•  

Wytłumaczcie mi kto ma rację. Bo ja już ochujałem.

Szedłem dziś Nowym Światem i zauważyłem, że na chodniku leży straszy człowiek, obok jego kule i słonce mu nawala w twarz. Zapytałem, czy wszystko ok, ale nie reagował. No ale był przytomny. Widać było,że był raczej menelem ale no nie chciałem stygmatyzować i uznałem, że być może potrzebuje pomocy.

Szybki tel na 112 i wysłali karetke. Kazali czekać aż przyjadą. Czekałem, mimo, że trochę mi sie spieszyło. Po ok 10 min przyjechała karetka i lekarzowi jakoś udało się tego człowieka wybudzić. Okazało się, że był zalany w trupa. Pytam więc drugiego ratownika czy jeszcze jestem potrzebny czy mogę już iść. Na co słyszę odpowiedz: Proszę już iść, chyba że chce Pan mandat 500 zł za nieuzasadnione wezwanie. Trochę mnie to oburzyło, bo to chyba nie mój obowiązek wiedzieć czy ktoś jest pijany. Poza tym, 112 mogło wysłać Policję również, bo tam akurat jest patroli mnóstwo (w czasie gdy czekałem przejezdzały dwa patrole i żaden się nie zatrzymał).

I teraz kto ma rację - ratownik dobrze zaaragował? Czy jednak ja miałem rację dzwoniąc do nich zamiast np. na Straż Miejską? Dodam, że gosc leżal w ten sposób, że mnóstwo ludzi się interesowało, czy wszystko jest ok.

#warszawa #polska #ratownictwo

•  

@pawelczixd według mnie ratownicy zachowali się jak idioci. Nic dziwnego, że później ludzie nie reagują, gdy ktoś umiera na ulicy.

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@pawelczixd: ratownik mial gorszy dzien bo pewnie po sobocie kilku ochlapusow juz mieli.. No ale totalnie z dupy wystrzelil i jebac go pradem.

•  

@pawelczixd: trzeba bylo obczaic goscia czy zalany, ratownik mial racje. Cala reszta tutaj jak zwykle na vipok.ru pi3rdoli gornolotne farmazony oderwane od rzeczywiscisci.

•  

@nomadicgoogler: jak zalany to nie ma co wzywać karetki, co nie? Najwyżej się swoimi wymiocinami udusi.

•  

@nomadicgoogler: no ale tak jak mówię, typ leżał na chodniku, próbowałem go o coś wypytać ale na nic nie reagował. Był trochę brudny ale nie waliło od niego strasznie, miał nawet takie fancy młodzieżowe skarpetki.

•  

@niezmarnujtlenu: no a po co? Innemu choremu blokujesz szanse przezycia. Zalał sie, wiedzial co robi. Masz problem? Typ marnuje tlen. Nurek here.

•  

@niezmarnujtlenu: z patentem na ratownictwo wodne.

•  

@pawelczixd: ja mam taka zasade do do lezacych meneli. Szturcham i wybudzam. Jak nie reaguje na proszę pana to mu mowie ze wzywam karetke a jak okaze sie ze jest pijany to zapłaci kare. Powiem ci szczerze ze na kilka przypadków to zadziałało momentalnie. Raz też wstał jak powiedziałem ze jak lezy to mu inne menele ukradna wszystko. I też się podniósł.

•  

@pawelczixd: Chlew obsrany gównem, pozdrawiam cieplutko.

•  

@pawelczixd: jeden rabin powie tak, drugi inaczej. Ty z taką sytuacją masz do czynienia raz na kilka, kilkanaście lat. Ratownicy codziennie. Nie dziwię się, że ze są wkurwienie, gdy ktoś wzywa ich do menela któremu urwal się film. Mało to ludzi potrzebuje pomocy? Ostatnio przekonaliśmy się że wolne karetki to żadne standard. Z drugiej strony, ty nie musisz wiedzieć, ze to był menel, rośnie dobrze mógł być cukrzykiem.

Mandatu i tak byś nie dostał.

•  

@pawelczixd: oni mega nie lubią chlorów bo zamiast męczyć się z pijusem i tracić czas mogą jechać pomóc komus co serio potrzebuje. Tez kiedyś zadzwoniłem po karetke bo gosc leżał z rozciętą głową i byli wkurwieni. Ale ogole to ratownik burak

•  

@pawelczixd: dobrze zrobiłeś plus. Na ratownika można wylewać hejt tylko po co, ze nie trzyma fasonu cały czas bo jest zjebany 60 h dyżuru i 20 menelem tego dnia. Oni tez mają w cyc

•  

@pawelczixd: Mój wuj miał dosłownie tą samą sytuację, też mu pogrozili mandatem ale na tym się skończyło

•  

trzeba bylo obczaic goscia czy zalany, ratownik mial racje
      @nomadicgoogler: jak odróżnisz ze 100% pewnością zalanego od nieprzytomnego cukrzyka, od którego też będzie czuć zapach alkoholu? @pawelczixd bardzo dobrze zrobił, a lekarz to debil.

•  

@pawelczixd: kiedyś leżałem na łóżku i na chwilę autentycznie przestało serducho bić, potem utrata czucia w konczynach, ból w klatce piersiowej i zadzwoniłem po kartkę. Pierwszy raz miałem taką sytuację. Na SORZE juz po EKG, gdy jednak nie wyszło nic niepokojącego ratownicy w chuj oburzeni do mnie z pretensjami czemu ich wzywałem a nie poszedłem po prostu do lekarza XD jak bardzo szanuję ten zawód tak uważam, że pełno w nim cwaniaków i wysokich ego. Szkoda, że bylem dosc mlody i przestraszony bo bym taką składanka im pojechał, ze by mnie stamtąd wyjebali

•  

, ze to był menel, rośnie dobrze mógł być cukrzykiem.

