Wpis z mikrobloga

Jaki był w Polsce najdłuższy wyrok za zdarzenie drogowe ze skutkiem śmiertelnym? Czy był choć odrobinę zbliżony do wyroku z USA?:

"Wielkie oczy 21-latka z Florydy stały się internetowym viralem. To jego reakcja na wyrok - ma odsiedzieć 24 lata w więzieniu za to, że podczas ścigania się po publicznej drodze potrącił młodą matkę z roczną córką w wózku. Obie zginęły na miejscu".

#prawo #policja #prawojazdy #brd #kierowcy #motoryzacja #prokuratura #wiezienie
pogop - Jaki był w Polsce najdłuższy wyrok za zdarzenie drogowe ze skutkiem śmierteln...

źródło: comment_1620774144sOcpLXzl3N9f5r6ERY9Itg.jpg

Pobierz
  • 36
@pogop: w Polsce bodajże tylko 2 czy 3 razy prokuraturze udało się przeforsować wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym na 148 kk - i tam zapadały wyższe wyroki. jakie dokładnie - nie pamiętam, ale pewnie z łatwością to wygooglujesz. obecnie w tym kierunku zmierza sprawa tego chłopa z wawy, który zabił faceta swoim tuningowanym gruzem.

generalnie przyrównywanie przywołanego wyroku z USA z polskimi realiami prawnymi, to bardzo karkołomna próba, która do niczego
obecnie w tym kierunku zmierza sprawa tego chłopa z wawy, który zabił faceta swoim tuningowanym gruzem.


@Karoleer: Przybliż proszę, coś kojarzę, ale nie do końca
w Polsce kary za łamanie prawa drogowego powinny być ogromne bo bez kagańca ten naród nie potrafi jakbym miał kamerkę to po dzisiejszej trasie bym chyba z 10 zgłoszeń wysłał


@vieniasn: Niestety, ale muszę się z tym zgodzić. Czasami wręcz jadąc z przepisami mam wrażenie, że jestem jakimś dziwadłem kiedy wszyscy mnie wyprzedzają. W Polsce jest wręcz kult łamania przepisów drogowych zwłaszcza na terenach wiejskich. Moim zdaniem za spowodowanie wypadku ze