Wpis z mikrobloga

Cześć. Używam stockowego chłodzenia do procesora AMD. Zauważyłem że temperatura obudowy bezpośrednio nad wentylatorem CPU, w czasie dużego obciążenia jest wysoka.

Dałoby radę jakoś obniżyć tę temperaturę np. zmieniając obieg powietrza? Na obrazku podglądowe przedstawienie jak to teraz u mnie wygląda. Przerywane linie to wloty powietrza. Mam 3 wentylatory na obudowie 2 z przodu i jeden z tyłu. Strzałki oznaczają kierunek przepływu powietrza. #komputery #ryzen #pcmasterrace
źródło: comment_1620806715fYuJ5Kc78ylPlcolQQueL4.jpg
  • 11
wentylatory na górze obudowy wyciągające powietrze


@Deba: @marcinRGZ: mam podobną budę i miałem wentylator na górze wyciągający powietrze - miałem bardzo wysokie temperatury na CPU. Odwróciłem go i przesunąłem najbardziej do przodu jak się dało i nagle temperatury drastycznie spadły. Jeśli chcesz montować na górze, to niech #!$%@? do środka
@marcinRGZ: Może organizacja kabli i dysków ogranicza przepływ tego co dostarczają przednie wenty. Spróbuj z tym powalczyć. Jak nie to wenty na górze aby poprawić zasysanie. Ostatecznie możesz (o ile nie masz szklanego boku obudowy) zrobić otwór na wysokości GPU i dać went z małymi obrotami.