@demagog: ja kiedys dzwonilem po karetke, do menela cukrzyka. Dwa razy w zyciu dzwonilem na pogotowie, i ani razu kurwa nie byla to rozmowa przyjemna. A dzwonilem zeby pomoc randomowym ludzia, skurwysyny.

•  

@YouCanCallMeBillieGates
      @pawelczixd a ten mandat to miałby wystawić ratownik czy lekarz?

•  

@pawelczixd: elo Miras.
      Postawa godna pochwały. Nie zrażaj się głupim gadaniem jakiegoś buca. Widzisz - reaguj. I będzie nam lepiej.

•  

@bialy_wilk: mnie najbardziej w tej sytuacji boli jedno - ok, trafił na mnie, cwaniaczka który mu odszczekał, że ma tą Policję w takim razie wzywać.
      ale co by było, gdyby na moim miejsciu była inna osoba, ze słabszym charakterem - w przypadku następnej takiej sytuacji już nie zadzwoni i być może komuś przez to nie pomoże. Bo ratownik postanowił swoje frustracje wyrazić.

•  

@patatier: Nie mam bladego pojęcia, on akurat dostał telefon potem z dyspozytornii(chyba). W takim samym kontekście właśnie jak miras. Odpowiedział tylko, że jak ma dostać mandat to niech dają ale sumienie będzie miał czyste, że zareagował na leżącego na chodniku człowieka a nie przeszedł obojętnie

•  

@pawelczixd: 112 nikogo nie wysyła tylko informuje służby bazując na tym co powie osoba która zgłasza. Jeśli chodzi o to że "dwa patrole jechały" to niestety interwencji jest więcej niż służb które mogłyby to ogarnąć.

•  

@qusqui21 Mam podobne doświadczenia. Rozmowa z dyspozytorem pogotowia jest jak matura pisemna z polskiego - jak nie trafisz w klucz, to nie przyjadą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

112 nikogo nie wysyła tylko informuje służby bazując na tym co powie osoba która zgłasza. Jeśli chodzi o to że "dwa patrole jechały" to niestety interwencji jest więcej niż służb które mogłyby to ogarnąć.

@slythepanda: akurat w centrum Warszawy policja często sobie od tak krąży xD no ale nie mam do nich pretensji, mogłem im pokiwać to pewnie by sie zatrzymali. możliwe, że nawet nie widzieli.

•  

@Strus: tak, tak nieprzytomny i nie czuc alkohoku na 100% cukrzyk…
      Dobra.

•  

@nomadicgoogler: A rozumiem jak ktoś nie ma węchu tymczasowo lub permanentnie to jak miałby to zbadać?

Żyć z tym skurwiałym systemem to jedno ale jeszcze go bronić?

•  

@pawelczixd: Ale przecież bohaterowie, pandemie tak dobrze ogarniają, hehe. Powinien dostać w mordę za taką odpowiedź.

+: klcn123
    •  

@pawelczixd, a może to niezadzwonienie właśnie uratuje komuś życie, bo karetka będzie mogła się wtedy udać do kogoś w prawdziwej potrzebie zamiast do zalanego żula?

Ile razy w życiu nie spotkałem nieprzytomnej osoby, to zawsze (z pojedynczym wyjątkiem), był to pijany menel. Oczywiście, warto to sprawdzić, ale trzeba mieć na uwadze, że czas ratowników często jest marnowany przez takie sytuacje. Co nie zmienia faktu, z ratownik zachował się chamsko, chociaż rozumiem jego frustrację.

+: Missudi
    •  

@pawelczixd Ty masz. Miałam kiedyś podobną sytuację, gość wszedł do sklepu i zaczął prosić żeby wezwać karetkę, położył się i twierdził że nie może oddychać, łapał się za serce. Ludzie w sklepie go olali, bo kasjerka zaczęła gadać, że go zna i udaje, no ale nie mi to oceniać, nie wyglądał za dobrze więc wezwałam, najprawdopodobniej miał atak paniki, ale lepiej zadzwonić niż mieć kolesia na sumieniu.

•  

a może to niezadzwonienie właśnie uratuje komuś życie, bo karetka będzie mogła się wtedy udać do kogoś w prawdziwej potrzebie zamiast do zalanego żula?

@chinskie_bajki: no możemy tak gdybać, masa ludzi umiera przez to, że właśnie ludzie nie reagują. Taka osoba sama sobie już nie pomoże, musi liczyć na brak znieczulicy u drugiej osoby.

Tak jak wyżej napisałem, powiedziałem mu, że ma po Policję dzwonić i niech ona mi wystawi mandat. Chętnie bym się z nim wtedy spotkał w sądzie i mu wszystko wygranął tam. No ale potem zamilkł.

•  

@pawelczixd: ratownik był cymbałem.

Prawidłowo zareagowałeś. Brawo za reakcję.

•  

@pawelczixd: ty miałeś rację. Ale ratownicy mają wyjątkowo przejebane, ja bym okazał im trochę wyrozumiałości.
      Spora część zgłoszeń to alkoholicy, niektórzy nie kontrolują np. wydalania. Oni zajmują się tym na równi z chorymi.
      Nie zdążą do ciężko chorego bo menel wymaga opieki, po której znowu się najebie.

