Wpis z mikrobloga

Dane udostępnione na gov.pl wskazują, że do 4 maja 2021 po szczepieniu na covid zmarły łącznie 73 osoby, a szury na wypoku uśmiercają w ten sposób co najmniej kilkanaście osób dziennie xD co wam daje wypisywanie tych bzdur? Nie chcecie żeby ludzie się szczepili czy ki czort? Ciągle tylko widzę wpisy jak to moja sąsiadka/babka/koleś z dzielni/sprzedawca z warzywniaka zmarł na zator po szczepionce. #szczepienia #koronawirus
  • 40
@karolinana: jak przypatrzysz się nieco bliżej, to zauważysz, że te wpisy o masowych zgonach poszczepiennych i generalnie antywaxowe #!$%@? są pisane przez kilka powtarzających się mongołów.
Co im to daje? Nie wiem. Może poczucie obowiązku, że swój ograniczony chowem wsobnym 'wolnościowy' światopogląd przelali na innych, żyjących w 'niewiedzy i kłamstwie mediów' ludzi?
@karolinana: Dobre te statystyki.

Na osiedlu 3 dziadkow zmarlo w ciagu tygodnia od szczepienia, kazdy oczywiscie na swoja wieloletnia chorobe z ktora pogorszylo sie akurat teraz, a nie ze wzgledu na szczepionke.
Watpie zeby akurat oni byli wpisani w 4% smiertelnych NOPow w PL.

szur mode on:
Kwalifikacja do szczepienia - "zdrowy pan? jak sie czujemy?"

Białaczki, cukrzyce i zakrzepice. Glowna porada przy czestych zylakach i zakrzepach? No, to zrobimy panu
@Deska_o0: Teraz juz sobie dopowiadasz, widzisz co napisalem wyzej. Powtorze zebys nie szorowal po dnie. Wiem o 3 osobach ktorym nagle sie zmarlo po szczepieniu na choroby ktore mieli pod kontrola. Watpie zeby te 3 osoby stanowily 4% z raportowanych 73 osob.
@karolinana a ja nie wierzę w to, że umarło tyle osób. Jestem ultraszczepionkowcem, jestem po drugiej dawce, zachęcam każdego do szczepień, ale sama mam bardzo dziwne objawy - ogromne migreny, bóle dłoni, barków, okolicy klatki piersiowej. Mam 27 lat, stosunkowo zdrowy tryb życia. Skoro ja w tym wieku tak się czuję (wszystko zaczęło pojawiać się po pierwszej dawce) to średnio mi się chce wierzyć, że osoby powyżej 70 roku życia przeszły lekko
@karolinana: do kompletu masz jeszcze kretynów których głównym problemem życiowym jest że ktoś gdzieś nosi maseczkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Codziennie z 10 wpisów o tym samym.

Dla mnie niepojęte jest np. palenie w samochodzie ale żeby oświadczać światu że widziałem kogoś kto pali i pluć na mirko jak bardzo mi to przeszkadza co obcy człowiek robi we własnym samochodzie to chyba jest jeszcze bardziej #!$%@?.
adziejny( ͡° ʖ̯ ͡°).Napisałem,jeszcze do 2 dziewczyn,ale też negatywny odzew screnny podaje


@karolinana: Nie wchodzac w szczegóły, dane z gov.pl mogą (nie muszą) być tyle samo warte co szurskie staty (mogą też znaczyć mniej). Nie sugerowałbym się bezkrytycznie tymi czy tymi.
@karolinana:gdzies slyszalem, ze do oficjalnych statystyk wliczane sa wylacznie zgony w ciagu pierwszych 7 dni. Wiec jesli ktos konal dni 8, to nie ma szans sie zalapac. To moze troche wypaczac statystyki.

Niemniej jednak odsetek smierci po szczepionkach jest niski i nikt teog nie neguje.
Ale tak samo jest bardzo niski odsetek smierci na covida wsrod osob mlodych - jakby liczyc zgony na covida w ciagu 7 dni od zarazenia wsrod