•  

Narzekaj na podatki w Polsce, gdzie na JDG jest liniowe 19% i 1500 zł zusu miesięcznie. Wyjedź do Danii, gdzie są jedne z najwyzszych podatków na świecie, a opodatkowanie najbogatszych sięga grubo ponad 50% xD.

Dlaczego nikt kto narzeka na wysokie podatki nie wyjedzie tam, gdzie są niskie? Tylko każdy pcha się do tych lewackich kalifatow. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#antykapitalizm #podatki #gospodarka #emigracja #pracbaza #ekonomia

źródło: IMG_20210510_103542.jpg

•  

@Ignacy_Loyola może dlatego, że z takimi zarobkami w Danii nie wpadnie jescze w te 50 procent?

Może dlatego, że płacąc te podatki dostanie coś w zamian, a nie jak tutaj prawie że nic :)

Krajów z niskimi podatkami w naszym kręgu kulturowym niestety nie ma.

•  

@Ignacy_Loyola: Te 19% to dla jakichś nieogarów. Co bardziej kreatywni wylatują na ryczałt 15 albo i te IP boxy 5%. ( ͡° ͜ʖ ͡°) alez ich te podatki wysokie prześladują

•  

@Ignacy_Loyola: Może on chciałby płacić większe podatki przy wyższej pensji (czyli jego dochód realnie wzrośnie) mając tym samym większą jakość usług publicznych?

Bo jak rozumiem, narzeka że płaci tutaj duże podatki (choć będzie płacił jeszcze więcej za granicą, ale będzie też dostawał netto więcej za to samo - pracuje w IT zdaje się) a gówno z tego ma.

Co jest prawdą.

Ale generalnie myślę że to bait. Płace w IT w Polsce są zbliżone do zachodnich, więc raczej dużo więcej netto nie dostanie w Danii.

•  

Może on chciałby płacić większe podatki przy wyższej pensji (czyli jego dochód realnie wzrośnie) mając tym samym większą jakość usług publicznych?

@SiegfriedvonMarienstadt: To dlaczego pracuje na JDG, a nie na umowie o pracę? Wtedy płaciłby wyższe podatki. Gdyby każdy tak zrobił to NFZ miałby większy budżet. Przecież to logiczne.

•  

Dlaczego nikt kto narzeka na wysokie podatki nie wyjedzie tam, gdzie są niskie?

@Ignacy_Loyola: Najlepiej wyjechać tam gdzie zarobki są lepsze. Wtedy wysokość podatków nie ma tak dużego znaczenia. I o to zapewne chodziło.

Sama świadomość tego że podatki które odprowadzasz jest wywalana na socjal i niekończące się przekręty motywuje do zmiany miejsca zamieszkania.

Niektórzy cenią sobie np służbe zdrowia, emerytury itp.

•  

@Ignacy_Loyola: Myślę że dużo zależy od tego na co te podatki idą. Sam zapłaciłem już kilkaset tysięcy w podatkach i nie wiem czy korzystam z czegokolwiek co Państwo oferuje xD

Zdrowie - prywatnie, straży pożarnej i policji nie potrzebowałem, 500+ nie pobieram, zakupy coraz droższe, podatki coraz większe, prąd woda śmieci zapierdalają jak kryptowaluty, a w covidzie dostałem jedynie 5000zł i tyle.

Potem słyszę ile zarabiają w spółkach skarbu państwa te śmierdziele które nic nie robią i tylko człowieka kurwica bierze.

Dużo też zależy od tego na co Cię stać PO PODATKU, a nie ile go zapłacisz.

•  

Sama świadomość tego że podatki które odprowadzasz jest wywalana na socjal i niekończące się przekręty motywuje do zmiany miejsca zamieszkania.

@Crow7422: No racja. W takiej Danii to socjalu wcale nie ma. Tam jest drugie USA xD.

•  

@Ignacy_Loyola: :) Myślę, że jak każdy w tym kraju składającym się w większości z egoistów zapatrzonych w siebie i najbliższych, chce płacić mało a mieć dużo. Taka to naiwność dziecięca.

•  

@Ignacy_Loyola: A zarobki wciąż znacznie wyższe... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: Dakkar
    •  

Ale generalnie myślę że to bait. Płace w IT w Polsce są zbliżone do zachodnich, więc raczej dużo więcej netto nie dostanie w Danii.

@SiegfriedvonMarienstadt: Kto wam wykopki takich bzdetów nagadał? xD

•  

@GienekZFabrykiOkienek: dlaczego głupoty? netto może wyjść bardzo podobnie, ze względu właśnie na wysokie podatki w Danii.

•  

To dlaczego pracuje na JDG, a nie na umowie o pracę? Wtedy płaciłby wyższe podatki. Gdyby każdy tak zrobił to NFZ miałby większy budżet. Przecież to logiczne.

@Ignacy_Loyola: Już ci tłumaczę - siedzę na JDG bo nawet na JDG płacę 10x większy dochodowy niż Polak-cebulak na średniej krajowej. Moja żona zapłaciła ROCZNIE mniej podatku niż ja miesięcznie. Płacę furę hajsu i nic z tego nie mam więc twój pomysł jest taki, żebym zapłacił jeszcze więcej i wciąż nic nie miał? xD
      Jak pojadę do Danii to owszem, zapłacę więcej podatku, ale zapłacę powiedzmy 1,5x tyle co przeciętny człowiek a nie 10x. Hajsu na usługi publiczne jest dużo więcej a mój wkład jest dużo bardziej proporcjonalny.

•  

@Ignacy_Loyola: tu nie chodzi o podatki a co za to dostajesz.
      ZUS zbliża się do pensji minimalnej.

•  

Myślę, że jak każdy w tym kraju składającym się w większości z egoistów zapatrzonych w siebie i najbliższych, chce płacić mało a mieć dużo. Taka to naiwność dziecięca.

@SiegfriedvonMarienstadt: Na razie płacę dużo a mam praktycznie nic xD

•  

No racja. W takiej Danii to socjalu wcale nie ma.

@Ignacy_Loyola: nadal nie rozumiesz. W polsce płacąc niższe podatki niż w Danii gówno z tego masz, niektórzy wolą zapłacić wyższy podatek, ale dzięki temu nie płacą za lekarza prywatnie bo służba zdrowia nie jest gówniana, autostrad jest więcej i są i tańsze/darmowe, powietrze jest czyste, infrastruktura jest dobrze utrzymana, szkolnictwo jest dobrze dofinansowane itd. itd. Nie wszystkim przeszkadzają podatki bardziej przeszkadza to że w polsce są one marnotrawione.

•  

@GienekZFabrykiOkienek: różnica wynika tez w duzej mierze ze średnich zarobków - 1 % Polaków w IT zarabiających bardzo dobrze nie ma takiego wpływu na budżet. Jeśli jednak w kraju się średnio po prostu dobrze zarabia, niezależnie od ostatniego decylu najlepiej zarabiających, to i jest dużo większy dochód budżetowy który pozwala dowozić wysokiej jakości usługi publiczne.

Dla skali - przeciętny woźny w Danii zarabia 200.00 DKK rocznie, co w przybliżeniu oznacza 90k PLN - czyli 7.5k PLN. Ponad dwa razy więcej niż w Polsce

•  

Może dlatego, że te kraje stworzyły te podatki i struktury socjalne, kiedy miały już wypracowany kapitał i rzeczywiście było komu zabierać, sumy, które miały jakiś sens i coś znaczyly. Polska zniszczona przez wojnę, 4 dekady komunizmu, już w latach 90 zaczynała udawać, że stać ją na socjal państw zachodnich. Udajemy, że jeśli będziemy brać wzorce z bogatych krajów, będziemy tacy jak oni, zapominając, że kraje te były kilka krotnie bogatsze od nas, kiedy te reformy wprowadzały i było je na to stać.

•  

@Ignacy_Loyola: moze dlatego, ze ten wpis to zapewne bait, bo:
      - majac powazny biznes raczej nie pisalby takich wysrywow na portalu dla gimbazy
      - zarabiajac takie pieniadze o jakich pisze nie narzekalby na chujowe zycie w Polsce.

•  

@Ignacy_Loyola: bo tam chociaż te podatki coś wymiernego są w stanie obywatelom zapewnić a tutaj są zwyczajnie przeżerane przez patologię

•  

- zarabiajac takie pieniadze o jakich pisze nie narzekalby na chujowe zycie w Polsce.

