Wpis z mikrobloga

@Mintaa: Osobiście gdybym zdecydował się zaszczepić, to przetrząsnąłbym cały internet i jeśli znalazłbym choć jedną rzecz budzącą moją wątpliwość, nie zrobiłbym tego. A trzeba przyznać, że są fajne "teorie spiskowe" odnośnie tych nowych preparatów. Jak ktoś jest przekonany do swojego wyboru to proszę bardzo, ale jak ktoś opiera swoją decyzję na tym, żeby mieć możliwość podróżowania/znajomi się zaszczepili to polecam jeszcze jakiś czas stać z boku i słuchać narracji medialnej na
@IceShandy: No to gratulacje, słuchaj sobie bandytów z wielkiego ekranu, na pewno bardziej kompetentni, niż ci, których usilnie nie pokazują w tv. Przykład: test maseczek Gutowskiego, jeśli swoje poglądy opierasz na ludziach jego pokroju, to z Panem Bogiem.
@Kaskaderek89: Chyba już wszystko zostało wyjaśnione w przypadku szczepionek na covid.Ludzkość nie umiera.Ludzie dalej się szczepią.Mało tego dzięki technologii mRNA będzie można w przyszłości stworzyć szczepionke na nowotwory.
Ciebie zastanawia wpływ szczepionki na organizm, a nie zastanawiał Cię wpływ przebytego covid19 na organizm? bo akurat tutaj jest wiele przypadków z powikłaniami pocovidowymi.
Jednym z nim jest kaszel utrzymujący się przez długi czas, powodujący np zmiany w oskrzelach.
No to gratulacje.Wujek google wszystko wyjaśni xD


@IceShandy: Wujek Google potrafi pokazać opracowania naukowe z uniwersyteckich stron. Współczuję, że wolisz TVPiS i relacje zaszczepionych od naukowych badań i wypowiedzi ekspertów (profesorów, epidemiologów, genetyków). Wklejałem kilka razy, ale oczywiście w odpowiedziach "szur szur".
@Adwokat_Boga: widać, że autor graficzki nie ma zielonego pojęcia co znajduje się w bazie. To nie baza potwierdzonych nop/zgonów, tylko raportowane są w niej wszystkie badane przypadki.

To tak jakby na podstawie ogólnych statystyk wypadków/zgonów na drogach wyciągać wnioski o bezpieczeństwie samochodów jako urządzeń.

Zupełnie pomijając, że przypadki nop badane i zgłoszone w tej bazie dla Europy to mniej niż 0,2% dawek podanych, bo to 0,2% wyliczyłem na podstawie podanych dawek
95% skuteczności


@subik: Nie mam czasu teraz czytać. Ja w dupie mam skuteczność, bo prawdopodobnie przeszedłem to bezobjawowo. Chodzi o powikłania, które są nieznane i sami producenci to zastrzegają.
@subik: Masz jeden link: https://www.facebook.com/roman.zielinski.37/posts/1588043368066773

Roman Zieliński, genetyk, biolog ewolucyjny

https://www.matgen.pl/O%20nas.html

Roman Zieliński oraz Kornelia Polok
są genetykami i biologami ewolucyjnymi, którzy od kilkudziesięciu lat zajmują się zastosowaniami metod molekularnych w analizie i ewolucji genomów różnych grup organizmów, a także wykorzystaniem metod opartych o reakcję PCR w diagnostyce medycznej, genetyce populacyjnej oraz identyfikacji zagrożeń związanych z organizmami modyfikowanymi genetycznie. Mają doświadczenie w identyfikowaniu materiałów za pomocą reakcji PCR na potrzeby policji,
@IceShandy: rozumiem, że 2 lata temu po grypie ludzie nie mieli powikłań i nie umierali? Różnica jest taka, że wtedy pogrypowy zawałowiec w papierach miał wpisany zawał, a pocovidowy zawałowiec covid ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym wszędzie się mówi, że wirus nie wybiera i potrafi poskładać każdy organizm na długie miesiące. Moje pytanie: ilu zawodowych sportowców skończyło kariery po przejściu covida? Osobiście nie słyszałem, by np.