•  

@pawelczixd: Co za tempy chuj z tego ratownika ja bym kurwie kazał w takim razie wezwać policję i z chęcią bym poczekał na rozwój wydarzeń i jeszcze bym chuja sądem postraszył, na bank byś wygrał. Co za spierdolone podejście.

•  

@pawelczixd rząd przy milczącym poparciu społeczeństwa posłał do piachu tysiące swoich obywateli, co to znaczy jeden więcej. Znieczulica jak nigdy przedtem, zostajesz karany za próbę pomocy. Wracają czasy pawuloniku kiedy chory jest zwykłą skórą. Chciałem napisać że trzeba było opierdolić przełożonego czemu zatrudnia takich kretynów, ale raczej wszyscy mają już na to wyjebane. Kurwa co za kraj, musisz się na wszystkim znać, jak nie na naprawach samochodów bo każdy warsztat chce cię orżnąć, czy zakupach bo sprzedawca rucha klientów, to teraz na zdrowiu, masz sam postawić diagnozę i zadecydować o czyimś życiu, czy warto wzywać pomoc czy nie.

•  

@pawelczixd: mają w chuj wyjazdów do pijaków co niepotrzebnie zajmują czas i miejsce w karetce, stąd chamskie zachowanie. No i naród polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy

•  

@pawelczixd: Masakra. U mnie w majowke w parku zawalilo sie zarąbiscie wielkie drzewo. Dlugo nie myśląc zadzwoniłem na 112 z myślą, ze straż przyjedzie, sprawdzi czy nikt nis ucierpia i potnie drzewo. Straż pdzyjeżdża i dowódca do mnie z ryjem dlaczego ja ich aezwałem, ze oni sie czyms takim nie zajmują. Moze i prawda (jezeli chodzi o uprzatniecie to jezt za to odpowiedzialna firma ktora sprząta park) ald to powinien ogarnąć dyspozytor i wytłumaczyć mi, że straż jest tu zbędna. Prawda jest taka, że byc może w Twlim przypadku zawiódł dyspozytor i trafiłeś jeszcze na zjebanych ratowników.¯\_(ツ)_/¯

•  
      farara

+1

@MaxVerstapen mowi sie oddac sie defekacji do pana jamy ustnej

•  

Komentarz usunięty przez autora

+: galian
    •  

@pawelczixd: Kiedyś w barze starszy gość się najebał, leżał potem na ławce bo bar miał ogródek, nie pasowało nam w jaki sposób spadł z ławki i jaki był bezwładny, ziomek którego znałem akurat był w barze(ratownik) zmierzył mu puls i wezwał pogotowie, ziomek miał zawał, gdyby nikt nie zareagował jak my (Oo najebał się) to gość by tam zmarł.

•  

@pawelczixd: Jak zaczną wlepiać mandaty za wezwanie karetki do nieprzytomnej osoby, to w końcu ludzie przestaną w ogóle reagować i wtedy dopiero będzie pięknie. Jak w Chinach, gdzie ludzie po prostu przechodzą obojętnie, na wszelki wypadek.

•  

Jakby kogoś interesowało co @MaxVerstapen napisał, że mode usunął:

"trzeba było mu powiedzieć że za 500zł to możesz mu nas**ć do ryja. Ku*wa co za kraj"

A przy okazji zwracam uwagę mode, że może sobie włączyć cenzurę wulgaryzmów, jeśli takowe im przeszkadzają. Wystarczy wejść w ustawienia konta na Wykopie.

•  

@DOgi: ten portal jest stracony, zero logiki xD

+: DOgi
    •  

@pawelczixd: miałem sąsiada chlora w domu obok. co dzień chodził narąbany. aż nagle przez parę dni go nie widziałem, wiec stwierdziłem idę do niego do domu i sprawdzę. Wczodze a ten leży na podłodze że złamana nogą i jęczy .

No to zadzwoniłem po karetkę.
      Jak ta przyjechała i ratownicy wyszli z jego domu mając go na noszach, to byli na mnie mega wkurwieni i z wielkim wyrzutem do mnie powiedzieli coś w stylu- po co dzwoniłem, do jutra by zdechł sam.
      aż mi szczeka opadła.

•  

@pawelczixd: @DziobakApokalipsy_: No i super, teraz jeszcze powinniście iść na jakąś izbę przyjęć, żeby zesrać się na wypoku, ILE TO CZEKALIŚCIE AŻ KONOWAŁ WAS OBSŁUŻY, a w tym czasie taki zalany w trupa żul i odpad społeczny, miał NA WASZ KOSZT, całą diagnostykę z TK łba łącznie, detoks i mycie ze szczyn, gnoju i rzygowin.

Fajnie, nieprawdaż?

•  

@tellet: liczę, że gdy kiedyś stracę przytomność na ulicy to trafię na innego przechodnia niż Ty

•  

@pawelczixd: kiedyś Bagieta tłumaczył co to jest nieuzasadnione wezwanie i to zdecydowanie tym nie było. Mogli Cię cmoknąć w pompkę, bardzo dobrze zrobiłeś, że zadzwoniłeś. Pjona!

•  

@pawelczixd: Ja natomiast liczę, że gdy przyjdziesz kiedyś do szpitala, to pokiblujesz sobie na ławeczce, bo SIP lub SOR będzie właśnie obsługiwała takich śmierdzących jegomościów, z twoich podatków. Potem, po 1-2 godzinach wejdziesz sobie do gabineciku po takim lumpie, bo ów lump będzie leżał na korytarzu i śmierdział, podłączony do kroplówki, żeby zbić mu poziom promili, bo przecież ten wzorowy obywatel roku Rzeczypospolitej jest w stanie zagrożenia życia pow. 4 promili...