@Prusti: Dlaczego ludziom się wydaje, że jak ktoś dobrze zarabia to jedyne co robi to pielęgnuje swój biznes i siedzi wyłącznie na forach dla bogaczy. Można zarabiać dużo i bardzo dużo, mieć konto na wykopie i narzekać na życie w Polsce, bo co z tego, że żyje się stosunkowo wygodnie w swojej bańce, jak czasem trzeba z tej bańki wyjść i skorzystać z beznadziejnego leczenia na NFZ, znosić miernotę rządu w kwestii kontrolowania inflacji, radzenia sobie z pandemią czy przejadania budżetu na pierdoły i pogłębiania kryzysu gospodarczego.

Jedyny powód, dla którego nie wyjechaliśmy z niebieskim z kraju są stosunkowo niskie koszty życia w porównaniu do Zachodu, ale i to się szybko zmienia niestety i niedługo nic tu nas nie będzie trzymać.

•  

@Ignacy_Loyola: Zrobił mądrze. W krajach zachodnich podatki idą na sprawne usługi publiczne, dobrą opiekę zdrowotną oraz edukację.
      Płacąc podatki w Polsce masz wrażenie że wywalasz je w błoto. Starzy i dzieciaci zostają przekupieni rządową jałmużną, żeby widzieli, że coś dostają, a reszta społeczeństwa nic z tego nie ma. Ostatnio jak chciałem pójść na badanie do specjalisty to najbliższy termin mi zaproponowali za 6 miesięcy. Z czym do ludzi. XD

Doskonale go rozumiem. Często Cię plusuję za wyśmiewanie kucowskiego, paróweczkowego kapitalizmu, ale tutaj akurat przyczepiasz się bez sensu.

•  

@Ignacy_Loyola: Dałbym plusa gdyby nie szurski tag antykapitalizm.

+: DIO_
    •  

@pianinka: dlatego, ze:
      - zarabiajac takie pieniadze zapewne ostatnie co takiemu delikwentowi przyjdzie do glowy to leczenie na NFZ
      - obrotni ludzie zarabiaja na nieudolnosci rzadu

Oczywiscie, i bogacz i biedak beda zdawac sobie sprawe z beznadziejnosci publicznej opieki zdrowotnej w Polsce, tylko ktory z nich ma w tej kwestii alternatywe? Nie neguje tego ze w tym kraju jest chujowo. Neguje prawdziwosc wpisu w ktorym typ twierdzi ze jest niemal milionerem a chce rzucic biznes zbudowany w Polsce i wyjechac do innego kraju xD choc patrzac po komentarzach wnioskuje ze chyba chodzi o programowanie (a jakzeby inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Nie wiem, rzucilem tylko okiem. W kazdym razie dla mnie jest to ewidentny bait

•  

- zarabiajac takie pieniadze zapewne ostatnie co takiemu delikwentowi przyjdzie do glowy to leczenie na NFZ

@Prusti: Nowotworu czy innych przewlekłych chorób prywatnie nie wyleczysz.

Koleś nie chce pewnie rzucać biznesu tylko ma jdg jako programista i sobie może wybierać miejsce zamieszkania i pracować zdalnie. Nie wykluczam, że to bait, wszystko na wykopie może być baitem, ale akurat nie jest jakoś wybitnie nieprawdopodobne w Polsce zarabiać dobrze w IT i jednocześnie nie lubić tego kraju i rozważać wyjazd, wręcz raczej całkiem powszechne ;)

•  

Ostatnio jak chciałem pójść na badanie do specjalisty to najbliższy termin mi zaproponowali za 6 miesięcy. Z czym do ludzi. XD

@CzajnikZniszczenia: W takich Niemczech budżet ich odpowiednika NFZ to ok. 400 miliardów euro, w Polsce ok. 80 miliardów złotych. Sprzęt medyczny kosztuje tyle samo, utrzymanie trochę drożej w Niemczech. Lekarze zarabiają więcej, ale nie aż tyle ile by wynikały z tej różnicy.

•  

W takich Niemczech budżet ich odpowiednika NFZ to ok. 400 miliardów euro, w Polsce ok. 80 miliardów złotych.

@Ignacy_Loyola: I do tego właśnie piję - Niemcy znacznie więcej funduszy przeznaczają na służbę zdrowia. Można tutaj podnieść argument, że Niemcy są bogatsze, ale w procentach również wypadają znacznie korzystniej.

Jeśli wierzyć artykułom, Niemcy wydają 9,5% PKB na służbę zdrowia, a Polska około 6%.

•  

@Ignacy_Loyola: grunt jak się wychodzi w ogólnym rozrachunku. Mieszkam w kraju niby z wysokimi podatkami a place dużo mniej niż w Polsce

•  

Mieszkam w kraju niby z wysokimi podatkami a place dużo mniej niż w Polsce

@PiotrFr: Bo jebiesz za minimalną i to bogatsi się na ciebie składają. Tak działa progresja podatkowa. W UK dla biedaka masz 12 tysięcy kwoty wolnej, a dla bogacza 45% stawkę i 0 kwoty wolnej.

•  

@Ignacy_Loyola: no jeśli 15k€ to minimalna to masz rację XD. W zeszłym roku 116k i nie zaplacilem ani grosza, w tym dojdę pod 200 i nadal nic nie zapłacę. Też jdg

•  

@Ignacy_Loyola: a niech jedzie i niech sponsoruje co i kogo sobie chce.
      Wszyscy ci tacy co się odgrażają wyjazdem to ich wartość rynkowa oscyluje w okolicy najniższej krajowej więc żadna strata.
      Zapłacił podatek od zarobionych pieniędzy i jeszcze obrażony że zarobił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

no jeśli 15k€ to minimalna to masz rację XD. W zeszłym roku 116k i nie zaplacilem ani grosza, w tym dojdę pod 200 i nadal nic nie zapłacę. Też jdg

@PiotrFr: Tak było. Na wykopie sami milionerzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Ignacy_Loyola: no faktycznie bo to taki kosmos. Jak umiesz w budowlankę i masz zdolność kredytową to tyle zarobisz

+: mwzorek
    •  

straży pożarnej i policji nie potrzebowałem

@skolfild: jak ci się skończy polisa ubezpieczeniowa bez szkody to się prujesz żeby złodzieje oddali piniondze?

•  

@Ignacy_Loyola: to ze Ty jesteś biedakiem na wykopie nie oznacza że wszyscy tez są. A z podatkami problem jest nie z ich wysokością tylko skomplikowaniem.

•  

Płacąc podatki w Polsce masz wrażenie że wywalasz je w błoto. Starzy i dzieciaci zostają przekupieni rządową jałmużną, żeby widzieli, że coś dostają, a reszta społeczeństwa nic z tego nie ma

@CzajnikZniszczenia: O to to

•  

@Ignacy_Loyola
      Opie typ w udziela się pod pato tagami i w którymś wpisie było, że robi na etacie xD
      Trolling i to marny a wykopki pelikany łykają.

•  

Sam zapłaciłem już kilkaset tysięcy w podatkach i nie wiem czy korzystam z czegokolwiek co Państwo oferuje xD
      Zdrowie - prywatnie, straży pożarnej i policji nie potrzebowałem, 500+ nie pobieram, zakupy coraz droższe, podatki coraz większe

Oczywiście nie korzystasz z dróg publicznych, nie korzystałeś z publicznego systemu oświaty, żaden twój pracownik, o ile jakieś masz, także nie korzystał z państwowych szkół i uczelni.
      Do tego zdrowie prywatne, znaczy mówisz o wizytach u lekarza z luxmedu, który w razie wykrycia czegokolwiek poważniejszego niż grypa odeśle cię do placówek państwowych xD

Naprawdę nikt z was nie pomyślał o tym, że im niższe podatki, tym niższy standard państwowych usług. W Polsce podatki należą do najniższych w Unii Europejskiej, ludzie wyjeżdżają masowo do krajów, gdzie są wyższe podatki i wyższy standard usług. Jaka jest na to recepta według przedsiębiorców? OBNIŻYĆ PODATKI XDDDDD
      @skolfild:

•  

Narzekaj na podatki w Polsce, gdzie na JDG jest liniowe 19% i 1500 zł zusu miesięcznie.

@Ignacy_Loyola: i cała ta kasa jest wyrzucona w błoto:
      Brak służby zdrowia (jak coś chcesz szybko to prywatnie)
      Dziurawe drogi (jak chcesz dobre to plac za autostradę)
      Zapewne brak emerytury

Wyjedź do Danii, gdzie są jedne z najwyzszych podatków na świecie

@Ignacy_Loyola: ale dostajesz coś w zamian, oraz pominięte również jedne z wyższych pensji

opodatkowanie najbogatszych sięga grubo ponad 50% xD.

