Wpis z mikrobloga

Kurła chce sobie kupić słynna wykopową kilkuletnią klasę "premium". Budżet 44k.
Rozważałem już bmke 3, volvo s60, audi a4 b8, a3 v8, peugeota 508 i nawet starą insignie.
Sprowadzenie ze stanów spoko wyglada tylko na papierze, głupia A3 z 2015 roku wyjdzie ponad 50k z naprawą i podatkami... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ciężko znaleźć cokolwiek sensownego 6-7 letniego z automatyczną skrzynią w tej kasie, jeszcze parę lat temu kupiłbym za taką kase coś całkiem fajnego.
#samochody #audi #peugeot #volvo #mazda #bmw #motoryzacja #inflacja
Pobierz
źródło: comment_1620217978Y89LEpTfpvJbz8YY1jIrCw.jpg
  • 24
@Dassault: prawda jest taka, że nie kupisz kilkuletnie klasy premium za 44k (,) Sam ostatnio szukałem w tych pieniądzach czegoś fajnego i do wyboru generalnie jest: Opel Astra, Skoda Octavia, Kia Ceed, Kia Sportage i Hyundai i30 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Może Mazda 3?
@Dassault: Ja brałem pod uwagę A3 ale odrzuciły mnie dwie rzeczy
Silnik 1.8 TFSI który podobno jest wadliwy i żre olej jak #!$%@?
Audio było czarne, ale oklejone fioletową folią. No i niby spoko, bo kolor mi nie przeszkadzał, ale uj wie co pod spodem

Oglądałem też fajnego Civica X właśnie ze stanów. Wiedziałem, że jest powypadkowy dlatego go całkowicie olałem. A teraz żałuje, bo mogłem odżałować te 300zł na pełen
@Aerwin: 1.8TFSI pije olej jak masz niezadbany silnik tylko. Wymiana dobrego oleju np motul xclean 8100 co 10k km i silnik chodzi jak trzeba ale, że pierwsi właściciele jeździli "long life" po 30k km to teraz jako używane auta mają problem. Wiem bo mam w rodzinie taki silnik i po dwóch płukankach przestał nagle brać olej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sudo_exit: no tylko sakd wiedzieć czy silnik był szanowany w takim samochodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) w sumie to nie zdecydowałem się głównie przez te folie. Nie wiadomo co pod spodem
Silnik 1.8 TFSI który podobno jest wadliwy i żre olej jak #!$%@?


@Aerwin: kur... Od prawie 10 lat to jest bzdura. Wadliwe byly pierwsze 4 lata produkcji 09-12. Od 2012 to zupelnie inne silniki, a dalej janusze pisza te magiczne podobno
Wykonane są tak samo ale wyposażeniem i standardem w porównaniu do europy są usa sa zapóźnieni o 10 lat

Tam sprzedają się totalne golasy choćby bez obrotomierza.

@bebennizarlak: co ty za bzdury mi tu piszesz xD miałem A3 8V z EU i A3 8V z USA w ichniejszej biedzie wersji i jest jak top- wersji EU, 8x czujniki parkowania przód tył, kamera cofania, automat, 170KM silnik, skóry grzane i elektrycznie ustawiane,
@SpokojnyPan: To że coś tam miałeś i kupiłeś w najbogatszej wersji to o niczym nie świadczy. 3/4 rzeczy które wymieniłeś były w europejskich markach już 15 lat temu a w niektórych nawet 25. Bixenony to już relikt więc też nie wiem gdzie tu postęp xd Z resztą podałeś tutaj jedną markę. Może weźmy pod lupę tamtejsze japońce albo rodzime wynalazki. 100 lat za murzynami byleby był ałtomat i klyma.
kupiłeś w najbogatszej

@bebennizarlak: przeciez napisalem, ze byla to na usa najbiedniejsza wersja w najslabszej wersji silnikowej. I nie musiałem kupic bo siedzę w motoryzacji i na aukcjach i to co piszesz jest totalna nieprawda, jakies opowiesci wujka staszka spod sklepu