•  

Przecież w szkole od najmłodszych lat uczą co robić w takich sytuacjach. Dobrze zrobiłeś.

•  

@pawelczixd: na te 500 zł bym odpowiedział "no chyba Cię pojebało, spierdalaj".
      Masakra, co za typ.

•  

@pawelczixd to jako ratownik pozwolę sobie wytłumaczyć. Trafiłeś na ratownika buca, których niestety tez można w naszym zawodzie spotkać, zwłaszcza w karetkach z lekarzami. Sam w pracy jeżeli to jest pacjent o wyglądzie typowego menela to też zawsze sugeruje zastanowić się dwa razy do kogo wzywa się ZRM, chociaż nigdy z pretensją. Ogólnie duży plus za reakcję i wezwanie ZRM, chociaż to jest właśnie taką kwestia, którą trzeba rozważyć za I przeciw do wezwania. Osobiście do najebanych nigdy nie wzywam, policja i straż miejska to najlepsze remedia na takie ochlejmordy. Co innego jeśli wywiad nie jest jednoznaczny, wygląd (bo zapach może mylić) pacjenta nie wskazuje na bycie menelem, do tego dodatkowe urazy i obrażenia głowy, wtedy zdecydowanie karetka jest słuszna choćby nie wiem jak był pijany.

•  
      Krasnal_eg

+1

@pawelczixd: Zrobiłeś bardzo dobrze, jeśli kiedyś by ci przyszło, że w takiej sytuacji ktoś wylatuje z mandatem to odmawiaj :) zawsze się bronisz, że ty przeszkolenia nie masz i nie wiesz czy to osoba pijana czy ma problemu zdrowotne, gdyby ludzie nie mieli znieczulicy i zachowywali się tak jak Ty to nie byłoby tych chorych sytuacji,że gość padł na zawał na środku ulicy. Nie przejmuj się bucem i reaguj zawsze ! Ja mam problem w pracy bo często muszę dzwonić do dyżurnych Policji o chłopie to jest dopiero batalia xD próbują odepchnąć większość wezwań i do tego są tak burkliwi i opryskliwi,se człowiek przez słuchawkę ma ochotę ich zadusić ale cóż, nie każdy ma wpojone dobre wychowanie :)

•  

@pawelczixd jako rat med powiem ci, że dobrze zrobiłeś. Zawsze powtarzam, że wolę pojechać i sprawdzić. Zresztą jakbyś wezwał policję to oni prawdopodobnie by wezwali karetkę żeby przebadali gościa, a dopiero mając podkładkę w postaci karty mcr, odpowiednio by się nim zajęli. Nie przejmuj się, najgorsze co mogłeś zrobić to udać, że nie widzisz :)

•  

@pawelczixd ten skurwysyn o kulach cały czas tam łazi i zebra o kasę

•  

@pawelczixd: zloz w systemie epuap skarge na ratownika

•  

@pawelczixd: pytam serio, nie atakuję nie można się było gościa (tego pijanego) spytać czy dzwonić po karetkę? Poszturchać butem itd.?

•  

@pawelczixd: na taka odpowiedz powienines zapytac typa o nazwisko i pofatygowac sie z ta informacja gdzie trzeba xd

•  

@Faiko: ja na miejscu OPa jak już bym się zainteresował to nawet jakby bełkotał to bym wezwał kartkę. Potem gość by zszedł z zalania i by jeszcze go szukali i problemy robili. IMHO reakcja prawidłowa, to ratownik medyczny powinien oceniać stan pacjenta a nie przypadkowy przechodzień.

•  

@Agemaker: no powiem tak - gdyby gosc tam sobie na tym chodniku spał w takiej naturalnej pozycji do snu, to pewnie bym poszedł dalej. Ale tu byl tak rozłożony, że naprawdę myslalem, że coś jest nie tak. Na szczęście, nie tylko ja - więc jest nadzieja dla tego narodu :)

@Agemaker: @BlueGryf: dzięki. Naprawdę dobrze posłuchać w tej sytuacji głosu samych ratowników!

•  

pytam serio, nie atakuję nie można się było gościa (tego pijanego) spytać czy dzwonić po karetkę? Poszturchać butem itd.?
      @Faiko: no przecież próbowałem - pytalem, kołysałem nim, nie reagował

•  

@Praemislia: właśnie myślałem o tym, szukałem info o mailu do pogotowia ale może przez epuap będzie szybciej.

•  

@Faiko żeby ich dobudzić to najczęściej trzeba użyć metod, które zwykły śmiertelnik uznałby za barbarzyńskie i niehumanitarne xD

•  

@Agemaker: Ja pierniczę już chrzanić meneli, ale zwykły obywatel ma za każdym razem robić jednoosobowy triage i oceniać czy do danej osoby wzywać karetkę? Może jeszcze tryb detektywistyczny batmana mamy se załączać byle tylko zakwalifikować delikwenta pod ZRM bo się jakiś ratownik obrazi? Ten kraj i ten naród to jest kompletna porażka.

•  

@pawelczixd: aaaa to przytomny bez kontaktu, brawo, że zadzwoniłeś w takim razie.
      @ArekJ: ja jak ktoś leży to nigdy nie zostawiam ale pytam się normalnie czy chcą karetkę bo jednak najebany to nie oznacza od razu, że umrze. A do tego mam u siebie takich wychowanych, że podziękują zawsze.