@Ignacy_Loyola: sprawdź próg tych 50%

Dlaczego nikt kto narzeka na wysokie podatki nie wyjedzie tam, gdzie są niskie? Tylko każdy pcha się do tych lewackich kalifatow. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Ignacy_Loyola: a gdzie on narzeka na wysokie podatki? Widzę narzekanie na wysokie podatki za które nie masz nic w zamian i za wszytko na co teoretycznie idą i tak musisz płacić

•  

Może dlatego, że płacąc te podatki dostanie coś w zamian, a nie jak tutaj prawie że nic :)

@skolfild: skoro zapłaci ich procentowo więcej a nominalnie pewnie z 4-5 razy więcej to chyba nie dziwne co?

•  

@Ignacy_Loyola: też bym wolał płacić wyższe podatki z myślą, że pieniądze idą na sprawne i przyjazne państwo. Póki co kolejnej datki, jałmużny i inne gówna to pieniądze wyrzucone w błoto. Ja raz w życiu skorzyłem ze służby zdrowia, jak miałem wycinany wyrostek i jeszcze zjebali bo prawie umarłem. XD

A tak to prywatnie chodzę bo na NFZ nie ma co liczyć, nawet mi się nie chce umawiać na wizyty na 2028 rok czy stać ze starymi babami w kolejce.

•  

Zdrowie - prywatnie, straży pożarnej i policji nie potrzebowałem, 500+ nie pobieram, zakupy coraz droższe, podatki coraz większe, prąd woda śmieci zapierdalają jak kryptowaluty, a w covidzie dostałem jedynie 5000zł i tyle.

@skolfild: A ja nic nie dostałem. Czemu mam do Ciebie dopłacać?

•  

@Ignacy_Loyola: jak masz suchą kromkę i każą Ci z tego oddać 1/5 to boli, jak masz obiad z 3 dań i masz oddać połowę, to tak nie boli.

•  

@Ignacy_Loyola: nawet nie widać prze te ostatnie ponad 5 czy już 6 lat żadnych inwestycji. Jedynie samorządy coś robią z pomocą UE. A jak Zjednoczona Prawica coś buduje to jest to szwindel lub trzeba rozebrać.
      Może i niskie podatki ale wszystko na zatracenie katolickiej oligarchii. (⇀‸↼‶)

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

+: jagunio
    •  

@ediz4: Nic do mnie nie dopłaciłeś bo za tą pomoc ja już zapłaciłem swoimi podatkami kilkusetkrotnie. To raczej ja dopłaciłem do tego z czego korzystasz w Polsce.

•  

@Koliat IpBox nie daję żadnego 5%. To jest chwyt marketingowy. Realnie wychodzi jakieś 12 procent bo nie możesz całości pracy rozliczać w ten sposób. Jak ktoś robi całość to niech już odkłada kasę na odsetki i zaległy podatek

+: Devilus
    •  

@Ignacy_Loyola: ostatecznie okazało się że nie przeszkadzały mu podatki tylko długie czekanie do kardiologa ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Zapocona_Onuca_Odyna: Wciąż wolę dyskutować z antykapitalistami niż fanatycznymi kucami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Narzekaj na podatki w Polsce, gdzie na JDG jest liniowe 19% i 1500 zł zusu miesięcznie. Wyjedź do Danii, gdzie są jedne z najwyzszych podatków na świecie, a opodatkowanie najbogatszych sięga grubo ponad 50% xD.

@Ignacy_Loyola: No tak, lepiej, żeby mi brali trochę mniej podatków i w zamian dostać gówno, niż trochę wyższe podatki, ale widzieć, że na coś one idą. Co mi po tym, że podatki w PL są niższe, jak np. jeśli chodzi o opiekę zdrowotną i tak muszę chodzić na prywatne wizyty. Ech ta polska szkoła ekonomii.

•  

@Ignacy_Loyola: Jak dla mnie płacenie 40% podatku w Skandynawii zamiast 19% w Polsce to relatywnie niski koszt wyrwania się z tego kurwidołka.

+: xClip
    •  

@Zapocona_Onuca_Odyna: nie psuj zabawy, daj się pośmiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Ignacy_Loyola: Kuzyn kumpla pojechał do huty robić w Danii z rodziną. Od razu dostał mieszkanie socjalne 60 metrów. Mimo, że najniższa krajowa i tak starcza na życie spokojnie

•  

W razie wykrycia poważniejszej choroby to musisz zbiórki robić, ewentualnie kupujesz ważniejsze leki samemu, serio myślisz że ktoś Cię z poważnej choroby wyleczy pomimo "darmowej" służby zdrowia?

@skolfild: No tak to nie wygląda. Jak mój stary miał wypadek to miał operacje neurochirurgiczna i zrobioną przepuklinę oraz biodro. Gdyby miał za to zapłacić prywatnie, to by wydał więcej niż na nowy samochód.

•  

uzyn kumpla pojechał do huty robić w Danii z rodziną. Od razu dostał mieszkanie socjalne 60 metrów. Mimo, że najniższa krajowa i tak starcza na życie spokojnie

@galagaguy: O tym własnie mówię. Bogaci się składają na tkaich jak on.

•  

Typ chcial sie pochwalic i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Ignacy_Loyola: Uwaga, podaję rozwiązanie zagadki. Nikogo nie obchodzi czy podatki są niskie czy wysokie, tylko ile jest w stanie kupić za to co mu zostaje i czy w kraju dobrze się żyje.

•  

Dlaczego nikt kto narzeka na wysokie podatki nie wyjedzie tam, gdzie są niskie? Tylko każdy pcha się do tych lewackich kalifatow. ( ͡

@Ignacy_Loyola: Ależ to bardzo proste, nazywa się gadaniem głupot. I te argumenty o dziurach w drogach czy lekarzu xD

Urzędnicy w Polsce zarabiają mniej i to największa różnica. A służba zdrowia idzie z innego wora, prowadząc działalność opłacasz ubezpieczenie medyczne osobno nie tylko w Polsce. Jakby jeden czy drugi musiał zapłacić 47% podatku zamiast 19% to by szybciutko się okazało że nie taka Polska straszna, a wizyta u specjalisty lekarza za 500€ to nadal jak za darmo, bo na wypłacie 10K€ gubisz 4.7K€ czyli o 2.8K€ więcej niż w Polsce MIESIĘCZNIE. Rocznie masz z tego nowego Lexusa z salonu.

Rozumiem chęć uciekania z Polski, ale nie raz już powtarzałem - nie warto tego robić dla podatków i nie warto tego robić przez polityków. Ale to trzeba jechać i zobaczyć żeby zrozumieć.

•  

@Ignacy_Loyola: Mirku widać, że Ty nie zrozumiałeś o co chodziło OPowi ;)

•  

@Ignacy_Loyola: bo w Polsce bogaty Polak zaczyna się od 7k zł netto z hakiem, a w Danii 7k ale euro? XDD

•  

@Koliat ale ty wiesz ze to dla pewnej ograniczonej grupy ten ryczałt?

•  

@skolfild sory ale korzystasz z tyłu rzeczy z podatków że aż dziwi mnie to jakim ignorantem jesteś ze tego nie widzisz i myślisz że podatki to policja sądy i 500 plus xd

•  

Tak się składa ze bliska mi osoba mieszka i pracuje w Danii od wielu lat zarabiając całkiem spoko jak na ich standardy.
      To prawda ze jak wskoczysz w ostatni próg podatkowy to masz ok 50% dochodowego tyle ze liczba rzeczy które państwo ogarnia za twój hajs jest bardzo bardzo długa.
      Teraz sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy jedziesz tam zarobić hajs i wrócić po kilku latach czy zostać na stałe.
      Jak to drugie to jak najbardziej warto.

•  

@Ignacy_Loyola: Bo do krajów z niskimi podatkami potrzeba wizy, bo nie chcą tam zalewu polaków-robaków.

•  

bo tam chociaż te podatki coś wymiernego są w stanie obywatelom zapewnić a tutaj są zwyczajnie przeżerane przez patologię

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

@gnt_1:

źródło: GxhGD_J4_400x400.jpg

•  

To prawda ze jak wskoczysz w ostatni próg podatkowy to masz ok 50% dochodowego tyle ze liczba rzeczy które państwo ogarnia za twój hajs jest bardzo bardzo długa.

@n0rek: ale dodaj do tego jeszcze podatki od luksusu - kupno drogiego auta to cło+vat 160%

Teraz sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy jedziesz tam zarobić hajs i wrócić po kilku latach czy zostać na stałe.
      Jak to drugie to jak najbardziej warto.

