Wpis z mikrobloga

@Just_Jump: ciężka reakcja alergiczna na PEG albo polisorbat 80 (chociaż też nie do końca, bo można próbować z J&J w przypadku uczulenia na PEG), reszta problemów wyklucza czasowo

czasowo wyklucza infekcja przebiegająca z gorączką oraz choroby przewlekłe w fazie ostrej, reszta jest do decyzji lekarza kwalifikującego
  • Odpowiedz
Ja mam uśpioną Astmę oskrzelową - w NOP są przypadki że ludzie dostawali ataków duszności. Podziękuje, to nic przyjemnego


@cin123654: są przypadki, że ich tramwaj rozjechał - większość przypadków duszności po podaniu szczepionki to wynik reakcji stresowej. 10% populacji boi się igieł i samego wkłucia

Przy tempie jakim szczepią można odnieść wrażenie, że to działa na zasadzie "kto umrze, ten umrze, trudno".


@prawilnik: tak szczepiono na ospę prawdziwą (to była
  • Odpowiedz
@megawatt: to zapytam się czy kolega widział kogoś z astmą jak się dusi ? Do 25 roku zycia chodziłem z lekami przy sobie jakby mnie to zwaliło. Ja przez zwykłą trawę jak scinają przejsc nie mogę ( alergia ) a nawet mam zakaz korzystania z sauny. Wilgotne gorące powietrze może mnie zadusić.
  • Odpowiedz
@cin123654: widział, ale wiesz o tym że szczepionka to zastrzyk i raczej nie masz uczulenia na składniki szczepionki - bo wymienione wyżej główne alergeny są stosowane powszechnie w innych lekach (więc jak nie omijałeś lekarzy to prawdopodobnie już miałeś kontakt z tymi składnikami)

PS kolega słyszał też jak duszą się ludzie z COVIDem - tylko taka różnica, że tam inhalator nie wystarcza
  • Odpowiedz
@cin123654: ja widziałem bardzo bliską mi osobę, która nie raz się dusiła przez astmę. I wiesz co? Widziałem tę samą osobę chorą na COVID. Powiem tylko tyle - masz szczęście, że masz możliwość się zaszczepić.
  • Odpowiedz
@megawatt: wiem co to za choroba, 99.9 % ze znanych mi osob przeszlo od lekkiego kataru po objawy grypowe. Znajac swoj ograniz podatny na uczulenia, wolę niw ryzykować dostajac alergi na to coś czy nawrotu dusznosci.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cin123654: Mam astmę, do teraz nawet zdarzają mi się ataki (ostatni 2 tygodnie temu w wyniku wysiłku), jednocześnie biorę leki więc jest i tak dobrze.
Nie mniej 80% jakichkolwiek infekcji, włącznie z przeziębieniem, sprawia, że dochodzi do zaostrzenia astmy więc leki rozkurczowe (ventolin/berodual) wpływają we mnie aż miło. A gdy nie brałam kortykosteroidów na kontrolę astmy to często zwykle zapalenie gardła kończyło się zapaleniem oskrzeli w związku z zaostrzeniem astmy.
W
  • Odpowiedz
Nie mniej 80% jakichkolwiek infekcji, włącznie z przeziębieniem, sprawia, że dochodzi do zaostrzenia astmy więc leki rozkurczowe (ventolin/berodual) wpływają we mnie aż miło. A gdy nie brałam kortykosteroidów na kontrolę astmy to często zwykle zapalenie gardła kończyło się zapaleniem oskrzeli w związku z zaostrzeniem astmy.


@Stalowa_Figura: Wypisz wymaluj ja do 18 roku życia . Przyszła 18 wyciszyło się. Mogę aktywnie uprawiać sport, prześwietlenie płuc wykazuje zmiany - pada pytanie astmatyk? TAK
  • Odpowiedz
@Stalowa_Figura Wpis z NOP

nagła duszność, saturacja 82%, RR - 120/98, tętno - 120, potem utrata przytomności, zatrzymanie krążenia, resuscytacja ZGON

Tego właśnie wolę uniknąć

Kolejne:
Po prawie 48 godzinach od szczepienia wystąpiło złe samopoczucie, uczucie ucisku
w klatce piersiowej, duszność, ciśnienie 83/60, AS 150 , pacjentka przyjęła Beto 50 oraz Walerianę – objawy ustąpiły. Podejrzenie anafilaksji. Skierowano do konsultacji alergologicznej.

duszność po szczepieniu, konieczność interwencji pogotowia, reakcja astmatyczna

Czyli w moim
  • Odpowiedz