•  

@pawelczixd: według mnie jeśli policja cię widziała to powinna zareagować

•  

@Agemaker: no ja dzięki Bogu nigdy takiego na kompletnym zgonie nie spotkałem, takich co spali to tak ale to wystarczyło mordę wydrzeć i już potem szła rozmowa

•  

@pawelczixd ci ratownicy to zachowują się jak mentalni menele, jak w jego widzimisię nie wymaga ktoś pomocy to jest prawda jak w Biblii :) trzeba bylo mu powiedzieć żeby pisał ten mandat i nie przyjąć :>

•  

ratownik mial racje.
      @nomadicgoogler: Gówno miał, a nie rację. Op nie jest od zgadywania czy chłop jest najebany albo właśnie umiera, od tego są odpowiednie służby. I argumenty typu inni by mogli skorzystać z karetki wsadź sobie głęboko, bo jakoś przy wiejskiej ciągle czatują służby i z tego powodu nie lamentujesz.

•  

@h0man tak, właśnie tak ma robić. Ma podejść, sprawdzić czy reaguje, czy oddycha i w razie potrzeby udzielić pomocy a jeśli nie wie jak to zrobić to dyspozytor medyczny skrupulatnie poinstruuje wzywającego. Niestety 1 karetka przypada mniej więcej na 25 tysięcy obywateli. Czas dojazdu w mieście wynosi średnio 8 a poza miastem 15 minut, bardzo często dużo dłużej. ZRM nie jest w stanie skontrolować każdego "leżaka" jak ich nazywamy, od tego mamy łańcuch przeżycia, wczesne wykrycie stanu zagrożenia życia przez osoby postronne, szybkie wezwanie ZRM i udzielenie pierwszej pomocy jest kluczowe w stanie nagłego zatrzymania krążenia bądź innym stanie wymagającego pilnej pomocy. Owszem, w każdym wypadku to sprawdzenie stanu pacjenta vedzie wyglądało inaczej, ale generalnie wymaga się od ludzi żeby interesowali się innymi ludźmi bo mimo najszczerszych chęci w razie potrzeby nie jesteśmy w stanie dojechać w 5 minut a właśnie po tym czasie zaczynaja zachodzić nieodwracalne zmiany w mózgu.

•  

@pawelczixd: @DziobakApokalipsy_: ratownicy to potrafią czasem dowalić do pieca, że odechciewa się pomagać ludziom

•  

@pawelczixd: wszyscy ratownicy których znam (a znam ich trochę) mają trochę przerośnięte ego. Nie twierdzę, że nie robią ważnej roboty, ale najchętniej zgrywaliby nie wiadomo kogo. Takie trochę buce. Olać i do przodu. Równie dobrze gość mógł mieć cukrzycę i mogłeś uratować mu życie.

+: klcn123
    •  

@pawelczixd: Ni chuja, nie jesteś ratownikiem medycznym czy innym który może pewne rzeczy ocenić. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale podczas ataku cukrzycowego śmiało można założyć, że osoba jest pijana. Są to bardzo podobne objawy. To tak jakbyś wezwał policję bo widzisz jak ktoś przykładowo kładzie się na ulicy najebany. Dzwonisz, bagiety przyjeżdżają za 10minut, a gościu w tym czasie zdążył odwiedzić monopolowy i spierdolić i co? Nieuzasadnione wezwanie? No taki chuj, było uzasadnione w tamtym momencie, a kiedy oni przyjechali to gościu sobie poszedł.

To tak jakbym zauważył nie ruszającego się człowieka z nożem w brzuchu i stwierdził, że lepiej zadzwonić na policję i karawan bo 100% trup xDDD. No do cholery, gdybyśmy mieli takich ekspertów to dawna znieczulica chińska to by były wyżyny empatii...

Przepraszam za moją składnię ale wkurwiło mnie to.

•  

@pawelczixd: wiesz co, ja się im trochę nie dziwie. Kiedyś też wezwałem kartekę do menela, który dostał padaczki i widziałem wkurwienie w ich oczach, bo to pewnie któryś już raz jak do tego delikwenta byli wzywani.

Marnotrawstwo ich czasu i energii, a być może gdzieś byliby bardziej potrzebni.

Zachowałeś się w porządku, ale ich też rozumiem.

W ogole z menelami to jest duży problem w miastach i moim zdaniem powinno się coś z tym zrobić. Ja rozumiem, że ktoś może być bezdomny i wybrać taki styl życia i ok. Tylko tych bezdomnych, którzy terroryzuja ludzi o drobne i fajki, łażą wiecznie najebani, srają po chodnikach to trzeba utylizować. Prawda jest taka, że dla każdego bezdomnego znajdzie się miejsce w jakimś ośrodku dla bezdomnych, tylko jest jedna zasada. Trzeba być trzeźwym.

Tych najebusów to bym wysyłał do jakiegoś obozu pracy, gdzie by musieli odpracowywać te wieczne wzywanie do nich karetek i mandaty za zasyfianie miasta. Pozapierdalaliby przy jakichś pracach porządkowych to może by wyszli jakoś z alkoholizmu i bezdomności.

•  

@pawelczixd: szczerze, właśnie tacy zgłaszacze pijaków są najgorsi.
      Nie myślicie o tym, że później przez 12 godzin zajmuje łóżko na izbie, że trzeba wokół niego skakać, wycierać mu osraną dupę, myć go, że na niego marnuje się kompleksowe badania, że niejednokrotnie pielęgniarka wraca do domu ukłuta i nie wiadomo czy czegoś nie miał.
      No ale jakie to wygodne, zgłosić i mieć wyjebkę i podniesione ego.