@n0rek: jak chcesz poczuć się jak bogacz to Dania jest jednym z gorszych kierunków na emigrację zarobkową. Nierówności dochodowe są jedne z najniższych w EOG, do tego każdy luksusowy zakup to dodatkowe stawki cła i vatu. A jak już szarpniesz się na wymarzone auto i zechcesz pokozaczyć na autostradzie to policja dekretem zajmuje Twoje auto, sprzedaje je, a wylicytowana kwota zasila budżet państwa. Jest to piękny kraj z prostą, funkcjonalną architekturą, dbający o środowisko i szeroko rozumiany well-beings swoich obywateli, ale nie jest to kraj w którym możesz uskuteczniać polski sen o bogactwe, szalejąc suvem na drodze, stawiając dom a'la dworek z kolumienkami i plując na każdego na ulicy, bo zarabiają 10x mniej niż jaśniepan ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Ignacy_Loyola: Kwestia jest jaka jest siła nabywcza tego co pozostaje po odjęciu podatku, co panstwo oferuje za wysokie podatki i stopien wolnosci osobistych. Jestem gotów płacić wysokie podatki za życie w kraju który nie jest kato-konserwową spier***iną idącą w stronę oligarchii, tylko dlatego że motłoch dał sie zastraszyć lgbt i migrantami.

•  

@Ignacy_Loyola: no i wyjedzie, będzie płacił pewnie podobne podatki a przy tym będzie korzystał z tego, co się z nich finansuje, bo w Polsce to może sobie skorzystać z samotnej matki co najwyżej.

•  

@Ignacy_Loyola: szczerze - mnie to trochę rozpierdala. Ja jakieś 5 lat temu do Polski wróciłem z Holandii właśnie dla podatków, bo nikt mi na zachodzie nie da 19% liniówki plus 1500zl ubezpieczenia.

•  

@Darth_Gohan Jak zapłacił w Polsce 56k dochodowego to tam zapłaci ponad 80k.

•  

@lukaszzz: A widzisz niekoniecznie, tam będąc zwykłym pracownikiem fizycznym stać cię na nowe auto pomimo ich horrendalnych opłat czy fajne mieszkanie (może poza stolica).
      A u nas? Najczęściej nie stać cię na wyprowadzkę od rodziców bo zwykła nora kosztuje polowe twojej wypłaty.
      Ja tylko przypomnę ze najniższa krajowa tam to prawie 11k złotych brutto. Owszem mieszkania czy samochody są droższe ale opłaty codzienne już nie tak bardzo a jeszcze państwo cię wspiera zamiast ruchac na każdym kroku w imię dobrej zmiany i z bogiem na ustach.

•  

@Ignacy_Loyola: dorzucę jeszcze tylko, że komukolwiek z zachodu jeśli mówię, że mamy flata 19% to robią wielkie oczy. U nas podatki są ciągle niskie, jeśli chodzi o JDG. Jeśli chodzi o podatki dochodowe na UoP ... to też nie ma jakiegoś szału porównując do zachodnich krajów. Owszem już wychodzi drożej, ale ciągle obciążenia są u nas niskie, składki na służbę zdrowia śmieszne etc. No, a potem jest darcie pizdy, że u nas służba zdrowia chujowa i ściany odrapane :D (wiem, że wrzucanie hajsu bez limitu w służbę zdrowia, która jest chujowo zarządzana to nie rozwiązanie, ale my też nie wrzucamy tego hajsu za wiele, porównując bezpośrednie kwoty do krajów zachodu).

•  

nawet nie widać prze te ostatnie ponad 5 czy już 6 lat żadnych inwestycji. Jedynie samorządy coś robią z pomocą UE. A jak Zjednoczona Prawica coś buduje to jest to szwindel lub trzeba rozebrać.
      Może i niskie podatki ale wszystko na zatracenie katolickiej oligarchii. (⇀‸↼‶)

Wy macie tak narąbane w głowach od propagandy i oblężonej twierdzy, że przecieram oczy ze zdziwienia xD

Drogownictwo - sztandarowa dla poprzedników gałąź... wiesz, że za ZP od początku ich rządów powstało więcej dróg szybkiego ruchu niż w analogicznym okresie rządzenia koalicji PO-PSL? Jeździsz samochodem, czy całe życie w piwnicy u mamusi? Oderwanie od rzeczywistości, lvl. wykop.

@no_49:

•  

@Ignacy_Loyola: Podatki podatkami ale w Danii od lipca bodajże, każda zdeponowana kwota na koncie bankowym powyżej 100k koron będzie opodatkowana ;) Co prawda tylko 0,6% ale przy wyższych kwotach, będzie to już ładna roczna sumka

+: Jerry1
    •  

@Ignacy_Loyola:

W UK dla biedaka masz 12 tysięcy kwoty wolnej, a dla bogacza 45% stawkę i 0 kwoty wolnej.

Wygoogluj zanim sie zblaznisz

•  

@Ignacy_Loyola: a spróbuj kupić nowe auto z segmentu od C wzwyż :D:D

•  

Ja tylko przypomnę ze najniższa krajowa tam to prawie 11k złotych brutto.

@n0rek: w danii nie ma najnizszej krajowej - stawka minimalna podlega negocjacjom pomiedzy zwiazkami branzowymi i pracodawcami.

A widzisz niekoniecznie, tam będąc zwykłym pracownikiem fizycznym stać cię na nowe auto pomimo ich horrendalnych opłat czy fajne mieszkanie (może poza stolica).

@n0rek: zarobki w Kopenhadze lub Odense byc moze pozwalaja na dostatnie zycie ale na prowincji sytuacja nie jest diametralnie rozna niz w pozostalych europejskich krajach. Na nowe auto raczej cie nie stac, ale jednoczesnie nie wpadasz w prekariat i „pracowac by przezyc”

•  

No tak, lepiej, żeby mi brali trochę mniej podatków i w zamian dostać gówno, niż trochę wyższe podatki, ale widzieć, że na coś one idą. Co mi po tym, że podatki w PL są niższe, jak np. jeśli chodzi o opiekę zdrowotną i tak muszę chodzić na prywatne wizyty. Ech ta polska szkoła ekonomii.

@AvantaR: Nie rozumiesz problemu. Nawet jeżeli w Polsce podwyższą mi podatek do 50% to wciąż gówno z tego będzie, bo przeciętny Polak po prostu gówno zarabia i nawet jak mu dojebać 120% podatku to wciąż zapłaci mniej niż Duńczyk. Dla specjalistów w tym momencie jest jakikolwiek sens siedzieć w Polsce tylko dlatego, że są niskie podatki. Podniesienie podatków dla #programista15k uderzy go po kieszeni a standard usług publicznych podniesie nieznacznie - a skoro już płaci 50% podatku to równie dobrze może go zapłacić na zachodzie i mieć za to super usługi publiczne bo tam nie tylko on się na to zrzuca, reszta społeczeństwa też zarabia i się dokłada.

•  

@Ignacy_Loyola: z tym, że my mamy opresyjne państwo. Do naszych podatków przy JDG dolicz jeszcze VAT, opłaty, cenę prądu- najwyższa w Europie, ZAiKSy, stoarty, wywóz śmieci 600% wzrost cen w rok.

•  

Wygoogluj zanim sie zblaznisz

@peszmerd: Napisałem prawdę.

•  

@skolfild: @Ignacy_Loyola: Ludzie strasznie gloryfikują Zachód. Ja płace ogromne podatkina policja tutaj nie działa. Po prostu nie reagują i co im pan zrobi?

•  

Może dlatego że tam płacisz ale za to państwo dba o obywatela, nie tak jak w tym polskim syfie

•  

nie wiem czy korzystam z czegokolwiek co Państwo oferuje xD

@skolfild: z dróg i chodników nie korzystasz?

•  

sory ale korzystasz z tyłu rzeczy z podatków że aż dziwi mnie to jakim ignorantem jesteś ze tego nie widzisz i myślisz że podatki to policja sądy i 500 plus xd

@GrochenMochen: Koszt 500+ jest z grubsza równy przychodom z podatku dochodowego. Moje podatki są dosłownie w całości przepierdalane na 500+ a w tym samym czasie mój dziadek czekał pół roku żeby ktoś zaczął mu leczyć raka...

•  

@AvantaR: Nie rozumiesz problemu. Nawet jeżeli w Polsce podwyższą mi podatek do 50% to wciąż gówno z tego będzie, bo przeciętny Polak po prostu gówno zarabia i nawet jak mu dojebać 120% podatku to wciąż zapłaci mniej niż Duńczyk. Dla specjalistów w tym momencie jest jakikolwiek sens siedzieć w Polsce tylko dlatego, że są niskie podatki. Podniesienie podatków dla #programista15k uderzy go po kieszeni a standard usług publicznych podniesie nieznacznie - a skoro już płaci 50% podatku to równie dobrze może go zapłacić na zachodzie i mieć za to super usługi publiczne bo tam nie tylko on się na to zrzuca, reszta społeczeństwa też zarabia i się dokłada.

