Wpis z mikrobloga

Wrzucam jeszcze raz bo to nie są #heheszki tylko poważna sprawa . Mam takie #pytaniedoeksperta - jak połączyć taką rurę fi 75 milimetrów z wężem do 100 milimetrów? Coś zamiast tych wkrętów, trytytek i taśmy klejącej. Chodzi o to aby połączenie nie było na stałe tylko aby w dość prosty sposób można je było zmontować i zdemontować (złączyć i rozłączyć). #pytanie #kiciochpyta #stepujacybudowlaniec dla zasięgu.
Pobierz FejsFak - Wrzucam jeszcze raz bo to nie są #heheszki tylko poważna sprawa . Mam takie...
źródło: comment_1620642259UXwrndNh3ZYt4Ldu1I94Vn.jpg
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FejsFak: możesz użyć kotwy chemicznej do uszczelnienia i już wtedy nie trzeba wkrętów. Jeśli zajdzie potrzeba rozłączenia, to szlifierką przetbiesz i wstawiasz znowu kawałek.
Tylko tyle, że woda nie będzie już zdatna do picia chyba.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FejsFak: Może nadaje się do zgrzewania? Jak tak to ogarnij kogoś ze sprzętem i wgrzej sobie końcówki żeby mieć śrubunek czy coś i tyle.
Może nadaje się do zgrzewania? Jak tak to ogarnij kogoś ze sprzętem i wgrzej sobie końcówki żeby mieć śrubunek czy coś i tyle.


@zagu: ale śrubunek na wąż czy na rurę?
końcówka strażacka na wąż i końcówka do poliraka


@kubaczka: ok, już wiem co to ten polirak - to są zwykłe złączki do rur PE. Jak się to łączy ze złączkami strażackimi?