Wpis z mikrobloga

Stefan Koidl austriacki ilustrator i artysta koncepcyjny

wśród wielu innych artystów tego gatunku sztuki zwrócił moją szczególną uwagę. Zafascynował mnie ostatnio, ponieważ bardzo umiejętnie "bawi się strachem", budzi do życia miejskie legendy, wydobywa na powierzchnię skryte głęboko lęki naszego dzieciństwa.

Któż z nas nie ma takich wspomnień, kiedy w nocy w ciemnym pokoju bał się wystawić stopę poza łóżko, czując że w ciemności, gdzieś niedaleko, czai się coś przed czym wzdraga się nawet nasza imaginacja.

#sztuka #art #grafika #malarstwo
źródło: comment_1620387138gx0yiseA3vKy7JR1nge7Qq.jpg
  • 34
Niektóre z jego prac na ArtStation wyglądają tak, że gdybym nie znał autora


@v3rt: Wiesz, to dość popularna tematyka (grafiki post-apokaliptyczne i fantazy) a także, z uwagi na wielką popularność gier w naszym pokoleniu oraz możliwości jakie daje na przykład technika komputerowa i jej narzędzia. Nie da się więc uniknąć pewnych skojarzeń i podobieństw.

Zauważ też, że gdybyśmy "wzięli na warsztat" na przykład impresjonistów, to ktoś nie znający twórczości konkretnych malarzy,
chodzilo mi o grę S.T.A.L.K.E.R ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Rain_: aaaaa, hahahahah

ja odebrałam to tak, że rzucasz we mnie inwektywą, bo zachęcam do szukania po imieniu i nazwisku w grafice google (co faktycznie na upartego może podejść pod stalking).

Kote samurai mi nie straszne!


ja Tobie mówię @Rain, Ty nie bądź taki ufny - z uwagi na tematykę w jakiej siedzimy na tym poście, zalecam
źródło: comment_1620405912Yos7UimYWKGTfhNuAjegM5.jpg
Po co zaraz te pogróżki..


@Rain_: to nie pogróżki, wręcz przeciwnie, przemawia przeze mnie życzliwość, uprzedzam Cię i pokazuję, że lepiej być czujnym, bo nie zawsze to co widzimy, jest faktycznie tym, czym wydaje się być w naszej ocenie ;)

także ten, strzeż się i w ogóle XD
Mój ulubiony chyba


@Hotstepper: mnie by chyba było ciężko wybrać ulubiony. Zwłaszcza, że wiele z jego prac mnie fascynuje. Jest w nich jakaś tajemnica, nawet w tych katastroficznych (vide latające w powietrzu samochody, który to widok można przypisać "zwyczajnemu" tajfunowi).
Jednak nie mogłam w jednym poście zamieścić po kolei kilkudziesięciu lub choćby kilkunastu zdjęć. Po prostu więc podzieliłam się tym co mi się podoba i jeśli zachęciłam tym kogoś oglądającego, to
obrazek przedstawia gopników, członków subkultury młodzieżowej,


@Hotstepper: ok, ale facet na pomniku, przez ten kaszkiet kojarzy się z rzeźbami zdobiącymi Pałac Kultury i MDM. Podobieństwo jest, więc jak wspomniałeś jeszcze o rosyjskich klimatach..... w ogóle to ciekawe - "rosyjskie klimaty" to dość obszerny temat, prawda? Na przykład ta Rosja pokazywana w książkach - i nie mam tu na myśli klasyków literatury rosyjskiej, ale na przykład cykl o Fandorinie Akunina, albo "subkulturę"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZembataSekwoja: to chyba normalne, że pomnik jest podobny do socrealistycznych przedstawień robotników, Koidl chciał pokazać Rosję, więc użył "stylu" znajomego dla tamtejszych mieszkańców, a jeśli ktoś wie co tam pisze, to już wie o co chodzi w tym obrazku. Leningradu kiedyś zdążyło mi się posłuchać, ale wolę кино( ͡° ͜ʖ ͡°)
wyslal ciary po kregoslupie...


@Kares2: XD

fakt :)

obejrzyj jeszcze inne jego prace, ja siłą rzeczy, musiałam zadziałać mocno wybiórczo, więc nie byłam w stanie oddać całej grozy. Niemniej jego twórczość potrafi dać po garach. Dlatego dla mnie się wyróżnia. To nie chodzi o to, żeby narysować/namalować coś strasznego, albo coś z dziedziny s-f. Jak w każdym dziele, najważniejsze jest żeby umieć zagrać na emocjach, żeby z dzieło uderzyło dokładnie w