@GienekZFabrykiOkienek: Ale przecież ja dokładnie o tym piszę. To był sarkazm w kierunku OPa, który strzela fikoła, że w Polsce podatki niższe, ale już zapomina o tym, że gówno z tych podatków wielu ludzi ma. A jak jesteś nieźle zarabiającym człowiekiem, bez żony/męża i dzieci to już w ogóle gówno Ci się należy i jeszcze za chwilę bykowe Ci dowalą. Osobiście wolałbym płacić nawet wyższe podatki, ale coś faktycznie z tego mieć. Co z tego, że dajmy na to – zapłacę 200 złotych mniej podatku, jak wydam 500 złotych na specjalistę.

•  

@Darth_Gohan:
      >Dania
      >nasz krąg kulturowy
      wybierz jedno also
      >Polska
      >kulturowy

źródło: comment_1590882122YmPv9VBv2rgZb6SGS6LmnK (1).jpg

•  

może dlatego, że z takimi zarobkami w Danii nie wpadnie jeszcze w te 50 procent?

@Darth_Gohan: wpadnie w 32%. Nadal trochę więcej niż 19
      @skolfild: Ale tamten ziomek nie narzekał, że mało zarobił tylko że dużo podatku zapłacił. Całe 19% ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Ignacy_Loyola: 12k obowiazuje wszystkich, nawet tych placacych 45%

•  

@Ignacy_Loyola: Okazuje sie, ze Skandynawia jest prawicowym rajem. I tak lepiej, niz polski ksiaze grzyba na wygnaniu do UK.

•  

@d1sconn3cted: w polace bardziej marnotrawia podatki niz w danii? masz jakies dane na ten temat?

•  

12k obowiazuje wszystkich, nawet tych placacych 45%

@peszmerd: https://www.gov.uk/income-tax-rates/income-over-100000

Your Personal Allowance goes down by £1 for every £2 that your adjusted net income is above £100,000. This means your allowance is zero if your income is £125,140 or above.

+: f__f
    •  
      kirk85

0

50k rocznie to wiekszosc Polaków na oczy nie widziała, badz w topce najlepiej zarabiajacych i narzekaj ¯\_(ツ)_/¯

•  

Ale tamten ziomek nie narzekał, że mało zarobił tylko że dużo podatku zapłacił. Całe 19% ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@M0nty: Za to co państwo oferuje to bardzo dużo.
      To nie chodzi o to, żeby zapłacić jak najmniej podatku tylko o to, żeby uzyskać z tych podatków jakąś wartość. Płacę co miesiąc trochę ponad 4,5k podatków i gdyby jakaś partia wyskoczyła z postulatem, że ucinamy wszelkie durne socjale i wprowadzamy jednolity podatek 6k miesięcznie od rodziny i za to będzie zajebista służba zdrowia, edukacja, sprawna policja i armia na myśl o której Putin sra w gacie to pierwszy bym na nich zagłosował. Podatek płaciłbym wyższy, ale skorzystałbym na tym proporcjonalnie dużo bardziej. Dzisiaj wiem, że w praktyce mój dochodowy idzie po prostu na 500+, więc każde 50 groszy które wyrwę z gardła US to powód do dumy ¯\_(ツ)_/¯

•  

a trol Ignacy znowu porownuje progresywne stawki podatkowe z Zachodniej Europy i opowiada jak to w Polsce niskie podatki. Przy tym sam sie jak zwykle ora. W UK brak kwoty wolnej od 125k funtow w PL od 112k PLN. W Polsce najwyzsza skala podatkowa od 25k euro , w Niemczech od 250k Euro...I tak mozna wymieniac dlugo, a cena nowego BMW w PL taka sama jak w DE. I kto jes bardziej dymany na podatkach? Pisowski trol Ignacy powie Wam ze Niemiec.

•  

Podatki podatkami ale w Danii od lipca bodajże, każda zdeponowana kwota na koncie bankowym powyżej 100k koron będzie opodatkowana ;) Co prawda tylko 0,6% ale przy wyższych kwotach, będzie to już ładna roczna sumka

@Komanczo91: Tylko od osób fizycznych czy od firm też? Bo jak się nad tym chwilę zastanowisz to przecież 99% pieniędzy w obiegu jest przez kogoś zdeponowana na jakimś koncie bankowym... ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@skolfild: o widzisz, jednym nikt nie brobi jechać do Danii a Tobie nikt nie broni iść do spółek skarbu państwa :)

•  

@Ignacy_Loyola: Zawsze śmieszy gdy obywatel prawackiego chlewa zasranego gównem nazywa kraje o najwyższej jakości życia lewackim kalifatem.

•  

Dlaczego nikt kto narzeka na wysokie podatki nie wyjedzie tam, gdzie są niskie? Tylko każdy pcha się do tych lewackich kalifatow

@Ignacy_Loyola: A jutro napiszesz jacy kapitaliści źli bo uciekają do rajów podatkowych zamiast płacić w kalifatach :D

•  

Narzekaj na podatki

@Ignacy_Loyola: Tylko jedno pytanie, gdzie op w tym poście narzeka na podatki?

•  

@Ignacy_Loyola może dlatego, że z takimi zarobkami w Danii nie wpadnie jescze w te 50 procent?

Krajów z niskimi podatkami w naszym kręgu kulturowym niestety nie ma.

Hahah zgasił cie jak kiepa xd

•  

@GienekZFabrykiOkienek: Prawdopodobnie każde konto będzie opodatkowane, nieważne czy jest firmowe czy prywatne. Aczkolwiek nie dam sobie ręki uciąć bo dawno nie śledziłem tematu. Wstępnie podatek miał być odprowadzany od kwot >250k ale pewnie przez kryzys Covidem zmniejszyli do 100k, żeby ludzie zaczęli wydawać oszczędności co wypchnie gospodarkę z zastoju.

•  

@Ignacy_Loyola:

@PiotrFr: Tak było. Na wykopie sami milionerzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Zdradzić ci tajemnice takich "kosmicznych zarobków"?
      Jesteś sobie murarzem jak ja, bierzesz 500€ dniówki netto, do tego buduje domy na sprzedaż. Np w zeszłym roku za dom zlecony developerowi do budowy zarobiłem 70k. Od tego 6k podatku i to jedyne co zapłaciłem. Rodzina 2+2 kwota wolna 70k€

•  

@Ignacy_Loyola:

Gdyby każdy tak zrobił to NFZ miałby większy budżet.
      I w związku z tym jakość usług publicznych by się podniosła? Nie no kurwa, nie wiem czy zyjesz w jakimś utopijnym skrawku naszego kraju czy zwyczajnie jesteś Obajtek. 5/10 bo mnie wkurwiles i odpisałem.

•  

Wyjedź do Danii, gdzie są jedne z najwyzszych podatków na świecie, a opodatkowanie najbogatszych sięga grubo ponad 50% xD.

@Ignacy_Loyola: ale może zamiast manipulować jak gamoń dodaj też jego komentarz, gdzie mówi, że jest tego świadomy bo już tam mieszkał i poza podatkami liczy się dla niego ochrona zdrowia i dobra emerytura na co nie ma szans w Polsce

•  

I w związku z tym jakość usług publicznych by się podniosła?

@maQus: Tak.

•  

wiesz, że za ZP od początku ich rządów powstało więcej dróg szybkiego ruchu niż w analogicznym okresie rządzenia koalicji PO-PSL?

@kryptonim_putas: Powstało, czy oddano do użytku? Chyba dostrzegasz różnicę?

Nieśmiało przypomnę o tym, że PO zatwierdziło "Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.)"

•  

@Ignacy_Loyola: to jest proste, tam ci zabiorą więcej, a i tak żyjesz lepiej i na więcej cię stać
      u nas tylko podatki są wysokie, płace już niekoniecznie

•  

@GrochenMochen: Z czego?

Bo uwaga, nie chodzi o to że te rzeczy są niedowinwestowane, oni po prostu nie potrafią tym zarządzić:

Szkoły - kuleją, brak pomysłu jak nauczać 30 osobowe klasy, a uczelnie wyższe to w 80% leśne dziadki którzy średnio co uczą.

Drogi- dramat.

Publiczna służba zdrowia - dramat, kolejki, złe zarządzanie

Wojsko - dramat, photoshopują sobie hełmy żeby dobrze wyglądało na zdjęciach xD

Zagospodarowanie przestrzenne - dramat i eldorado deweloperów, Polska jest brzydka jeżeli chodzi o zabudowania.

