore.

Będzie to całkiem spory skok na wykresie, ale dzięki temu dane będą dokładniejsze. Gdyż zapisane będą ceny za jakie karty zostały kupione, a nie ile jakiś Janusz sobie za nie życzy.

Jak robimy mirasy ?
Opcja 1 - Zostawiamy tak jak jest i żyjemy w świadomości że ceny mijają się z prawdą
Opcja 2 - Od jutra zmieniamy liczenie i dzięki temu widzimy ile ludzie są w stanie dać za te słodkie GPU.

Sporym argumentem za zmianą jest fakt że pomogło by to w notowaniu cen kart których jest mało. Wystarczy spojrzeć na Vegi, RX 590 żeby zobaczyć jaki jest rozjazd z ceną

#gpuacl #pcmasterrace #komputery #kartygraficzne #nvidia #amd
bibr - Nadszedł czas na zmiany.

Zasugerowano mi ostatnio abym zamiast stojących au...

źródło: comment_1620041634w9kcbXsMTaEohtjOJQ1CfV.jpg

Pobierz

Która opcja ?

  • Opcja 1 3.5% (4)
  • Opcja 2 96.5% (111)

Oddanych głosów: 115

  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bibr: oczywiście, że opcja druga, niemniej jednak pewna rzecz mnie zastanawia. Mianowicie karta karcie nie równa, dla przykładu Ventus 2 od MSI, czyli "budżetowa"(hehe) 3070 z power limitem mniejszym niż FE vs Asus Strix, która przyjmie moc na poziomie 3080, bo z tego co pamiętam 350W i kręci się jak #!$%@?. Masz jakiś sposób, żeby to uwzględnić w swoim zestawieniu? Taki Strix bez problemu pójdzie za +/-20% cebulionow więcej.
via Android
  • 0
@Ralphs żadnego sposobu nie ma. Po prostu wliczam to i na następnym pomiarze ta karta już nie będzie brana pod uwagę (przez 5 dni na pewno sprzeda się 5 nowych kart). W sumie cena rtx 3090 spowodowana jest tym że w średnią wchodzi wersja waterforce za 18k
Ale to po prostu rzeczy których no nie jestem w stanie do końca kontrolować.

Wiadomo jeżeli jakaś jedna sztuka jest o 50-100% droższa od reszty
Niech Ci bozia wynagrodzi, za to co robisz!


@krak: a po co tu mieszać siły nadprzyrodzone.
Ja robiłem co mogłem, żeby koledze @bibr pomóc rozpropagować tę świetną inicjatywę, ale pewnie da się zrobić znacznie więcej

via Android
  • 0
@majk3l tylko żeby założyć jakiś patronite / patreon trzeba mieć kontent który da się jakoś sensownie pociąć żeby tier 0 (darmowy) nie czuły się zostawione same sobie.
Bo jebnąć paywall to każdy umie.

A nie widzę tutaj żadnego sensownego sposobu na podzielenie treści.
@bibr: zacznij od grupy dyskusyjnej na dsc, a niektórzy i tak dadzą z dobrego serca ( ͡° ͜ʖ ͡°) 1-5 zł nikogo nie zbawi, a na pewno ze 100 osób się zrzuci.