Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k

nienawidzę rozmów o pracę, w których goście leczą swoje kompleksy sprawdzają, rzucają regułkami z teorii na prawo i lewo potem wchodzisz do projektu, a okazuje się że nawet nie potrafią dobrze deploymentu ogarnąć, a środowisko do programowania nie istnieje, zero wirtuazalizacji, opowiadają że mają oprogramowanie w chmurze, a w rzeczywistości mają VPS-a tyle że w AWSie.
  • 3
@LysyKluchol: o tak, pamiętam taką jedną rozmowę na której oceniali zadanie rekrutacyjne które wcześniej mi dali. Dostałem jakiś programik który niby miałem poprawić, a w tym programie #!$%@?, widok, UI, sieć, logika biznesowa - wszystko #!$%@? do view controllera, no to pierwsze co zrobiłem to zaoranie tego szajsu i przepisanie architektury. SOLID, protokoły, VIPER, dependency injection etc, no elegancko wyszło. Jak zobaczyli to zaczęli kręcić nosem, że co to, po co
architektura, warstwy, wzorce projektowe, panie a komu to potrzebne.


@mag_zbc: jestem juniorem, druga robota, ale powiem ci szczerze że z mojego punktu widzenia to:
architektura MEGA jest pomocna jeśli chcesz coś zrobić, a nie wiesz gdzie tego szukać
pyk, wiesz że Entity to model - dorzucasz tam od razu dodatkowe pola, pyk - chcesz logikę na nich, masz Interactor - i tam działasz