Wpis z mikrobloga

Mam pytanie dotyczące sterowania dronem. Czy po wzbiciu się na pewną wysokość sterujecie dronem tylko patrząc na widok z kamery? Czy nadal obserwujecie go z dołu, patrząc na zmianę na niebo i na telefon?
#drony
  • 10
@Felonious_Gru: a to nie jest tak, że dron musi być widoczny z ziemi? W końcu jak chcesz zrobić ujęcie nie patrząc na telefon?

Mi chodzi o naukę sterowania. Latałem wcześniej dronami, ale bez kamerek. Sterowanie tylko i wyłącznie patrząc na telefon jest póki co trudne, bo łatwo można się zapomnieć.
Sterowanie tylko i wyłącznie patrząc na telefon jest póki co trudne, bo łatwo można się zapomnieć.


@marjanoos: bo to faktycznie nadaje się tylko do kadrowania i ogólnego celowania gdzie lecieć "w stronę tamtego drzewa", i jeszcze razy jasny dzień itp - to w ogóle bez sensu. Zwłaszcza że w 99% droniszczów używających telefonu do wyświetlania - jest takie opóźnienie między obrazem a realnym światem - że to się nie nadaje do
@hrumque: ja tam dużego opóźnienia nie widzę (zwłaszcza, że raczej takim dronem szybko się nie lata), dla mnie największą przeszkodą jest fov kamery, przez co trudno określić odległości
@hrumque: z ciekawości zapytam czym latasz, że masz takie lagi?
W żadnym DJI nie miałem problemów z opóźnieniem sygnału (chyba, że zasięg był słaby to wtedy potrafiło trochę ciąć).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mrololl: @sirgorn: stary (?) phantom chyba 3, i nowe fimi x8 i x8se2020 (przy czym tu lag dużo zależy od samego telefonu, na starym tablecie obraz fajny bo duży a lag chyba z pół sekundy, a na mocnym smartfonie wyraźnie mniejszy). Ale tak czy inaczej do dynamicznego lotu się nie nadaje, a w dodatku gdy gimbal koryguje pochylenia i ruchy to na obrazie nie czuć że lecisz do przodu/tyłu puki