Wpis z mikrobloga

#matura #praca #pieniadze
Nie martwcie się wynikami.
Nauczyciel z maturą i studiami zarabia 2949 brutto czyli ok. 2300 netto.
Operator koparki bez matury i bez doświadczenia zaczyna od 25zł netto/h. Co przy typowych 200h na budowie (5 dni, 6-16) daje 5000 netto.
Więc jak was ktoś będzie okłamywał że musicie mieć studia to pamiętajcie - Ubery, Burger Kingu, McDonaldy i KFC pełne są magistrów. 5 lat studiów dzieli was od bycia biednym. 1500zł i parę dni kursu dzieli was od lekkiej, łatwiej, potrzebnej społecznie i DOCHODOWEJ pracy.
Wybierzcie mądrze.
NaglyAtakGlazurnika - #matura #praca #pieniadze 
Nie martwcie się wynikami.
Nauczyc...

źródło: comment_1620108231Hupx4bFfS3lThZ3GVeJTBp.jpg

Pobierz
  • 42
@NaglyAtakGlazurnika: smutne ale prawdziwe
potwierdzam:
kolega po fizyce jądrowej (w kraju który miał budować i powinien budować elektrownie atomowe bo kupuje energię) 2100 jako nauczyciel fizyki na doktoracie, potem zrezygnował i dziś 2800 jako urzędnik rządowy,
urzędnicy różnych inspekcji chroniących konsumenta, laboranci w laboratoriach instytutów , 2600-3000 netto,
ministerstwo 3500-4000 netto

chory kraj z zarobkami odwrotnymi (strukturą) do zachodu (gdzie np. w ministerstwie jest 6 tysięcy euro a na magazynie 1500
@Maciejo94: wiem :

https://www.wykop.pl/wpis/57220591/zjeb-anie-polskiego-rynku-pracy-i-ludzi-tu-w-pl-na/

natomiast ja nie wyjadę z paru powodów :
- za stary już (40+) i do opieki matka i teściowa (70+) obie mało sprawne fizycznie i zakupy nosić ciężkie trzeba,
- polityczna poprawność zachodu, islamy, ograniczenie w dostepie do broni i strzelectwie (dla mnie ważne, strzelnica i strzelectwo to moje hobby), co by nie mówić to moi dziadkowie za ten kraj walczyli

ale jak ktoś nie ma prawicowo-narodowo-historycznych
do IT dołączyło już sporo innych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ceny w Polsce są bardzo niskie, zwłaszcza dla mnie żyjącego w Szwajcarii


@Deska_o0: porównaj ceny austriackie, niemieckie, włoskie z marketów i produkty w Polsce

ceny mamy europejskie - parę miesięcy we Włoszech spędziłem
znam porównania dziennikarzy i ludzi co zakupy przywożą z Niemiec, z marketu i tu płyny do prania i płukania mamy o parę eurocentów drożej
porównaj ceny austriackie, niemieckie, włoskie z marketów i produkty w Polsce


@vilas: jeżeli patrzysz na importowane rzeczy z Polski to są wyższe jeżeli na lokalne to polska jest sporo tańsza

ceny mamy europejskie - parę miesięcy we Włoszech spędziłem


@vilas: to ja tam trochę więcej plus parę innych państw już testowałem jako miejsce emigracji

znam porównania dziennikarzy i ludzi co zakupy przywożą z Niemiec, z marketu i tu płyny do
@Deska_o0: widziałem zestawienie produktów - zakupy w Lidlu w PL i DE, czy Auchan u mnie w Wawie vs Francja

mówię o cenach produktów jakie mogę u siebie kupić (Wawa, mam auchan, carefour)

a nawet jak wołowina jest 2 x drożej
tu urzędnik ma 2600 netto , 3000 netto,
tam urzędnik ma 6000 euro
widziałem zestawienie produktów - zakupy w Lidlu w PL i DE,


@vilas: No i super, ja robię w tych sklepach zakupy średni co dwa/trzy tygodnie i wiem że polska jest tańsza (nadal pije do lokalnych produktów, importowane są tańsze w kraju produkcji)

a nawet jak wołowina jest 2 x drożej


@vilas: w Niemczech tak u mnie prawie 4x

tu urzędnik ma 2600 netto , 3000 netto, tam urzędnik ma 6000
@Deska_o0: piszę o tym co muszę płacić u siebie (Wawa, mam auchan, carefour, kaufland)

zarobki wykształciuchów znam bo różne tabelki, spotkania, od 20 lat jestem urzędnikiem takiego szczebla, że spotyka się z międzynarodowym towarzystwem techniczno-inspekcyjnym
wiem ile zarabiają

ceny jak mówię - tego co normalnie kupuję u siebie koło mieszkania (auchan mam najbliżej, dalej carefour, kawałek dalej kaufland)

chemię kupuję taką jaka jest na półce - polska chemia była - miałem
piszę o tym co muszę płacić u siebie


@vilas: a ja ci to koryguje bo robię zakupy w Polsce Niemczech Austrii oraz Szwajcarii (żyje w Szwajcarii i jeżdżę do Polski w miarę często)

polska chemia była


@vilas: a to ciekawe, możesz podzielić się źródłem o upadku inco? Produkty widzę nawet u siebie w sklepach

ja rozpatruje chleb, płyn do prania, szynkę wieprzową, ketchup, ser żółty etc

Wszystkie te produkty lokalne