+: prayer5
    •  

@Missudi: rozumiem wszytsko - ale co w tym wygodnego? Wygodnie by mi było iść dalej a nie czekać 10 minut aż przyjedzie karetka. Nie wydaje mi się, że tym zgłoszeniem moje ego poczuło się jakoś lepiej.

•  

@pawelczixd: czujesz wtedy jakby to był dobry uczynek i możesz o tym opowiadać w takiej narracji. A to tak naprawdę to zmarnowany dyżur i gorsza opieka dla minimum 4 innych trzeźwych pacjentów, którzy nie chcą tego przyjmować do wiadomości. W rezultacie toksyczne miejsce pracy, rzadko zatrudniane młode odchodzą po 3-4 tygodniach i w tej chwili średnia wieku to 60 lat. I jedna stała pielęgniarka na dyżurze, a nie 4, jak jeszcze 15 lat temu. A pensja ta sama. Więc, serio, pijaki to koszmar i dwójka do własnego gniazda, bo personel maleje i dziczeje.

•  

@pawelczixd: Lepiej 5000 fałszywych alarmów niż jedna osoba martwa przez znieczulicę

•  

@Missudi: Utylitaryzm motzno widzę wszedł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@YouCanCallMeBillieGates:
      Raczej podupadłe zdrowie i współczucie dla normalnych pacjentów czujących ból dłużej niż powinni, bo nie ma komu do nich podbiec jak pijus się rzuca od łóżka do szafek.

+: Axoi
    •  

@pawelczixd:
      Wielu ratownikow to wredne zlamasy.

•  

@pawelczixd: pracuję w szpitalu, gdzie jest jedna karetka na cały rejon około 80km. I tam nieuzasadnione wezwania nas wkurzają, bo czasami jest tak, że przez nie ktoś na prawdę może umrzeć.
      Ja akurat pracuję na porodówce i jak widzę, że kobietę wiezie karetka, a okazuje się, że tam nawet poród nierozpoczęty, żadna sytuacja zagrażająca, tylko poczuła skurcz i nie chciała własnym samochodem jechać to mnie zawsze trzęsie i opierdalam taką delikwentkę.
      No ale tu jest inna sytuacja, człowiek nieprzytomny, Ty nie jesteś w stanie ocenić czy coś mu jest, więc moim zdaniem łaski nie robią i nie powinni zupełnie na Ciebie naskakiwać.

•  

@DziobakApokalipsy_: Bo taki ratownik wychodzi z założenia, że tylko normalnym ludziom potrzebna jest pomoc medyczna. Dla takich ludzi menel już nie jest człowiekiem i traktują takie wezwania jak wezwanie karetki dla żartów

No i kolejna kwestia. Przydzą się meneli

•  

@taalarek: Jakim ujem może byc tylko jedna karetka na caly rejon? Gdzie idą te wszystkie pieniądze z naszych składek? Niemozliwe zeby byla doslownie tylko jedna karetka chyba ze mówisz o jakieś pipiduwie dolnej, bo szpital przeważnie ma 4-6 karetek

•  

@pawelczixd: niestety mam same złe doświadczenia z ratownikami. Kosmiczna niekompetencja

•  

@pawelczixd według mnie ludzie, którzy mogą fiknąć na ulicy czy w busie powinni mieć jakieś naszywki na ubraniach informujące o tym
      Widzisz gościa z naszywką papają dającego okejke? Parkinson
      Typek z naszywką grubasa chlejącego cole? UWAGA CUKRZYK
      To mogłaby być niezla akcja dla chorych. Twój rodzinny czy do jakiego tam chodzisz powinien za darmo dawać takie nalepki/naszywki.
      Widzis menela bez naszywki? Walisz mu kopa lub chowasz ciało do śmietnika jak w Hitmanie. Śmierdzi mu ust alkoholem, ale ma naszywke grubasa? Szybko pogotowie cukrzyk zemdlał!

•  

@smacznyy No bo tak się składa, że 99% tych meneli ani karetki ani szpitala nie potrzebuje, są najebani, często wulgarni i agresywni wobec nas, nie chcą nas słuchać i nie raz I nie dwa jak tylko trochę się prześpią uciekają ze szpitali. Ich stan higieny też nie jest bez znaczenia, ale to już jest mniej istotne bo akurat tutaj często zwykli ludzie tez potrafią być zaniedbani. To jest zwyczajne marnowanie środków, które mogłyby być zaangażowane gdzieś indziej bo większość z tych meneli to nasi stali klienci do których jeździmy regularnie i doskonale wiemy co im jest i czego się spodziewać.

+: Missudi
    •  

@Agemaker: No tak ale przyczyna ich stanu rzeczy przewaznie sa problemy psychiczne i odmawianie to zwykły mechanizm obronny. Dlaczego menela tylko dlatego, ze sie stoczyl masz prawo traktowac gorzej, bo jest na dnie? Czemu masz go traktowac jak podczlowieka? Bo co? Kim ty jestes zeby oceniac kto jest lepszy a kto gorszy?

•  

@smacznyy problemem ich stanu rzeczy jest wóda i inne napoje alkoholowe. Ja naprawdę nic nie mam do bezdomnych, którzy w jakimś tam stopniu dbają o siebie, wiadomo, że różnie w życiu bywa, ale gardzę tymi którzy mają za nic swoje życie a do mnie potrafią wyjechać z tekstem, że jestem jak dupa od srania żeby go podnieść. Zwierzęta przynajmniej się myją i nie tarzają się w swoich odchodach. To co ci ludzie potrafią prezentować to jest najgorsze upodlenie i nie przekonasz mnie, że tak nie jest. Pomagam bo taką mam pracę, ale moje prywatne zdanie jest takie, że to nie pogotowie powinno się nimi zajmować, zwłaszcza że w 99% przypadków ludzi po prostu razi widok takiego chlora i wzywa karetkę żeby się go pozbyć, tu nie ma żadnych szlachetnych pobudek.

