Wpis z mikrobloga

Tydzień 9/52

TLDR: Założyłem kanał na YT – będę tu co tydzień/dwa tygodnie (w zależności od tempa zmian) podawał dane, takie jak: ilość subskrybentów, watch time, ilość filmów, ilość shortów, aktualny sprzęt, wydatki, zarobki z monetyzacji jeśli do niej dojdzie. Wszystko na tagu #odzeradoyoutubera

Publikuję film w każdą niedzielę o godz. 10:00

Filmy z tego tygodnia:

Nic nie gotuję ale za to składam serwetki tak, że fajnie to wygląda jak goście przyjdą.

W tym tygodniu bardzo słabo z subskrybcjami – tylko 1… zobaczymy jak ten tydzień pokaże, jeśli dalej tak będzie to pora szukać przyczyny.

Blog zaczyna powstawać – chce na nim najpierw zrobić parę zaplanowanych wpisów aby nie wpaść w taką pułapkę, że nie będę miał czasu go prowadzić. Z racji tego, że mija kolejny miesiąc mam zamiar poświęcić trochę czasu na analizę skupiając się w szczególności na ilości wyświetlanych miniatur z poszczególnych filmów – skąd się takie liczby biorą i jak to zrobić, aby reszta filmów również uzyskiwała większa ilość. Najbliższe prace będą również dotyczyć tagów, bo większość nie daje wyświetleń w wyszukiwanych i będę krok, po kroku każdy przeglądał. Jest jeszcze kwestia długości filmów – na obecną chwilę najkrótsze mają największa liczbę wyświetleń miniatur co daje dużo do myślenia więc za tydzień będzie film bardzo krótki. Dodatkowo tworze listę wołania, aby było prościej – dla wszystkich, którzy kiedykolwiek zostawili plusa do wołania, jeśli nie chcecie być wołani to pod spodem jest komentarz do usunięcia z listy wołania.

Zachęcam jak zwykle do krytyki, dawania rad i pomysłów, dziś podziękowania dla @MG78 za komentowanie filmów – wielkie dzięki :D

Jeśli podobają się wam te filmiki – dajcie łapkę w górę i jeśli możecie to komentarz.

Statystyki:

Ilość Filmów: 17(+1 względem poprzedniego wpisu)
Ilość subskrybcji: 189 (+1 względem poprzedniego wpisu)
Ilość odsłon wszystkich filmów: 48 200 (+300 względem poprzedniego wpisu)
Watch Time: 285,5H (+5,6 względem poprzedniego wpisu)
Ile zarobiłem na monetyzacji: 0$ (+/-% względem poprzedniego wpisu)

Najbliższe cele:

1. Osiągnąć 200 Subskrybcji
2. Wybrać portal społecznościowy i bloga na którym będę zdawał relacje z nagrywania, zostawię FAQ i będę trzymać stały kontakt.
3. Reorganizacja tagów
4. Analiza poprzedniego miesiąca

Sprzęt:


Wydatki do tej pory:


#kuchnia #niebieskiepaski #rozowepaski #rekodzielo #zainteresowania
  • 17
@Fridge_: Ciekawie sie to czyta. Zawsze podziwiałem ludzi, którzy potrafią byc skrupulatni w tym co robią. Po kazdym twoim wpisie mam ochotę założyć wlasny kanał asmr xd Patrzenie na to jak taki kanał jak twój sie rozwija, wyłapywanie i poprawianie błędów wydaje się fascynujące. Masz trochę takie rzemieślnicze podejście do tworzenia filmów. Jaki jest cel prowadzenia tego kanału?
@derko123: Hej, największym celem jest rozwój - uczy to właśnie skrupulatności, samokrytyki no i tego, że jakaś część ludzi Cię ocenia i "radzenia sobie" z taką krytyką z zewnątrz, ogólnie ciągle szukam nowych dróg do tego, żeby czegoś nowego się nauczyć i poszerzyć wiedze w danym temacie - w Internecie siedzę od czasów kiedy to powstawało i chciałem być częścią :) Jest to fajne, twórcze, uczę się nagrywać, robić zdjęcia itp.
W tym tygodniu bardzo słabo z subskrybcjami – tylko 1… zobaczymy jak ten tydzień pokaże, jeśli dalej tak będzie to pora szukać przyczyny.


@Fridge_: Słabszy okres teraz jest, u mnie też spadło. U @MG78 też widzę spadek, a jeszcze jakiś czas temu był na karcie "na czasie". Trzeba wrzucać dalej, sądzę że lipiec będzie lepszy ()
@derko123: Śmiało zakładaj kanał, nie obiecuje że wystrzeli,
@KrolOkon: @Fridge_: U mnie pobyt w "na czasie" położył % odsetek klikalności miniatur co przełożyło się znacząco na liczbę ich wyświetleń. Teraz mam po 20-40 k wyświetleń miniatur dziennie, a wcześniej od początku marca do 20 kwietnia było zazwyczaj 100-180k co przy klikalności na poziomie 5-6% przekładało się na 5-10 k wyświetleń dziennie więcej i ok 100-200 subów dziennie od "YouTube".

Wspaniałe czasy, mam nadzieję, że wkrótce wrócą ze zdwojoną
MG78 - @KrolOkon: @Fridge_: U mnie pobyt w "na czasie" położył % odsetek klikalności ...

źródło: comment_1620583423B0g8aMT0ZQuqCZZhn7K7eI.jpg

Pobierz
@KrolOkon: Uuuu... i się nie podzieli nic, no ładnie...

Mysle ze chyba największy boost jest po prostu z innych filmów - jak zacznie ktoś oglądać filmy to wtedy ponawiają się wyświetlenia miniatur na innych ale niby ludzie mówią ze musi być wysoka klikalność i średni czas oglądania ale ja tego za bardzo nie widzę żeby to dawało dużo.