Wpis z mikrobloga

Tomasz Smokowski we wczorajszej "Misji Futbol" stwierdził iż "jutro (4 maja) jest czterdziesta, okrągła rocznica nakręcenia filmu "Miś"- najważniejszego filmu w historii polskiej kinematografii". Zgadzacie się ze słowami Smokowskiego, czy rzeczywiście "Miś" jest takim filmem? Możecie krótko uzasadnić swoją odpowiedź, a jeśli się z tym nie zgadzacie to możecie podać jaki jest wg wasz najważniejszy film. Wstyd się przyznać, ale ja nigdy nie oglądałem "Misia", oczywiście słyszałem o tej produkcji dużo ale jakoś nigdy nie mogłem się zmotywować by zasiąść przed ekranem i go obejrzeć, dlatego ciężko mi się odnieść do słów wyżej wspomnianego dziennikarza.

#film #seriale #kino

Czy zgadzasz się ze Smokowskim?

  • Tak 32.3% (10)
  • Nie 67.7% (21)

Oddanych głosów: 31

  • 8
@Menel94: to że jest rozpoznawalny, dobry etc to się można zgodzić.

Ale z najważniejszym, to tak jakby twierdzić że bez niego kinematografia byłaby znacznie gorsza, a nie jest.
@Menel94: Misia nie ogląda się żeby docenić scenariusz, reżyserię lub montaż, ale żeby pośmiać się z bezsensowności tamtego systemu. Tam są takie sceny "z dupy" że do dzisiaj nie wiem co się za nimi kryje. Na przykład scena, jak w domu Jarząbka Ochódzki wybiera znaczki, a jakaś kobieta mówi, że wybuchł gaz i wybiło szyby. WTF.
@Menel94: Może dla nas, ludzi, którzy nie znali tamtych czasów, jest to film, który pokazuje jak świat kiedyś wyglądał. Co prawda w formie komedii. Ale absurdy były widoczne. I dlatego, jak widzimy co teraz się dzieje, to często porównujemy obecne czasu do tego filmu. I w ten sposób jest to film ważny.
Taki sam argument można też wyciągnąć z "Dnia Świra". Który jest co prawda dramatem, ale większosć osób widzi w