System podatkowy - zawiły i niezrozumiały dla przeciętnego obywatela

Urzędy nadzorujące - NIK, Sanepid, PIP - to działa w ogóle?

Tłumy urzędników - Tylko że średnio co z tego wynika.

Sądownictwo - To jest DRAMAT. D R A M A T.

Przedszkola, żłobki - Nie ma miejsc, wszyscy znajomi mają dzieciaki w prywatnych.

Transport - Super, tylko że za bilet autobusowy płacisz 4zł, samochód już jest tańszy xD

Nie wiem do czego by się tu jeszcze przypie...***, ale jakbym dłużej pomyślał to bym pewnie znalazł jeszcze masę rzeczy na które idą moje podatki, a efekt jest żenujący.

@Shajo:
      To jest sukces tego kraju że za podatki chodnik zbudował bo w innych krajach to stopami po kamieniach chodzą xD

•  

@Ignacy_Loyola: Widzisz jaka jest perspektywa życia w tym kraju. Lepiej wyjechać na zachód i tam płacić większe podatki, bo wiesz, że nie są przepierdalane na kiełbasy wyborcze dla patologii.

•  

@skolfild: Dodaj ceny za wywóz smieci xD

•  

@Bloodaxis1 Kraj w którym nie musisz czekać tyle na rozprawe sądową? Kraj gdzie są jednak równiejsze drogi? No i przede wszystkim nie masz przy władzy PiSu z ich pomyslami.

Jak wszędzie będą plusy i minusy. Widocznie dla kogoś były warte nawet tej różnicy w podatkach.

•  

@Darth_Gohan: Szwajcaria i Luksemburg mają względnie niskie.

•  

@Darth_Gohan: Powiem ci tak, mieszkam na zachodzie kupę lat- we Francji i w Stanach. Opowieści o równych drogach czy lepszej publicznej służbie zdrowia, to można miedzy bajki włożyć ( tak samo jak i publiczne szkoły i wszystko co jest publiczne. A wyjeżdżanie z kraju tylko dlatego, ze rządzi PiS, to bardzo słaby argument.

•  

@Darth_Gohan: A co można dostać w zamian za płacenie podatków? Kupony?

•  

@Ignacy_Loyola: Tam przynajmniej będzie mieszkał w 5 osób w pokoju i będzie traktowany jak polaczek. Pewnie nie orientuje się również jakie w Danii są ceny samochodów.

•  

Wyjedź do Danii, gdzie są jedne z najwyzszych podatków na świecie, a opodatkowanie najbogatszych sięga grubo ponad 50% xD.

@Ignacy_Loyola: Dla niego to pewnie mogliby opodatkować najbogatszych i na 100% i by mu różnicy nie robiło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Ignacy_Loyola: znowu to samo pierdolenie, że na Zachodzie są wyższe podatki niż w Polsce tylko dziwnym trafem:

w UK zarabiam ok. 60tys PLN rocznie i zapłaciłem z tego podatek dochodowy w wysokości mniej więcej... ZERO (bo kwoat awolna od podatku do 12500 funtów)

a w Polsce przy takich zarobkach zapłaciłbym 19% z 57000zł

•  

@Ignacy_Loyola: zdecydowanie nie zrozumiałeś idei wpisu. Nie o podatki tutaj chodzi, tylko o życie w gównie w którym wszyscy mają przedsiębiorcę za złodzieja.

•  

W UK dla biedaka masz 12 tysięcy kwoty wolnej, a dla bogacza 45% stawkę i 0 kwoty wolnej.

@Ignacy_Loyola: #potrzebnezrodlo
      Z tego co pamiętam to wolna jest dla wszystkich a wyższa stawka tylko dla kwoty powyżej £150k (i żeby było jasne, jeśli zarabisz 151k to 45% płacisz tylko od 1k, a od reszty płacisz około 31%)

•  

@Bloodaxis1 czy ja wiem? Jak jesteś przedsiębiorca i mają zaraz wprowadzić swój genialny Nowy Ład to akurat rządy pisu mogą być dobrym powodem.

Owszem dużo się poprawiło w kwestii dróg i owszem zdarzają się i potworki na zachodzie ale takich dziur w miastach na głównych ulicach to nie spotykam praktycznie.

Służba zdrowia może złota nie jest tam ale przynajmniej lekarze w DE byli dużo milsi dla mnie i traktowali jak człowieka.
      Szkoły w Polsce owszem były spoko ale też je zaraz też rozjadą.

@Brylant nie wiem moze drogi? Albo służbę zdrowia? Albo normalna policję?
      @Qba1996 owszem może i mają, ale z Luksemburgiem tak łatwo nie jest tam wjechać. Szwajcaria już bardziej.

•  

@Darth_Gohan: Luksemburg jest w UE. Liechtensteinu celowo nie podawałem, bo tam trzeba pozwoleń na pracę.

•  

@skolfild: ale rozróżniaj podatki i wydatki samorządowe od państwowych, gdzieniegdzie wielkie miasta i bogate gminy sobie bardzo dobrze radzą bo mają fundusze, know-how i obywateli którzy głosują na ludzi a nie na partie i tworzą dobra wspólnotę w tych miejscach. To, że nie działą nic w systemie państwowym to druga kwestia

•  

@Qba1996 Mea culpa.
      Za to roboty w Luksemburgu nie jest tak łatwo dostać.

•  

wiem czy korzystam z czegokolwiek co Państwo oferuje xD

@skolfild: jednak trochę korzystasz z dróg, chodników, mostów, policja jeszcze troche czuwa nad tym zeby nie grasowały zbrojne bandy rabusiów. Tak wiem, ze placisz znacznie wiecej nisz dostajesz, chcialem cie tylko oswiadomić.

•  

@Ignacy_Loyola: pomijasz fakt, że niektórzy nie chcą płacić za szkalowanie osób lgbt, na kościółek, na setną rezydencję obajtka, na kolejne odpały ordo szuris albo rydzyka.

•  

@Ignacy_Loyola:
      Ten podatek to jedyna rzecz jaka mnie trzyma w Polsce xD lol.

•  

Nieśmiało przypomnę o tym, że PO zatwierdziło "Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.)

Który to jest kontynuacją Programu Budowy Dróg Krajowych zatwierdzonego przez pisiorów przed Euro, a potem okrojonego przez PO-PSL. I tak można się przepychać i przepychać. Nie w tym rzecz. Trzeba być totalnym piwniczakiem by twierdzić, że w Polsce nie ma nowych inwestycji.

@ajuto00:

•  

@Koliat: ryczałt to nie kwestia kreatywności tylko opłacalności do danego profilu działalności. IP Box nie każdy dostaje bo są opiniowane indywidualne.

+: bumbp
    •  

@Ignacy_Loyola ja jestem JDG i place 8.5% ryczałt i wyjebongo

•  

@Ignacy_Loyola: Ja tam płace królowej od 5 lat. Wiem że mnie nie wychuja co więcej przez ostatni rok płaciła bo mi branże zamknęli (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@Ignacy_Loyola: sila nabywcza pieniadza mowi ci to cos idoto?

•  

@wajdzik: już powyżej £100k masz obniżkę bo wtedy nie masz już kwoty wolnej od podatku. Chociaż procentowo to już nie jest duża różnica. Efektywnie podatków masz wtedy już 33% co w sumie nie jest jakimś dramatem. Potem jest jak mówisz powyżej £150k jest 45%, gdzie £151 ma efektywnie 40% jeszcze

@saggitarius_a: te £12k rocznie to jest przecież ubóstwo w każdej części UK a o większym mieście nie wspomnę. Szkoda jak by od tego jeszcze podatki pobierali

•  

@Ignacy_Loyola: Pracowałem w Danii 2 lata jako singiel i jeszcze zwrot podatku dostałem (koło 5k koron), więc nie wiem co ty pieprzysz. Ludzie którzy mają dzieciaki czy bezrobotną żonę z samego zwrotu podatku dostawali po 10k zł, ale fakt podatki w Danii są złe xDD

•  

@Ignacy_Loyola: Widac ze nie rozumiesz. W Polsce placisz wiecej podatkow w stosunku do zarobkow i nic z tego nie masz. W Danii zostaje ci wiecej pieniedzy i masz wiecej z podatkow. To inwestycja, sam pewnie wolalbys zjesc porzadny obiad za 20zl a nie jednego nalesnika.

