Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siemka
Jestem ciekaw jaki gatunek ptaków dostępnych w Polskich sklepach jest najbardziej podatny na naukę mowy. Z wiedzy ogólnej wiem że nauczyć wydawania dźwięków mowo-podobnych można papugi, ale nie wiem jaki gatunek dokładnie.
Chciałem sobie kupić ptaka którego mógłbym wyszkolić. Orientuję się ktoś jaki gatunek jest najbardziej chłonny w odniesieniu do szkolenia?
#ornitologia
  • 7
@Misza112: Papużki faliste są chłonne, ale wydawane przez nie dźwięki dość mocno odbiegają od ludzkiej mowy. (choć da się zrozumieć słowa) Lepsza by było żako, ale to wymagające zwierzęta, więc jeśli nie miałeś wcześniej doświadczenia z ptakami to raczej odradzam.

To nie jest tak, że papuga się sama uczy. To są setki godzin nauki, treningu, cierpliwości i poświęconego czasu. A czasami też oswajania, w zależności od osobnika.

Są też gwarki,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paramyksowiroza: Mój kuzyn miał papużki faliste i pamiętam że bywały one dosyć hałaśliwe. Jestem totalnym amatorem w kwestii papug. Jedyne ptactwo z jakim miałem styczność to gołębie, ale to i tak nie długo.
Jaki jest koszt zakupu i utrzymania papużek falistych? Tak pi razy oko
@Misza112: Taką papużkę kupisz za niewielkie pieniądze. Myślę, że za 100-200 złotych uda Ci się znaleźć jakąś ofertę ręcznie wykarmianych papużek. To ważne, bo zachowanie ręcznie wykarmianych papug jest całkowicie inne, niż gdyby karmiły je ich rodzice.
Łatwo się oswajają z właścicielem i chętnie się uczą.

Utrzymanie to już kosztuje grosze. Oczywiście na początku musisz jeszcze klatkę kupić, ale klatka dla falistych to też nie jest duży koszt.

Natomiast papużki faliste