•  

@tellet po pierwsze menel też jest człowiekiem i jeśli potrzebuje pomocy to należy mu jej udzielić.
      Po drugie w całej historii nie chodzi nawet o to czy to był menel, ale o samą reakcję ratownika. Skąd OP miał wiedzieć, że gość jest pijany? Nie musi się znać na udzielaniu pierwszej pomocy czy na rozpoznawaniu trzeźwości. Zauważył kogoś, komu jego zdaniem należałoby pomoc, więc pomoc wezwał. A reakcja ratownika była absolutnie nie na miejscu. Później ci sami ratownicy łażą po mediach i płaczliwym tonem proszą o pomaganie osobom, które straciły przytomność na ulicy.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@venezuelanbiedol: cukrzycy często noszą bransoletki, ale po pierwsze ludzie nie patrzą na takie rzeczy (dopiero medycy gdy już przyjeżdżają to mają ułatwienie) a po drugie nie każdy cukrzyk chce krzyczeć światu, że jest chory - imo rozumiem to.

•  

@pawelczixd Problemy psychiczne z akceptacją swojej choroby mnie nie obchodzą. Dziecicznej współczuję a nabytej tylko mogę pogratulować.

•  

@venezuelanbiedol: no to niech ustawodawca nakaze im nosić takie rzeczy - póki co nie ma tematu.

•  

@pawelczixd: dobrze zrobiłeś a na dodatek tak jak my wszyscy również Ty składasz się na jego pensję. Ja to bym jeszcze mu za taki tekst buta sprzedał.

•  

po pierwsze menel też jest człowiekiem i jeśli potrzebuje pomocy to należy mu jej udzielić.

@DziobakApokalipsy_: To sobie płać na takiego darmozjada, ale nie zmuszaj reszty społeczeństwa do utrzymywania i leczenia tych pasożytów, które wizytują szpitale co tydzień.
      Potem jest placz, że nie ma kasy na leczenie ooo uu biedni polacy.
      Ale jak trzeba przepalić kasę na wyjazdy do lumpów, ich badanie i zaopatrzenie, to już społeczeństwo milczy, bo przecież ten menel, to na pewno jakiś wielki polak i katolik.

tak jak my wszyscy również Ty składasz się na jego pensję
      @TheLizardKing: Na służbę zdrowia też się składasz, a tymczasem na badanie czekasz w kolejce, bo pan lump właśnie wjechał przed tobą, co z tego że 4 raz w tym miesiącu? Fajnie, nie?

+: Trumby
    •  

@tellet: Nie mam z tym problemu a tobie odrobina empatii by nie zaszkodziła.

•  

@TheLizardKing: Niestety, ale byłem zbyt wiele razy w szpitalach, żeby mieć jeszcze jakąś empatię dla tych lumpów...

•  

Czyli jak zalany, ale akurst cos mu sie stalo to moze zdychac, ok xd

•  

Jakim ujem może byc tylko jedna karetka na caly rejon? Gdzie idą te wszystkie pieniądze z naszych składek? Niemozliwe zeby byla doslownie tylko jedna karetka chyba ze mówisz o jakieś pipiduwie dolnej, bo szpital przeważnie ma 4-6 karetek

@smacznyy: 4-6? Facepalm. To nie rok 2005.
      Na cały kraj z 2019:

– 6 226 – aut, które w rubryce przeznaczenie miały opis „sanitarny”,

– 1 248 – opisanych jako „karetka sanitarna”,

– 319 – pojazdów oznaczonych jako „sanitarny-przewóz osób niepełnosprawnych”,

– 138 – aut opisanych jako ambulatorium / laboratorium służby zdrowia,

– 35 – pojazdów oznaczonych tylko jako ambulatorium.

W moim rejonie ilekroć ktoś kupi dodatkową karetkę, nawet z prywatnych funduszy, to góra rozkazuje ją oddać gdzieś indziej i znowu zostaje jedna na 60km.

•  

No bo tak się składa, że 99% tych meneli ani karetki ani szpitala nie potrzebuje, są najebani, często wulgarni i agresywni wobec nas, nie chcą nas słuchać i nie raz I nie dwa jak tylko trochę się prześpią uciekają ze szpitali. Ich stan higieny też nie jest bez znaczenia, ale to już jest mniej istotne bo akurat tutaj często zwykli ludzie tez potrafią być zaniedbani. To jest zwyczajne marnowanie środków, które mogłyby być zaangażowane gdzieś indziej bo większość z tych meneli to nasi stali klienci do których jeździmy regularnie i doskonale wiemy co im jest i czego się spodziewać.

@Agemaker: Dopóki ktoś na własnej skórze się o tym nie przekona, to będzie jedynie piękne słówka prawił. Łatwo umoralniać, gdy się nie spędzi ani jednego dyżuru z takim pijusem.

•  

A reakcja ratownika była absolutnie nie na miejscu. Później ci sami ratownicy łażą po mediach i płaczliwym tonem proszą o pomaganie osobom, które straciły przytomność na ulicy.

