Wpis z mikrobloga

W sobotę widziałem, jak mój 2-letni siostrzeniec, który jeszcze nic nie mówi, ze smoczkiem w gębie bierze tablet, włącza go i odpala sobie bajkę na YT. Przesunął też pionowo przy prawej krawędzi. Gurwa, ja nie mam pewności, co zrobiło 2-letnie dziecko. Pogłośniło sobie?

Zdjęcie z neta, a obrazek tak bardzo podobny.

#dzieci #patologiazmiasta #technologia #antynatalizm
Pobierz A.....a - W sobotę widziałem, jak mój 2-letni siostrzeniec, który jeszcze nic nie mów...
źródło: comment_1620628955iwW9ZUojQhaucNPDRyIBD0.jpg
  • 20
@Adwokat_Boga gdyby tablety były jak my mieliśmy dwa lata to by było to samo ;)
Jak ja byłam mała to też mnie ciągnęło do technologii. Niestety jak miałam dwa lata to był tylko TV na chacie ale później..
Do dzisiaj pamiętam Mortal Kombat na amidze albo CS w kafejce z kolegami albo jak leciałam do empiku kupić Simsy jedynkę xD
Wy chłopaki też w odpowiednim wieku jak już były w domach komputery
Wy chłopaki też w odpowiednim wieku jak już były w domach komputery to tylko chcieliście grać.


@Tygrysia_Lilia: Kompletna bzdura. Tzn. część chodziła do kafejek internetowych grać w Counter Strike'a, a ja wolałem na rower, snowboard lub dziewczyny... ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Tygrysia_Lilia: To nie jest jedni wolą tak a inni srak tylko jest kolosalna różnica pomiędzy dużym dzieckiem co chce się bawić w dom (tylko zamiast lalek Simsy) czy ćwiczy refleks, spostrzegawczość i kooperację (CS) a małym brzdącem grającym w zaprogramowane na uzależnienie dorosłych gry mobilne.

To jest różnica między dzieckiem 12 lat co chce iść z kolegami na pizzę a dzieckiem 2 lata karmionym cukrem. Kompletnie różne sytuacje.
@Tygrysia_Lilia: ?! Ale co dziwnego w niedawaniu elektroniki małemu brzdącowi? Jak rodzice nie są upośledzeni i nie spędzają dnia grając w candy crush czy gapiąc się w telewizor to i dziecko nie będzie. A jak już w ogóle podchodzą serio do wychowania dziecka to się z nim bawią dzień po dniu przez pierwsze kilka lat życia. Jakoś jak nie było tabletów to rodzice nie kneblowli dziecka i zamykali w szufladzie by
Kolejne biedne dziecko wychowywane przez tablet. Nejlepiej dac smoczek, tablet, jeszcze włączyć TV i słoik nutelli. Bedzie siedziec cicho caly dzien. A za potem nie mowi, rozwija sie wolniej, ma problemy neurologiczne i rozwalona diete bo nic oprocz slodyczy juz nie chce... Jak to sie moglo stac?


@zestolicy: No kobiety już nawet dzieci nie potrafią wychować, ale wymagania coraz wieksze