Wpis z mikrobloga

@Woyteq: ta podróż już się rozpoczęła ale szybko się nie skończy, w latach 90 też był hype na AI i co i po 25 latach, jestem poza domem uruchamiam yt na tel a android wyświetla mi czy nie chcę tego obejrzeć na tv ktory jest 10 km ode mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@atari_xd: Patrząc dalej, wszystko jest casem dla AI.
Jednak mnie zastanawia kwestia supremacji kwantowej i jej reperkusjach dla bezpieczeństwa/ryzyka posiadania środków w krypto walutach. Innymi słowy czy istnieje możliwość że w jeden dzień komputer przejmie wszystkie kryptowaluty świata?
@atari_xd: Dokładnie tak jak pisze @sodomek mylisz algorytm z AI, a to się ma i tak nijak do supremacji kwantowej.

wątpię, to będą technologie ściśle limitowane, w pierwszej kolejności łamanie szyfrowania wrogów, i trzymanie tego w ukyciu ile się da


Pytanie jest takie czy po osiągnięciu supremacji kwantowej czas i kolejność działań ma jakiekolwiek znaczenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@atari_xd: jest tak dlatego że te największe korpo, które mają ogromne moce obliczeniowe i dostęp do ogromnych baz danych, mogą tłuc algorytmy w nieskończonej ilości, dawać im testy tak ogromne że człowiek rozwiązywałby je miliony lat. Jednak to nie jest AI, algorytm działa na swoich zasadach ale nie myśli, prosta zmiana potrafi wytworzyć ogromny problem.
Na giełdach jest mnóstwo algorytmów. Obserwują co ludzie obserwują, co kupują i sprzedają, za jakie kwoty
@Woyteq: @sodomek: jeżeli myślicie że kiedykolwiek powstanie AI o możliwości ludzkiego mózgu to xd z was,
Takie AI o IQ 30 jest nikomu do niczego nie potrzebne a takie iq ma pewnie noworodek,

Kilkaset lat już zdaje się minęło od kiedy człowiek lata i co czy naśladujemy ptaka? Nie bo po co, nie jest to do niczego potrzebne tak samo jak AI naśladujące działanie mózgu ludzkiego kiedy większość ludzi to
@atari_xd: Nie dość, że piszesz zupełnie nie na temat dyskusji to jeszcze nie masz racji.

Rating “knowledge mastery, learning, use and creation”, the study found that Google's AI had an Intelligence Quotient (IQ) of 47.28, the highest of any of the non-human systems tested. However, this was lower than the paper's average score for a six-year-old (55.5), and less than half of that of an 18-year-old


Na chwile obecną IQ Google