•  

@saggitarius_a: nie dopisałem wyżej a już nie mogę wyedytować. W PL te 60k zeta rocznie już jest te magiczne 5k brutto czyli bez dramatu nawet w Krk. To ma sens jak byś porównał £12k to jakiś 15k zł bo to pewno ten sam poziom. Zobacz sobie podatki przy £60k, wtedy się płaci taxu co dwóch takich jak ty zarabia xD

+: Anna_
    •  

@Ignacy_Loyola może dzbanie nie chodzi o ich wysokość tylko to co w zamian się dostaje. Ja chętnie będę płacił i 90% jak za to będzie służba zdrowia, rowne drogi, komunikacja w miejsce bolatzkich 80% a w zamian ukraiński śmierdzący chj do powąchania

•  

@skolfild: Przexiez to depresji można dostać od takiego posta. Wszystko źle i źle, i tylko jak nasi przyjdą to jak czarodziejska różczką za jednym dotknięciem będzie lepiej.

•  

@skolfild: Jeżeli chodzi o rzeczy finansowane z podatków z których raczej korzystasz to drogi publiczne.

•  

@Ignacy_Loyola: Może dlatego jedzie do Danii, bo to jedno z państw obok takiej Szwajcarii, Belgii, Norwegii czy Islandii z największymi płacami? I pieniądze nie idą tam na propagandę i spółki/fundusze z dupy obsadzane nieudacznikami?

•  

@Ignacy_Loyola: A ja go doskonale rozumiem, uciekłem z tego kurwidołka w wakacje - w tym kraju jeżeli masz dzieci, to skazujesz je na egzystencje z patusami, katofaszystami, emerytami, opcjonalnie banany które są patologią samą w sobie - więc z jednej strony masz katolicką patologię, a jak chcesz np lepszą szkołę to masz bananową rozpieszczoną patologię.

Walić ten kraj

•  

Tyle merytorycznych komentarzy, a ten się dalej pruje. Obvious troll, #czarnolisto polecam

•  

@Bloodaxis1: Weź proszę tą moją listę i napisz jedną pozytywną rzecz o każdej z nich. Proszę naprawdę szczerze :-) Idealnie nigdy nie będzie, ale zawsze może być lepiej, a w naszym wypadku - dużo lepiej niż jest.

•  

już powyżej £100k masz obniżkę bo wtedy nie masz już kwoty wolnej od podatku

@russo: ehh... Powtórzyłeś tylko to co pisał OP, a pytałem o źródło. No nie ważne, znalazłem sam - https://www.gov.uk/income-tax-rates 125k jest graniczne żeby nie uwzględniać wolnej od podatku.

gdzie £151 ma efektywnie 40% jeszcze

@russo: 151k ma efektywnie 35%. Efektywne 40% zaczyna się przy około 255k

Oczywiście nie uwzględniam NIN tylko mówię o samym podatku.

•  

@Darth_Gohan: Ale to masz pretensje, nie o podatki, które w Polsce są jednymi z niższych w Europie tylko o zarobki. A zarobki mamy mniejsze, bo mamy mniejszą gospodarkę.

•  

Nie będę nikomu odpowiadał tylko tak tylko napiszę, naprawdę zarabiając w polsce 300k pln w it liczy na dużo wyższą pensje w Danii? O ile będzie miał tam większe pieniądze? 30-60%? A zapłaci zamiast 5-19% 40-50%. Czy usługi stoją na dużo wyższym poziomie oczywiście, ale drugim 'podatkiem' od obcokrajowców będzie wyższy koszt utrzymania się i ogólnie życie bo w skandynawii nie tylko usługi ale również mieszkania/domy i jedzenie jest sporo droższe.

Jeśli narzekać na to że w polsce zapłacisz podatek i średnio wyciągasz publiczne korzyści i musisz dopłacać prywatnie to trzeba sobie przekalkulować również że wyjeżdżając za granicę twoja sytuacja na rynku pracy już nie będzie taka pewna bo będziesz jednym z wielu imigrantów. Czy państwo działa tam jak w zegarku to wątpię, na pewno lepiej ale patologie są na całym świecie i nie ma gwarancji że on ich uniknie.

Moim prywatnym zdaniem warto wyjeżdżać do 'lepszych krajów' jeśli zarabiasz słabo i średnio lub ma się zawód który trzeba wykonywać na miejscu np. mechanik czy lekarz, spawacz bo sytuacja poprawi się na 99%, natomiast zarabiając bardzo dobrze jak op lub mogąc pracować zdalnie nie opłaca się wyjeżdżać w ogóle.

•  
      D..........b

+1

@Darth_Gohan: Od kiedy Dania to kraj w kręgu kulturowym Polski? Wiem, że Polacy maja kompleks, ale nie oszukuj siebie samego. Polska NIE JEST krajem zachodnim. To kraj ruski, wschodni. Nasz krąg kulturowy to Rosja i Ukraina, a nie Dania.

•  

@Darth_Gohan: Czechy i Rosja ponoć są rajem podatkowym w naszym kręgu kulturowym

•  

@Ignacy_Loyola: W Danii nie ma czegoś takiego jak "minimalna pensja". Tylko potwierdziłeś, że gówno wiesz o tym kraju.

•  

@Ignacy_Loyola: Nie, nie ma.
      Ale Polaczki z nad Wisły gówno wiedzą, w gównie byli, a najwięcej maja do powiedzenia.

Ile lat pracowałeś w Danii, że takie farmazony piszesz? Chyba, że ziemniaki zbierałeś za 70 koron i spałeś w namiocie na polu u ciapaka xD

•  

@Calvex: Jest minimalna płaca ustalana pomiędzy związkami zawodowymi a pracodawcami. Jak się nie znasz to morda w kubeł.

•  

straży pożarnej i policji nie potrzebowałem

@skolfild: A ja ubezpieczenia OC nie potrzebowałem, a płacę ¯\_(ツ)_/¯

Co do reszty to się zgadzam, a przynajmniej rozumiem.

•  

@Ignacy_Loyola: komunistyczny sposób planowania - dopierdolmy coraz większe koszty uzyskania przychodu i życia -> rozplanujmy je sprawiedliwie na mieszkania dla bezdomnych -> ??? -> profit

•  

komunistyczny sposób planowania - dopierdolmy coraz większe koszty uzyskania przychodu i życia -> rozplanujmy je sprawiedliwie na mieszkania dla bezdomnych -> ??? -> profit

@girabaldi: bij chochoła dalje t ak jak konia

•  

w UK zarabiam ok. 60tys PLN rocznie i zapłaciłem z tego podatek dochodowy w wysokości mniej więcej... ZERO (bo kwoat awolna od podatku do 12500 funtów)

@JimNH777: XDDDDD
      o kurwa 1000 funtow miesiecznie XDDDD
      ja bym sie nie chwalil tym ze zyjesz jak robak

•  
      T...........n

0

@skolfild: W Danii na pewno nie ma patologii władzy i na pewno będzie się żyło, jak w bajce. Nie zapomnij tylko wziąć zapasu alkoholu, bo ceny tam są astronomiczne.

•  

@Ignacy_Loyola: miałeś już w PL komunizm, wszyscy wiemy jaki to był wtedy kraj dobrobytu.

•  

Jak pojadę do Danii to owszem, zapłacę więcej podatku, ale zapłacę powiedzmy 1,5x tyle co przeciętny człowiek a nie 10x. Hajsu na usługi publiczne jest dużo więcej a mój wkład jest dużo bardziej proporcjonalny.

@GienekZFabrykiOkienek: A ktoś bogaty zapłaci w Danii 10x tyle co Ty robak janusz i też może płakać XD Jesteś w topce zarabiających w Polsce (bo bycie w 1-3% najlepiej zarabiających nim jest) i bóldupisz, że płacisz więcej niż inni przeciętniacy.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

Kojarzę ludzi, którzy optymalizują podatki tak, że zwykły szarak na umówię o prace może tylko pozazdrościć, a narzekają na podatki najgłośniej ze wszystkich xD

@mgagarin: Wynika to z tego, że co miesiąc robisz samodzielnie przelewy i widzisz jak przychód topnieje. Daj to UoPom to będziesz miał rewolucję niedługo ;) To ten sam efekt co wygrana w kasynie i pierwsza wtopa, mimo że nadal jesteś na plusie.

•  
      I..............l

0

•  

A ktoś bogaty zapłaci w Danii 10x tyle co Ty robak janusz i też może płakać XD Jesteś w topce zarabiających w Polsce (bo bycie w 1-3% zarabiających nim jest) i bóldupisz, że płacisz więcej niż inni przeciętniacy.

@XpedobearX: I co z tego? To, że dobrze zarabiam (fortuna 4k ojro xD) to znaczy, że mogę już tylko wykładać hajs na 500+ i się cieszyć?