@DziobakApokalipsy_: Ratownik od paru lat pracuje za trzech. W służbie zdrowia nie ma już osób z powołania. W obecnych warunkach jedynie takie osoby jak ten ratownik są w stanie pracować w tym zawodzie i nie zwariować, te milsze znalazły sobie lepszą pracę albo emerytury, a młodzi sympatyczni nie przychodzą.

•  

@pawelczixd: dobrze zareagowałeś. Ogólnie ratownicy medyczni to teraz patologia. Straciłem do nich cały szacunek od początku tego roku.

•  

@pawelczixd: taka postawa ratownika aż prosi się o to, żeby w przyszłości olać leżącego.

•  

@pawelczixd: w karetkach od chuja cwaniakow. Kiedyś bylem Swiadkiem jak chłop siedział przy karetce a oni mu robili zdjęcia bo był nacpany i gadał głupoty.

•  

@smacznyy: możliwe, możliwe. Dokładnie na Mazurach. Szpital ma 2,tylko jedna obsługuje obszar w stronę granicy z Rosją(80km), a druga obszar w stronę miasta z kolejnym szpitalem(50km).
      Na co idą pieniądze? Chuj wie, na pewno nie na ochronę zdrowia.

•  

@smacznyy: i czy taka pipidówa. No może trochę, miasteczko około 30k mieszkańców. Niemniej nadal tam tak samo ludzie potrzebują pomocy.

•  

@taalarek: Jestem w szoku teraz ( ಠ_ಠ)

•  

@smacznyy: to powiem Ci ciekawszą rzecz. Od godziny 15 na oddziale zostaje jeden ginekolog. I taki stan jest do 8 rano kolejnego dnia. Jeśli w tym czasie musimy zrobić cięcie cesarskie to potrzebny jest chirurg do trzymania haków. Zgadnij ile ich jest na dyzurze od 15 do 8 rano.. Tak, też jeden. Cięcie trwa godzinę. Co w przypadku, jeśli w tym czasie przywiozą nam kogoś po wypadku wymagającej natychmiastowej operacji ratującej życie?
      PS1 Anestezjolog i jego zespół też jest jeden.
      PS2 już raz miałam na dyzurze taka sytuację, że cięcie było i nagle powypadkowiec. Wolę nie opowiadać co się wtedy działo. W każdym razie prezeska już dawno powinna wylecieć z roboty za to co się tam odpierdala, ale sami swoi w urzędach i ta patologia toczy się dalej.
      Ja co prawda tylko tu pracuję, dojeżdżam z większego miasta na dyżury, ale jakbym mieszkała w tym rejonie to na prawdę nie czułabym się nigdy bezpieczna.

•  

@taalarek: Nie ma się czego dziwić, ze tylko jeden lekarz na cały oddział. W Polsce brakuje lekarzy, bo wszyscy najkepsi poucuekali na zachod, a tu zostali Ci ktorym sie nie udalo uciec, bo im za malo płaca

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Japi**dole, totalny brak wyobraźni (-‸ლ)

pokaż spoiler i jeszcze ta spokojna myzyczka heh ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #wypadek #nsfw

odpowiedzi (94)

Zaplusuj ten wpis, a po wpisaniu w wyszukiwarkę Google słowa PATAŁACHY wyskoczy to zdjęcie
    #mecz #euro2020 #reprezentacja #pilkanozna

odpowiedzi (96)

Cześć, Mirasy, czas na kolejne piłkarskie #rozdajo. Tym razem na trochę innych zasadach, aby wystarczyło dla każdego i nie rozeszło się na samym Pepperze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mamy dla Was #rozdajo 3000 (tak, trzech tysięcy!) kodów na 4-dniowy pakiet premium Starter Plus. Mając pakiet premium obejrzycie u nas transmisje meczy w jakości Full HD i BEZ DODATKOWYCH REKLAM. Możecie oglądać na telewizorze (Android TV, Samsung Smart TV, LG webOS), komputerze lub smartfonie i tablecie (Android, iOS).

Zasady:
    - Zaplusuj ten wpis, a my prześlemy Ci kod w wiadomości prywatnej
    - Rozdajo trwa do godz 17:00 dziś lub do wyczerpania zapasów (mamy 3000 kodów)
    - Zielonki nie biorą udziału
    - Kody można aktywować do 30.06, do 23:59:59
    - Cierpliwości: będzie to u nas wysyłała jedna osoba, ale gwarantujemy, że każdy plusujący na pewno jeszcze dziś otrzyma kodzik

Jak wykorzystać kod na Pakiet Starter PLUS?
    1. Załóż konto w WP Pilot i zaloguj się w serwisie https://pilot.wp.pl/
    2. Wejdź na stronę pakietu Starter PLUS https://pilot.wp.pl/oferta/22/
    3. Zjedź na dół strony i wybierz opcję "Dodaj kod promocyjny"
    4. Wpisz kod i zatwierdź płatność
    5. Gotowe! Możesz oglądać na naszej stronie lub ściągnąć jedną z aplikacji: na smartfony i tablety (Android, iOS), telewizory (Android TV, Samsung Smart TV, LG webOS)

**Co jeśli nie uda Ci się zdobyć kodu?*
    *Nie szkodzi - wbijaj na https://pilot.wp.pl/oferta/ i wybierz taki pakiet, jaki Ci odpowiada.

PS. U nas możesz też oglądać całkowicie za darmo, bez pakietu, ale z dodatkowymi reklamami i w słabszej jakości.

#mecz #stream #streaming #euro #pilkanozna #rozdajo #wppilot #androidtv #cebuladeals
    pokaż całość

odpowiedzi (187)