Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#rod #dzialka jakie rodzaje kibelka stawialiście na działkach? Która opcja jest najlepsza/najtańsza? Ile to kosztuje? Podzielcie się doświadczeniami :)
  • 12
@MikeR najtańszą to masz chyba po prostu dziurę w ziemi, troszkę drożej wychodzi toaleta turystyczna, w szambo chyba mało kto się bawi bo zazwyczaj regulamin ROD tego zabrania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bleck: o Stary, dziękuję za odpowiedź. A w tą dziurę to się daje zbiornik, tak? Gdzieś usłyszałem że ludzie potrafią zrobić dziure od dołu i wrzucają tabletkę. Ale to podobno nielegalne. Kurde, ciężki temat, jestem totalnym laikiem.
@MikeR ja też laik, użytkownik rod od 2 lat. Trafiła mi się działka z wychodkiem gdzie jest właśnie dziura w ziemi. Sąsiadka mówiła że ma identycznie. O tabletkach słyszałem ale jakoś nie widzę jak by to miało działać w takiej dziurze, one są przeznaczone do zbiorników właśnie. Ja po prostu co jakiś czas dorzucę tam trochę liści albo trocin, bo umówmy się, ile też tam "zrobisz" do tej dziury.
P.S. a nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bleck: o kurcze, widzę że mam więcej do myślenia niż się spodziewałem. No właśnie myślałem ze w tej dziurze masz zbiornik, a tu gola ziemią i tylko przysypujesz :D
@MikeR: zobacz na allegro toaleta turystyczna, sam zastanawiam się nad taką bo nie chce robić dziury, a taka toaleta przyjemniejsza o obsłudze, w rod zawsze powinien być mały kompostownik, więc to można tam wyrzucić i przykryć wykoszna trawa
@MikeR jeżeli suche podłoże to wkopujesz beczkę 500l bez dna lub porządnie nawiercona i na tym stawiasz normalnie WC, raz na jakiś czas wrzucasz tabletkę co rozłoży co nieco. Nielegalnie ale tak ma co drugi działkowiec. U mnie dużo ludzi ma też szamba, ale musi być szczelne plastikowe a nie betonowe. Pozostaje też opcja kibelka turystycznego za ok 400zl z chemią, fajna sprawa tylko trzeba gdzieś zlewać co jakiś czas