•  

@Ignacy_Loyola: Wole placic wyzsze podatki w cywilizowanym kraju, z ktorych czesc pojdzie na islamskich nierobow(a netto i tak zarobie wiecej i wyjde na plus wzgledem jakosci zycia, nawet biorac pod uwage sile nabywcza) ale w zamian dostane za to normalny poziom uslug publicznych niz placic te podatki w Polsce wspierajac polactwo-robactwo ktore sprzedajac kraj za 100 euro wybiera sobie partie pseudoprawicowych blaznow ktora pluje mi w twarz. Wolalbym te pieniadze spalic niz oddac je polskiemu pseudorzadowi.

•  

może dlatego, że z takimi zarobkami w Danii nie wpadnie jescze w te 50 procent?

@Darth_Gohan: Z takimi zarobkami w Danii będzie żył jak hydraulik czy monter płytek u nas.

•  

Z takimi zarobkami w Danii będzie żył jak hydraulik czy monter płytek u nas.

@masz_fajne_donice: Jako #programista15k naprawdę chciałbym żyć jak dobry hydraulik u nas xD

•  

@Ignacy_Loyola: bo tam na codzien widzisz efekty tych podatkow wszystkich, w polsce w sumie tak samo ale zamiast wyremontowanych miast widzisz patusow walacych za twoje browary pod sklepem i inne szczochy spoleczne zyjace z socjalu

•  

@Prusti: ej zarabiam tyle i narzekam. Wtf?

•  

XDDDDD
      o kurwa 1000 funtow miesiecznie XDDDD
      ja bym sie nie chwalil tym ze zyjesz jak robak

@MiroMaro2136: no i dziękuję za dojebanie się, bo dokładnie o to mi w tym przykładzie chodziło, że "na Zachodzie" są tak "wysokie podatki", że ROBAK (i kazdy inny do tego poziomu podstawowej egzystencji) nie płaci dochodowego wcale, a tymczasem w Polsce już powyżej 3091 jest jebany na niemal 1/5 tego co wypracuje. Czyli zarówno w UK jak i Polsce jest podobny procent (20 i 19) ale w pierwszym kraju płaci się dopiero od poziomu robaka, a w Polsce od poziomu gówna. Opłacę czynsz, jedzenie, rachunki i nawet odłożę na wakacje, a dopiero powyżej tego odpylam 1/5 zarobków. Zaiste horrendalnie wysokie podatki w porównaniu do Polski.

(Już pomijam to ile ludzi w gastronomii czy hotelarstwie przez ostatni rok dostawali 80% pensji na furlough i bez napiwków - ale to polska przypadłość nazwać kogoś robakiem za uzycie skrajnego przykładu do ilustracji ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

•  

@GienekZFabrykiOkienek: Nie, po prostu boldupisz i przedstawilem Ci identyczna sytuacje, gdyby ktos w tej Danii placil znacznie wiecej i Ty. I zebys sie nie zgial ile na socjal idzie za granica xD

•  

no i dziękuję za dojebanie się, bo dokładnie o to mi w tym przykładzie chodziło, że "na Zachodzie" są tak "wysokie podatki", że ROBAK (i kazdy inny do tego poziomu podstawowej egzystencji) nie płaci dochodowego wcale, a tymczasem w Polsce już powyżej 3091 jest jebany na niemal 1/5 tego co wypracuje. Czyli zarówno w UK jak i Polsce jest podobny procent (20 i 19) ale w pierwszym kraju płaci się dopiero od poziomu robaka, a w Polsce od poziomu gówna. Opłacę czynsz, jedzenie, rachunki i nawet odłożę na wakacje, a dopiero powyżej tego odpylam 1/5 zarobków. Zaiste horrendalnie wysokie podatki w porównaniu do Polski.

@JimNH777: No na ciebie składają się bogatsi. Czego nie rozumiesz?

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@no_49: czemu sobie tego wyrostka nie zrobiles prywatnie?

•  

@Ignacy_Loyola: Typowy polak z wąskim horyzontem jest typowy. xD Widać, że korwinista

•  

@skandal01: A dlaczego ma robić prywatnie. skoro wywala duże pieniądze na składki i gównopodatki?

•  

@Ignacy_Loyola: proszę powiedz ,że to bait bo nie wierze ,że można być takim deklem xd

•  

@PolskaPrawicaLubiWCzoko: no bo twierdzil ze wszystko robi prywatnie, wiec sie zdziwilem czemu tu zrobil wyjatek

•  

@skandal01: jak będę mieć następny zabieg w życiu NFZ, pewne błędy robi się tylko raz

•  

@skandal01: Jasne :) Już lecę z wytłumaczeniem mały podpuszczaczu, pewnie nie chciał wywalać dodatkowej kasy, za usługi które Gówno-polska powinna mu zagwarantować w ramach podatków i opłat które odprowadza cyklicznie z racji prowadzenia JDG

•  

@no_49: o to to, moja kobieta w czerwcu wylądowała w krakowie w żeromskim na jednodniowym zabiegu - wróciła z bakteriami i powikłaniami, nigdy więcej tego polskiego ścierwa na całe szczęście nie będę musiał oglądać.

•  

•  

@Ignacy_Loyola: wez chlopie xD

zapierdol tyle podatkow i chuja masz w zamian.

drogi - zjebane
      sluzba zdrowia -rozkurwiona
      urzedy - rozjebane
      biurokracja- w chuj za duzo

i mozna tak wymieniac a na koniec twoje podatki pojda na remont obajtkowej chaty

jebac polske i ten zjebany narod, nie ma juz przetrwania dla glupiego polskiego narodu

•  

@Ignacy_Loyola: dla mnie Polska jest rajem podatkowym. Płacę 8,5% podatku ryczałtowego bo jako specjalista nie mam prawie żadnych kosztów. Do tego płacę ok 1200 zł miesięcznie składek (składkę chorobową niemal w całości odliczam), wysokość moich składek jest tylko trochę wyższa od składek płaconych przez osoby zarabiające minimalną krajową. Ja mogę w ten sposób rocznie zarobić do 4 mln zł. Biurokracja zerowa, nawet księgowa nie potrzebna.

•  

@pat1ryk: nie.. wg takich jak ty, najlepiej niech każdy co tylko zarobi, odda państwu.
      wiesz... 100% zarobionej kasy oddajemy państwu.
      wtedy standard powinien być zdecydowanie lepszy.
      tak to wygląda idąc twoim tropem rozumowania...

•  

wg takich jak ty, najlepiej niech każdy co tylko zarobi, odda państwu.

Nigdzie tak nie napisałem, jeśli chcesz ze mną dyskutować, to nie wmawiaj mi jakiś swoich wymyślonych poglądów.
      Jeśli chcesz mieć bardzo wysoki standard usług publicznych, to nie da się tego zrobić płacąc podatki jak na Bahamach. Kraje zachodu Europy kiedy budowały swoją infrastrukturę i swoje bogactwo miały dużo wyższe podatki niż teraz, potem jak już zbudowano co trzeba, to je obniżono.
      I oczywiście, masz prawo chcieć niskich podatków w Polsce, ale wtedy nie miej pretensji że płacisz za prąd ro roku 20% więcej, bo państwo nie ma kasy na nowe elektrownie i linie przesyłowe. Nie narzekaj na smog, na korki, brak internetu, kanalizacji, wodociągów, nowych dróg, brak miejsc w przedszkolach, czy kolejki do lekarzy, bo to jest właśnie efekt twojego postulatu.
      Ja uważam, że podatki powinny być wyższe, właśnie po to żeby zbudować konieczną infrastrukturę, z której będziemy korzystać przez następne 50 lat. W innym przypadku zamiast podatków, zapłacimy za jej brak jeszcze więcej, a do tego będziemy się męczyć.
      @kai-humai:

•  

Zdrowie - prywatnie, straży pożarnej i policji nie potrzebowałem,

@skolfild: a no to spoko, zlikwidujmy straż i policje bo wykopek kapitalista nie potrzebował

•  

@Ignacy_Loyola: niestety Polacy mają bardzo niską świadomość ekonomiczną, a wykopki przemielone przez propagandę korwina tym bardziej...

•  

•  

Moze masz 50% podatku ale mozesz isc a nie poczytac o lekarzu

•  

@Ignacy_Loyola: przeczytaj jeszcze raz post, którego screen wrzuciłeś i pokaż w którym miejscu OP narzeka na podatki? On po prostu poinformował ile zapłacił i ile państwo straci na jego wyjeździe.

•  

@JimNH777: szanuję, sam kiedyś byłem niby tym robakiem co sam do wszystkiego doszedł, a szkalowanie takich ludzi zrywa mnie na wymioty

•  

konrado

@konrado12: jak 4 mln jak powyżej 200k vat obligatoryjny? Zwolnionych całkowicie jest garstka?