Wpis z mikrobloga

@Pietrek96: a widziałeś czym się zajmują? Jaki maja produkt? Ile maja umów i z kim?

Ja np wierze w wartość. I trzymam. W przypadku tej spółki więcej nie potrzebuje. W przypadku innych już ważne są dla mnie indeksy i współczynniki
@piotre-gie: sporo osób wierzy w ten rynek i przewagę tej spółki, a twoje uzasadnienie jest po prostu słabe... jedynie co jest złego w tej spółce to popularność wśród osób łapiących się na emot-rakiety etc. a spółka przy tej wycenie jest znakomita, sam wejdę poniżej 16$. Po za tym ich kontrakty są ponawiane ze względu na brak alternatyw więc pamiętaj, że taki kontrakt z NHS będzie zapewne ponawiany w nieskończoność... uzasadnienia masz
@europekrjk: to dalej przychód rzędu 16mln na rok. odkąd są notowani to ani razu nie pokazali dochodu.
-580mln,
-580mln,
-1,1mld.
powyżej ich dochody za 3 ostatnie lata (kolejno 2018, 2019, 2020)

rozumiem że twierdzisz, że palantir za 10 lat dowiezie ponad 60 takich umów jak z NHS? XD
@piotre-gie: serio... a nie pisałem już że to spółka we wczesnej fazie wzrostu? Zajrzyj do rachunku przepływów pieniężnych to się dowiesz dlaczego nie ma zysku przynajmniej w tym roku. Jeśli cię tylko satysfakcjonują historyczne wyniki(dowód wartości) to znaczy, że powinieneś zostać przy takich bezpiecznych spółkach. inwestycja w pltr to znacznie większe ryzyko niż np. facebook ale inwestorzy zapewne oczekują wiele większych zysków niż przy safeplay. Śmieszne jest to że się czepiasz
@europekrjk: to piszcie wprost, że kupujecie marzenia i gracie w rulete, zamiast pisać o jakimś rewolucyjnym produkcie czy niewiadomo jakich kontraktach. Jeden gość mi wmawiał, że ich produkt jest rewolucyjny i mi laikowi nie będzie tłumaczył dlaczego, bo nie jestem z IT i nie zrozumiem i tak XD takie są argumenty "inwestorów". liczby są przeciwko firmie i jak ktoś zaprzecza to czaruje rzeczywistość
@europekrjk: typie ta spółka istnieje od 2003 roku, jaki wczesny etap rozwoju XDD to ze ma cashflowy podobne do startupów wynika wyłącznie z niepoważnego zarządzania i tego, ze taki śmieć dostał potężny zastrzyk gotówki w trakcie IPO xD polecałeś wcześniej żeby kolega @piotre-gie poczytał o wycenianiu spółek, chyba sam musisz się tym bliżej zainteresować, w jaki sposób wycenia się spółki IT świadczące usługi b2b. Asseco ma jednorazowe kontrakty na ponad miliard
@piotre-gie: Skoro do ciebie przemawiają liczby to jak wyceniasz spółki? Metodą DCF, porównawcza a może EVA? Revenue Guidance spółki zakłada 4 mld przychodów na 2025. Biorąc konserwatywne założenia obecna kapitalizacja jest blisko mojego wyliczonego fair value.
@goferoo: może istnieć od 1900, co mnie to obchodzi jeśli dopiero teraz skalują swój biznes, a ja teraz podejmuję decyzje o inwestycji. Powiedz dlaczego przyczepiłeś się do jakichś kontraktów, mnie to serio gówno obchodzi
@piotre-gie: Widziałeś kapitalizacje i wyniki ubera, airbnb?(maja po 100mld market cap przy stracie) Myślisz, że te wszystkie kapitalizacje nie są uzasadnione? bo jeśli tak to powinieneś być już milionerem shortując takie spółki xD