•  

Na wykopie od paru lat, konto od roku. To czas na pierwszy post.(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Dzisiaj chciałbym przedstawić zdalnie sterowany pojazd, który sam zaprojektowałem i wykonałem w wieku ok. 14 lat (zdjęcia z 2012 roku).

Mercedes Unimog U5000

Do dyspozycji miałem dwa zestawy: 8275 oraz 8297 (dokupiłem jedynie dwie obrotnice).
    Do dzisiaj stoi dumnie na półce (。◕‿‿◕。)

Info:
    -Skala ok. 1:14
    -Napęd 4x4 (z zastosowaniem charakterystyki zawieszenia unimoga - portal axles)
    -Kolebkowe zawieszenie
    -Mimo krótkich amortyzatorów zastosowałem swego rodzaju kanały które wydłużyły skok zawieszenia
    -Linearna dwubiegowa skrzynia biegów
    -Działająca atrapa silnika
    -Plandeka z szarego brystolu xD
    -Profanacja w postaci gumek recepturek, by koła trzymały geometrię. Choć nie było to aż tak konieczne xD

Dodatkowy schemat postaram się dodać w komentarzu.

Kiedyś miałem nawet wyliczone przełożenia i dokładne wymiary. MOC przygotowany wg regulaminu do zawodów TruckTrial, bodajże na forum LugPol, nie przyjęli mnie, bo byłem niepełnoletni xD
    Terenowo dawał sobie świetnie radę i sądzę, że podołałby w ówczesnych zawodach. Nagrałem też film, ale zbyt jest zbyt cringowy.

Dzisiejsze zestawy technic mają dokładnie to czego potrzebowałem te 9/10 lat temu w swoich konstrukcjach( ͡° ʖ̯ ͡°)
    Może kiedyś powrócę do dawnej pasji.

Muszę jeszcze poszukać zdjęć dwanych konstrukcji (Buggy i szybki pojazd gąsienicowy ala' Ripsaw).
    #legotechnic #lego #chwalesie